Rendre a rutinosabb csapat diadalmaskodott

Zöldi-Tóth Kata tanítványai magabiztos győzelmet arattak. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

A két hétvégére tagolódó 4. forduló mérkőzéseit játszották le az NB II-es női kézilabda-bajnokságban. Négy megyei alakulat volt érdekelt, a Szarvas és a Csorvás már az előző héten letudta az aktuális találkozóját. A gyulai megyei derbin a sok jó hazai egyéni teljesítmény magabiztos sikert ért az orosházi ifikkel szemben. A csabai utánpótlás gárda a tavaly még a második vonalban szereplő szegediekkel nem bírt, a sárréti fiatalok pedig Lajosmizsén szenvedtek váratlanul nagy különbségű vereséget.

CZ-Gyulasport–Orosházi NKC U22 37–21 (16–6)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 50 néző. Vezette: Parádi, Ujhelyi.
Gyula: Mike – LUKÁCS 5, HŐS 5 (2), Szabó K. 3, Szögi 3, Farkasinszki 1, Kovács K. 3. Csere: Antal (kapus), LADICS 4, NAGY P. 5, MILYÓ 5, Vólent 2, Kertes, Németh Cs. 1, Ilyés. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.
Orosháza U22: Kovács J. – Jáhn 4, MÉSZÁROS 3, Balaskó 2, Keszeli, PROZLIK 6 (2), Fehér 1. Csere: Cseh (kapus), Csompora, Igaz 1, Kollár 2, Leczkési 2. Edző: Nagy Ferenc.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2.
A hazaiak magasabb hőfokon álltak bele a mérkőzésbe, Lukács Nóra vezérletével 9–3-as eredménnyel zárták a félidő első felét. A tartalékos vendégek túlságosan felforgatott hadrendben kézilabdáztak, ennek következtében a szünetig kialakult a gyulaiak addigi legnagyobb előnye. A második félidő elején a másik szélső, Nagy Petra találatai tágították tovább az űrt a két csapat között. Hiába szállította a gólokat a másik oldalon Jáhn Krisztina, az eredményességével is csak a lépést tudták tartani a vendégek, a végjátékban viszont újból gázt adott a rutinosabb Gyula…

Mizse KC–Szeghalmi NKC 33–22 (17–8)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 150 néző. Vezette: ifj. Babity, Kaposi.
Szeghalom: Csizmadia – Kiss V., Tóth J. 5, Hegedűs 4, Petri 6 (3), Körtvélyesi 1, Szijjártó 2. Csere: Triffa (kapus), Ambrus, Hajzer, KOVÁCS SZ. 3 (2), Kotroczó 1, Molnár B., Pincés. Edző: Zsadányi Sándor. A Lajosmizse legjobb góldobói: Fekete-Németh 9, Üres-Farkas 6 (6), Pető 4.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 8/5.
A mérkőzés első negyedében tulajdonképpen semmi nem sikerült a szeghalmi fiataloknak, a nézők által tüzelt Lajosmizse 12–2-es előnyt szerzett a 17. percre. Az időkérés jótékony hatást gyakorolt a sárrétiekre, mert bár a kapufákkal nem volt szerencséjük, hétméterest is hibáztak, Triffa Zsuzsanna védéseinek köszönhetően a szünetig legalább tartani tudták a lépést a helyiekkel. A második félidő elején egy újabb négyes sorozattal a Mizse végleg lehűtötte a kedélyeket. A vendégek próbáltak hét a hat elleni támadásokat vezetni, de ebből is a házigazdák jöttek ki jobban (47. p.: 28–12). A szeghalmiak becsületére szóljon, hogy ekkor sem adták meg magukat, így a meccs utolsó negyedében sikerült kozmetikázniuk az eredményen.

Békéscsabai ENKSE U19–PC Trade Szegedi NKE 30–39 (17–20)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Békéscsaba U22: Madera-Domokos – Pétervári 2, MAJOROS 9 (2), Szöllősi 5, ANCSIN 6, Weigert 1, Csányi 1. Csere: Petrovszki (kapus), Csikós, Áchim 1, Boruzs, Gajdács L., Kiss F., Károlyi 2 (2), Sándor 3 (1), Téglás. Edző: Fábián Csaba. A Szeged legjobb góldobói: Frányó 10, Nagy R. 7, Homoki 5.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 4/4.
Nehezen lendültek játékba a hazai fiatalok ennek következtében tulajdonképpen 5 gólos előnyt adtak ellenfelüknek (6. p.: 2–7). A félidő további részében ingadozott a két csapat teljesítménye, ennek megfelelően hol két gól, hol pedig öt volt a felek között. A szünetet követően egyre is felzárkózott a Békéscsaba (34. p.: 20–21), amelynek volt tartása, a szegediek azonban rendre időben kimásztak a hullámvölgyből. Utoljára 24–26-os állásnál voltak elérhető távolságban a hazaiak számára, a meccs utolsó harmadában azonban kiütközött, hogy fizikálisan erősebbek, és felőrölték a lilák fiataljait.