Pontot érdemeltek volna a csabai lányok

Giricz Laura jól szállt be, hasznos játékkal segítette csapatát. Fotó: Antal János

Nem tudta pontjai számát gyarapítani a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata, amely szoros mérkőzésen maradt alul az MTK-val szemben, az NB I-es bajnokság szerdai játéknapján. A lila-fehéreknek akadtak jó periódusaik, de az első félidő végi és a szünet utáni blokk miatt olyan hátrányba kerültek, amit már nem sikerült ledolgozni.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–MTK Budapest 31–32 (14–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Bujdosó Máté, Horváth Viktor.
Békéscsaba: Mistina – Andróczki 2, Iván 1, RADOJEVICS 10 (2), J. Agbaba 1, Mitrovics 6, Szabó P. Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Petika, GIRICZ 4, Török F. 3, Bucsi, KUKELY A. 4. Vezetőedző: Vida Gergő.
MTK: Győri B. – JUHÁSZ E. 4, Szekerczés 1, DAKOS 8, Marincsák 4, Bujdosó-Gerháth 2, Pelczéder 2. Csere: Suba (kapus), Szabados, Pál 8 (5), SALLAI 3, Sári. Edző: Golovin Vlagyimir.
Kiállítva: 10 perc + Agbaba a 40. percben kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–3. 6. p.: 3–3. 13. p.: 5–7. 17. p.: 9–7. 22. p.: 11–11. 25. p.: 14–11. 35. p.: 16–20. 40. p.: 19–22. 43. p.: 19–25. 48. p.: 23–29. 54. p.: 27–30.

Azzal, hogy a már bennmaradást érő helyen tanyázó Szombathely 4 ponttal meglépett, a csabaiak minden mérkőzése felértékelődött, különösen hazai pályán. A kiváló erőkből álló MTK azonban így sem ígért könnyű kihívást.
A fővárosiak egy hármas szériával kezdtek pontos átlövésekből, de aztán gyorsan eszmélt a csabai együttes és hamarjában egyenlített is. A látogatók Agbaba kiállítását két góllal büntették, két eladott labdájuk azonban visszahozta a hazaiakat. Továbbra is a vendégek voltak pontosabbak, Marincsék Niki találatával újra két találattal jártak előrébb, ám aztán néhány percre elveszítették a „fonalat”. Ebből tudtak tőkét kovácsolni maguknak a lilák, így a 17. minutában Tamara Radojevics büntetőjével 9–7-re már náluk volt az előny. Golovin edzőnek nem tetszett csapat játéka és ennek a 20. percben hangot is adott. A frissen beálló Pál Tamara duplájával egalizáltak a kék-fehérek, Agbaba pedig már a második kétpercesét gyűjtötte be. Nem maradt el a hazai időkérés sem. Közben a másik oldalon Dakos majd Bujdosó-Gerhát állt ki, ez kihasználva a 25. minutában először volt három gólos fór a hazai oldalon. De túl sokáig ez az idilli állapot sem tartott, mert a félidő végére már nem maradt Radojevicsék tarsolyában több találat, az MTK viszont zsinórban ötöt is lőtt, maga javára billentve az eredményt.
A fővárosi együttes ezzel a lendülettel kezdte a második játékrészt is, nyomban megduplázva addigi előnyét. A 3-4 gólos különbség állandósult a csapatok között, a bosszantóan sok hazai technikai hiba azonban meghiúsította a további felzárkózást. Pál Tamara büntetőivel a 39. percben először vezettek 5 góllal a vendégek (17–22). Radojevics vezérletével próbáltak kapaszkodni a házigazdák, ezt segítve Vida Gergő ki is hívta játékosait, de tovább nehezítette a sorsukat, hogy a nagy munkabírású Jelena Agbaba nyomban végleg kiszállt a játékból. Mindez úgy tűnt, hogy meg is pecsételi a sorsukat, hiszen a félidő feléhez közeledve, Juhász Eszter találataival a meccs során először járt előrébb 6 találattal az MTK. Ebben közrejátszott, hogy Mitrovicsnak a kapufával sem volt szerencséje, mivel két kísérletét is a léc hatástalanította. Az 51. percig megmaradt az 5-6 gólos különbség, ám most megtörtént az, ami eddig nem jellemezte a csabaiak. A hajrában lényegesen jobban teljesített, mint az elfáradó ellenfele. Fokozatosan tüntette el a különbséget, de nem maradt kellő ideje az egyenlítésre, pedig a teljesítményével pontot érdemelt volna.