Pontosan hajrázott a békési együttes

Szász Bálint három góllal tért vissza a kihagyását követően. Gapixfotó

Fontos ponttal tért haza Vecsésről a békési férfi kézilabdacsapata, amely az NB I B-s pontvadászat pénteki mérkőzésén remek hajrával mentette döntetlenre a csata kimenetelét. Ezzel az eredménnyel Papp Bálint alakulata megtartotta hetedik, még biztos bennmaradást érő  helyét a Keleti csoport igen tömör középmezőnyében.

Vecsési SE–Optimum Solar-Békési FKC 22–22 (10–11)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Üllő, 50 néző. Vezette: Haskó Tamás Károly, Natkai Norbert.
Békés: PAJKÓ 1 – Osgyán 2, Haszilló 2 (1), Varsandán 3, ÁRPÁSI 6, Gál 2, Fedor 1. Csere: Borbély, Pankotai (kapusok), Szász 3 (1), Kecskés, dr. Czina, Kiss R., Székely 2, Dénes, Kohlrusz. Edző: Papp Bálint. A Vecsés legjobb góldobói: Újvári 10 (1), Szamos 4.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2.

A mérkőzés elején támadásban nehezen találta az ideális ritmust a vendégcsapat, több technikai hibát is elkövettek játékosai, melyet a hazai együttes kihasználva háromgólos előnyre tett szert (13. p.: 5–2). Hátul azonban Pajkó kapus vezérletével hermetikusan zártak, így a 22. percre összejött egyenlítés (8–8). Ekkor még a vecsésieknek sikerült újítaniuk, de utolsó két percben elért hármas szériával fordított a békési együttes.
Rémálomszerűen indul a második játékrész a viharsarkiak számára, a hazaiak négy gólt elérve pillanatokon belül visszaállították a korábbi legnagyobb előnyüket. A folytatásban is körülményes támadójátékot nyújtottak a látogatók, Pajkó bravúrjai azonban meccsben tartotta őket. Egészen a hajráig állandósul a Vecsés 2-3 gólos vezetése. Ekkor a vendégek nyitott védekezésre és hét a hat elleni támadásra álltak át, ami meghozta a várt fordulatot. Az utolsó két percben egy újabb hármas szériával sikerült pontot menteniük.
Papp Bálint: – Ma feszülten kézilabdáztunk, mindkét félidő második felében nyújtottunk jobb teljesítményt. A végjátékban kockáztatnunk kellett, ami eredményre vezetett, de a szívünk is a helyén volt.