Pazar szünet utáni fordítás

Bíró Petra is kezdi visszanyerni korábbi gólerős játékát. Fotó: Antal János

Ellentétes félidők után nyerte meg idei első bajnoki mérkőzését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor tanítványainak a szünetben sikerült levetkőzniük az addigi kishitűségüket, és a fordulás utáni önbizalommal telt játékkal magabiztosan verték a vendég Dunakeszit.

OXXO Energy Orosházi NKC–VS Dunakeszi 33–24 (14–16)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Dané Rita, Gyimesi Metta.
Orosháza: Cseh – Bíró 3, MALÁTI 9, Tóth S. 3, MIKULA 3, Márczy 4, MOHAROS 4. Csere: CSIZMADIA (kapus), Nemes 1, Kenyeres 1, Vörös 4 (2), Antal 1, Szabó D., Ács, Magó, Szöllősi D. Edző: Herbert Gábor. A Dunakeszi legjobb góldobói: Kiss K. 7, Pintér 6, Veres-Filep 4.
Kiállítások: 10, + Tóth Sára kizárás, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 0/0.

A hazaiak jól kezdtek az 5. percben 2–0-ra vezettek. A folytatásban is az ONKC akarata érvényesült, így a 8. percben 5–3-as előnyt mutatott az eredményjelző. Ezután megtorpant a házigazda, sokat hibáztak az orosháziak, amit kihasználtak a vendégek, és előbb 6–6-ra egyenlítettek, majd a 14. percben 8–6-ra fordítottak. Ekkor Herbert Gábor időt kért, és próbálta nyugtatni tanítványait. Mindez nem sikerült, hiszen a Dunakeszi növelte az előnyt, a 25. percben már hat góllal vezetett (9–15). A játékrész utolsó tíz percében Csizmadia Fanni állt az orosháziak kapujába, aki többször is jól védett. A félidő hajrájában sikerült csökkenteni a hátrányt a hazaiaknak, így a szünetre kétgólos vendégelőnnyel mehettek a csapatok.
Fordulás után egy sokkal agresszívebb orosházi csapat jött a pályára, amely a 35. percben 16–16-ra egyenlített, majd négy perccel később már három góllal vezetett (19–16). A folytatásban is az ONKC irányította a játékot, a 43. percben már négy gól volt az előnye (22–18). A Dunakeszi nem adta fel, és két gólra felzárkózott (46. p.: 23–21). A házigazdáknál ebben az időszakban Maláti Dóra járt élen a gólgyártásban, így újra négy gólra nőtt az orosháziak előnye (26–22). A 49. percben Tóth Sára megkapta harmadik kétperces kiállítása után a piros lapot. Az 53. percben Vörös Bettina hétméteres góljával ötre nőtt a különbség (28–23). A hajrában az ONKC sorra lőtte a gólokat, és végül kilenc gólos különbséggel nyert. A szünet után jó játékával a hazai csapat megérdemelten győzött.
Herbert Gábor: – Az elején a tét miatt többen megilletődötten játszottak. A második félidőben rátaláltunk a helyes útra, feljavult a védekezésünk, és támadásban is hatékonyabbá váltunk, így teljesen megérdemelten nyertünk.