Rangadónak indult, nem lett az

Laufer Gábor szombat este 3 gólt tett a közösbe. Gapixfotó

Az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokság 14. fordulójában rangadó előtt állt az Optimum Solar-Békési FKC csapata, amely az ezüstérmes PLER együttesét fogadta. A várt nagy csata azonban elmaradt, mert a házigazdák elmaradtak a korábbi hetek teljesítményétől, így a fővárosiak könnyedén jutottak a két pont birtokába.

Optimum Solar-Békési FKC–PLER-Budapest 20–27 (8–12)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 120 néző. Vezette: Haskó Tamás Károly, Natkai Norbert.
Békés: TAKÁCS – HRABÁK 5 (3), Horváth L. 4 (1), Varsandán 4, Dávid 3, Mezei, Fedor 1. Csere: Kiss O. (kapus), Laufer 3, Szász, Árpási, Kovács R., Novák Zs., Kovács Sz., Balogh B. Edző: Padla József. A PLER legjobb góldobói: Zalai 5, Boros 5, Kovács B. 5.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 1/0.

Az élvonalba pályázó fővárosi együttes kezdettől igazolta előkelő helyét. Az első negyedórában 5–5-ig nehézségek árán bár, de tartották velük a lépést a békésiek, a félidő második felében azonban csak elvétve tudtak betalálni. Sok volt a pontatlan lövés, és a technikai hiba, ez pedig éppen elegendő volt a remekül védekező vendégek számára, hogy megnyugtató előnyre tegyenek szert a szünetig. A folytatásra sem találtak hatásos fegyvert a békésiek, a PLER kapujában Andorka Gábor valósággal megbabonázta őket (35. p.: 8–16). Padla József nem is hagyhatta szó nélkül csapata mérsékelt teljesítményét, mindez azonban nem javított a támadójáték hatékonyságán. Szűk negyedórán keresztül csupán három alkalommal tudtak betalálni, de közben kétszer annyit kaptak (49. p.: 11–22), így azután a végjátékban már becsületből kellett küzdeniük, hiszen a meccs érdemi része eldőlt. Megtették, mivel Varsandán Áron vezérletével sikerült kozmetikázniuk, de a teljesítményük így is alaposan elmaradt a korábbi hetekétől.
Padla József: – Dekoncentráltan, sok technikai hibával kézilabdáztunk, amivel egy feljutásra aspiráló ellenféllel szemben nehéz meccsben maradni. Sajnos kevés olyan játékos van, aki komplex módon be tudnának kapcsolódni a játékba, ami szükség volna ahhoz, hogy eredményesebbek lehessünk.