Sok munka vár még a lila-fehér lányokra

Kukely Anna 5 góljával a csabaiak legeredményesebb játékosa lett. Fotó: Antal János

Pénteken Debrecenben játszotta le az első felkészülési mérkőzését a szeptemberi NB I-es bajnoki nyitányra készülő békéscsabai női kézilabdacsapat. A jelentősen megfiatalított alakulat 400 néző előtt debütált a Főnix Csarnokban, de csak a meccs első harmadában tudott lépést tartani, a kiváló erőkből álló házigazdákkal.

DVSC-Schaeffler–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 39–20 (16–10)
Női felkészülési kézilabda-mérkőzés. Debrecen, 400 néző. Vezette: Sándor, Szikszai.
Debrecen: Csapó – Arany 4, Kovács Anna 1, Tóvizi 1, Deszpotovics 4, Vámos P. 3, Vantara-Kelemen 5. Csere: Giegerich (kapus), Bánfai 3, Vukajlovics 3, Hornyák 1, Bordás 4, Karsten 3, Petrus 3, Török L., Panyi 4. Vezetőedző: Köstner Vilmos.
Békéscsaba: Mistina – Andróczki, Kukely A. 5, Borgyos 3, Agbaba, Petika 1, Bottó. Csere: Szabó D., Csizmadia 1 (kapusok), Vámosi P. 3, Iván 3, Kukely K., Giricz 2, Bucsi 1, Török F. Vezetőedző: Vida Gergő.

Az látszott az első pecekben, hogy minden játékosnak komoly meccshiánya van, ami 140 napnyi kihagyás után természetes jelenség. A sok hiba mellett szép gólokat is láthatott a közönség. Az első félidő derekáig nem tudta lerázni a Loki a lelkes csabaiakat, 6–6 után viszont beindult a gépezet, gyorsan nőtt a különbség és a félidő végére hatgólos előnyre tettek szert házigazdák. Fordulás után kidomborodott a debreceniek nagyobb tudása, akik fokozatosan növelték előnyüket, és végül magabiztosan nyerték a mérkőzést a csabai fiatalok ellen, akiknek még sokat kell dolgozni a jövőben, hogy megközelítsék a hajdúságiak szintjét.
A lila-fehérek jövő héten Tatára utaznak, ahol edzőtáborban készülnek a bajnoki szezonra, és két edzőmeccset is megvívnak. Kedden az NB I-es Mosonmagyaróvár, csütörtökön az NB I B-ben bajnoki álmokat szövögető Vasas ellen lépnek pályára.
Vida Gergő: – Az első félidőben jól tartottuk magunkat, akár kicsit szorosabb is lehetett volna az eredmény, de a második játékrészben kijött a két csapat közötti különbség. A Debrecen egy erős együttes, látjuk hol tartunk. Azon kell dolgozni, hogy minél jobbak legyünk és ezt a különbséget ledolgozzuk. Az út elején járunk, látjuk a hibákat, tudjuk miben kell erősödni és mi a feladat a következő időszakban, amikor már remélhetőleg a teljes csapattal tudunk készülni.