Semmi nem jött össze a kondorosiaknak

Öltözői eligazítás tarcsai módra. Molnár Zoltán edző osztja ki az utolsó meccs előtti tanácsokat

Hétvégén elrajtoltak a küzdelmek az NB II-es kézilabda-bajnokságokban. A férfiak Délkeleti csoportjában idén is négy megyei együttes küzd, közülük azonban csak kettő öröme lehetett felhőtlen a nyitányon. A Köröstarcsa és a DKSE hazai pályán mutatkozott be győztesen, ami nem sikerült a Kondorosnak az alakalmi otthonában. Szintén vesztesen hagyta el a mezőtúri csarnokot a „Belvár”, ez utóbbi két együttes lényegesen több hibával játszott a megengedettnél.

Kondorosi KK–Törökszentmiklósi Székács KE 19–29 (8–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Csörgő, Vitális.
Kondoros: Pankotai – Istenes 1, Kovács 2, Ambrus 3, Gazsó 2, Tóth, KOHLRUSZ 8 (1). Csere: Sztancsik, Szebegyinszki (kapusok), Raffai 2, Kasnyik V., Istenes I., Zubor 1, Hanyecz. Edző: Kósa Balázs. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 10, Csanádi V. 10.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2.
Nehezen kezdtek a kondorosiak, csak a 6. percben találtak először a kapuba. A későbbiekben a Székács rendre góllal tudta befejezni a támadásait, a vendéglátók viszont pontatlanok voltak a kapu előtt. A második félidő elején egy ötgólos szériával tízre növekedett a különbség a csapatok között. Ebből még sikerült visszazárkózniuk a kondorosiaknak, azután viszont újból előjöttek az első játékrészben megmutatkozó pontatlanságok A Kondoros nem tudta hozni a tőle elvárható színvonalat.

Malőrök

Nehezített körülmények között kezdte meg a bajnokságot a Kondoros, amely Sztancsik Csaba és Ambrus József érkezésével tovább erősödött. A fenntartó által pénteken bezárt kondorosi csarnok helyett az Evangélikus Sportcsarnokban került sor a meccsre, ahol a zsúfolt program miatt vasárnap 13 órára tudtak helyet biztosítani. A nem túl szimpatikus időpontot a szentmiklósiak „lerobbant mikrobusza” miatt a szabályok adta 70 percből 69-cel tovább tolták, így a KKK egy órával többet töltött bemelegítéssel a 30 fokos teremben.

Békéscsaba DKSE–Túrkevei VSE 32–19 (13–6)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 60 néző. Vezette: Katona, Konyári.
DKSE: KECSKEMÉTI – Kéri I. 2, Gábor 1, BENKŐ 3, KOCSOR 6, Murányi B. 2, Tusjak 2. Csere: Újfaluczki (kapus), Németh 2, Pap 2 (2), Felföldi 3, Tóth B. 2, Kéri B. 2, Tóth Sz., BAI 4, Murányi Á. 1. Edző: Vólent János. A Túrkeve legjobb góldobói: Keresztes 5, Nagy I. 4 (2).
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2.
Az I. osztályú ifi bajnokságban mutatott hétközi remek játékát hétvégére is átmentette a csabai „csikócsapat”, amely nagy sebességgel kézilabdázva, amolyan bemutatót tartott az újonc túrkeveiek ellen.

Köröstarcsai KSK–Kiskunmajsai KC 25–20 (13–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 50 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Köröstarcsa: DOMOKOS – Molnár K. 2, POLGÁR T. 4, Brezowski 2, Borbély 3, Lőrinczi 2, IVANICS. Csere: Kiss N. (kapus), Kovács I. 3, Sárosi, Branyiczki, MOLNÁR S. 9, Vajna. Edző: Molnár Zoltán. A Kiskunmajsa legjobb góldobói: Matanovity 5 (1), Kun 5, Tan 3 (3).
Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 0, ill. 6/4.
A jól kezdő tarcsaiak az első félidőben rendre 3-4 góllal jártak előrébb, a térfélcserét követően azonban vészesen lefogyott az előnyük (41. perc: 15–14). A meccs utolsó harmadára feljavult a védekezésük, Domokos kapus is bravúrokat mutatott be (51. p.: 20–15), az ekkor kiharcolt előnyt pedig a végjátékban jó teljesítménnyel tartották meg.

Mezőtúri AFC–Békéscsabai BDSK 29–24 (13–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 100 néző. Vezette: Herceg, Piller.
BDSK: Mézes – dr. Sári 3, Tárnyik 3 (2), BAGDI 4, Vlcskó K. 4, MEZEI 4, Farkas B. 1. Csere: Csörgő (kapus), Kovács L., FEKETE 5, Morva, Márton, Tóth A., Osgyán Zs., Nemesi, Olajos. Edző: ifj. Skaliczki László. A Mezőtúr legjobb góldobói: Zvolenszki 7 (3), Papp K. 4 (2), Sütő 4.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2.
Négy-nullás etappal kezdett a Mezőtúr, a vendégeknél sok volt a ki nem kényszerített hiba, ennek ellenére a hatgólos hátrányból visszakapaszkodva, szünet előtt akár egalizálhattak is volna. A folytatásban sem váltak pontosabbá a csabaiak, akik játékban partiban voltak, de túl sok ziccert hagytak kihasználatlanul, így végül a kevesebbet hibázó és jobb koncentráló hazai csapat nyert.