Sérülésmentes továbbjutás

Karacs Jázmin igazán elemében volt a kupameccsen. Fotó: Antal János

A két Békés megyei női kézilabdacsapat szerdán játszotta le a Magyar Kupa első fordulójára kisorsolt mérkőzését. A Békéscsaba a bajnokságban is konkurensnek számító Csepelt fogadta, amely 18 percig volt méltó partner.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Csepel DSE 39–22 (21–11)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 650 néző. Vezette: Gulybán Olivér, Juhász Dániel.
Békéscsaba: Csizmadia – Gyenes 3, TÖRÖK F. 5, Kukely A. 1, Giricz, Gyimesi 2, KARACS 10. Csere: SZABÓ D. (kapus) 2, BUCSI 6, BENCSIK 7, Szögi 2, Baráth, Zsemberi 1. Vezetőedző: Papp Bálint. A Csepel legjobb góldobói: Csiki 6, Kiss G. 4.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 5/2.

A csepeliek lendületes kezdésének két gól lett a jutalma, azután viszont magához ragadta a „gyeplőt” a házigazda, amely Karacs Jázmin triplájával fordított is. A Csiki Janka vezette vendégek lelkesedése a félidő közepéig tartott (18. p.: 10–8), azt követően magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a lilák. Karacs mellé Török Fanni is felnőtt gólerőben, és a beszálló ifjak is éltek a játéklehetőséggel. Ennek számszerű eredménye tízgólos előny lett a szünetre.
A második félidő is kiegyenlített játékkal indult, de azután hamarjában tovább nyílt az „olló” a két csapat között. Hazai oldalon a legfiatalabb játékosok is eredményesen kézilabdáztak, Bucsi Lili találatával például a 49. percben már 35–15-re vezettek. A látogatóknak a végjátékban annyi öröme lehetett, hogy húszon belülre kerültek.
Papp Bálint: – Örülök, hogy azok akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak most bizonyítottak, így néhány rutinosabb játékost pihentethettünk. A célt elértük, sérülésmentesen jutottunk tovább.