„Sírból” visszahozott tarcsai pontok

A kondorosiak feszült hangulatú mérkőzésen maradtak alul az éllovassal szemben

Kis híján üres kézzel maradt a három megyei alakulat az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi harmadik fordulójában. Az idegenben szereplő újkígyósiaknak tartalékosan nem volt sok esélyük, miként a hazai pályán játszó kondorosiak is túl sok hibát vétettek a regnáló bajnok ellen. Sokáig a tarcsaiak helyzete is reménytelennek tűnt a Kunszentmárton ellenében, de a végjátékban varázsütésre változott meg a meccsük, alighanem még a saját igényeiket is felülmúlva.

Kondorosi KK–Törökszentmiklósi Székács KE 34–38 (13–20)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 50 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 5, Ambrus 1, KOVÁCS A. 9, Bai 6, Bódai 1, Kohlrusz 4. Csere: Szebegyinszki (kapus), Raffai 5 (1), Horcsák, Kasnyik T., Kasnyik V., Istenes I., Tóth G. 3 (1). Edző: Kósa Balázs. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Berkes 16 (5), Holló 8, Csanádi V. 5.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc + Szollár kizárva. Hétméteresek: 6/2, ill. 8/6.
Az első negyedórában egymás mellett haladtak a csapatok. A játékrész közepétől a kimaradt hétmétereseknek, kihagyott ziccereknek, eladott labdáknak és bosszantó játékvezetői hibáknak köszönhetően túl agy hátrányba került Kondoros. A második félidőt egy nagy rohammal kezdték a vendégek és tovább tudták növelni a különbséget. A KKK későn tette túl magát a rendkívül kellemetlen stílusú, reklamáló, sokszor sportszerűtlen Törökszentmiklós elleni sérelmeken. Miután a támadásban és védekezésben feljavult a játéka, faragni tudott a hátrányon, az utolsó percekben pedig egy nagy rohammal szebbé tudta tenni az eredményt.

Köröstarcsai KSK–Kunszentmárton KSK 24–23 (11–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 50 néző. Vezette: Győr, Hadas.
Köröstarcsa: PANKOTAI – KECSKÉS 6, Csige 2, POLGÁR T. 9, Novák 2, MOLNÁR K. 4, Kovács I. 1. Csere: Domokos (kapus), Oláh, Bögre, Galamb, Répási, Lukács, Pap. Edző: Molnár Zoltán. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 8 (1), Arany 4.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc + Branyiczki és Krasznai kizárva. Hétméteresek: 1/0, ill. 2/1.
Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két gárda, rendre a Tarcsa járt előrébb, azonban ekkor egy négyes szériával fordított a vendégcsapat (15. perc: 4–7). Polgár Tibor vezérletével hamarjában visszakapaszkodott a hazai alakulat, és innen nem is tudták leszakítani egymást a küzdőfelek. A második félidő elején mintha az öltözőben maradtak volna a hazaiak. Ezt kihasználva három találattal ellépett a Kunszentmárton (36. p.: 12–15). Egy jó etappal minimalizálták a különbséget Molnár Zoltán tanítványai, de azután ismét a vendégek percei következtek, akik a 44. percre kialakították a legnagyobb fórjukat (15–19). A hajráig úgy tűnt, hogy meg is tartják a számukra kedvező eredményt (57. p: 19–23), de azután Pankotai lehúzta a rolót a kapuban, a társai pedig parádés játékkal visszahozták a „sírból” a két pontot. Ehhez hozzájárult a vendégek fegyelmezetlensége is, mellyel kettős emberelőnyt adtak a házigazdáknak.

Kiskunmajsai KC–Újkígyós FISE 31–27 (13–9)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunmajsa, 50 néző. Vezette: Kovács G., Papp B.
Újkígyós: Kiss N. – Mészáros 1, Fekete L. 6 (2), Masa 1, MURÁNYI 8, Fekete G. 3, IVANICS 5. Csere: Rákóczi (kapus), Gábor, Balogh L., Csatlós 3 (1). Edző: Balogh József. A Kiskunmajsa legjobb góldobói: Vadkerti Tóth 8 (3), Tan 8 (1), Molnár V. 6.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 5/3.
A hazaiak dobták az első gólt és a szünetig fokozatosan szilárdították meg a vezetésüket. A tartalékosan érkező kígyósiaknál a félidő közepén akadt egy kisebb „üresjárat”, amikor 8 percig nem találtak a kapuba, így Kiss Norbert bravúrjai ellenére a Majsa 5 góllal meglépett (21. p.: 11–6) és ezt tartani is tudta a szünetig. A második félidőt pontosabban kezdték a vendégek, három találatnál közelebb így sem tudtak zárkózni, egy négyes szériával pedig az addigi legnagyobbra duzzadt a különbség (38. p.: 19–12). Aztán egy remek etappal – ennek során 7 percig tartóztatták fel a házigazdákat – ismét visszajött a meccsbe Balogh József alakulata (47. p.: 21–18). Ennél közelebb csak Fekete Gergő átlövésével kerültek egyszer (26–24), de annyi plusz nem maradt bennük, hogy reális esélyük maradjon a pontszerzésre.