Szarvasi és gyulai siker az NB II-ben

Papné Lukoviczki Beátát nem igazán tudták tartani a hétvégi bajnokin. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Két megyei vonatkozású mérkőzést játszottak hétvégén az NB II-es női kézilabda-bajnokságban, a Csorvás és a Gyomaendrőd már korábban letudta az egymás elleni kötelezettségét. A 19. játéknap így sem maradt viharsarki derbi nélkül, amit jobb második félidei teljesítményével a Szarvas nyert a szeghalmiak ellen. A gyulaiak négy nap után ismét megmérkőztek a sereghajtóval, és a hazai 9 gólos sikerül után ezúttal szorosabb meccsen diadalmaskodtak.

Szarvasi NKK–Szeghalmi NKC 36–25 (16–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, zárt kapuk mögött. Vezette: Bozó, Mezei.
Szarvas: Nagy B. – Buzási 1, Nyerges 2, Tasgyik 9, Szűcs 7, Majoros 5, Paska 3. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Ábrahám, Brachna, Horváth 7, Jani, Trnyik, Závoda 2. Edző: Száva Flórián.
Szeghalom: Tem – Molnár 3, Tóth J. 2, Kiss V. 4, Körtvélyesi 2, Hegedűs 2 (2), Petri 9. Csere: Csizmadia, Triffa (kapusok), Hajzer, Kotroczó 1, Ambrus, Szántó 1, Szijjártó 1, Rab, Czigla. Edző: Zsadányi Sándor, Pardi László.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 0, ill. 5/2.
Mindkét csapat a védekezésre koncentrált a mérkőzés elején. Tíz perc játék után a hazaiak 5–3-ra elhúztak és az egy-két gólos vezetés a szünetig megmaradt. Szünet után a hazaiak védekezése acélosabbá vált. A szeghalmiak két büntetőt hibáztak és a sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. A Körös-partiak ezt kihasználva 10 perc alatt zsinórban 10 gólt dobtak (49. p.: 30–20). Ebben közrejátszott a vendégek sikertelen üres kapus támadótaktikája, amelyből a vendéglátók sorra lőtték a gólokat és nagyarányú győzelmet arattak.

Kecskeméti NKSE U22–Corner Gyulasport 26-29 (8-12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Kecskemét, zárt kapuk mögött. Vezette: György Kata, Majoros Eszter.
Gyula: Antal – Szabó R. 2, Laurinyecz 2, Milyó 7, Lukoviczki 8 (2), Mitykó 3, Vozár. Csere: Szabó L. (kapus), Szappanos, Szőke, Lukács 4, Horváth R., Vólent 1, Kertes, Hős K. 2. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Kecskemét legjobb góldobói: Radva 7 (2), Bálint 6.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc + Mitykó kizárva. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/2.
A kecskemétiek szerettek volna visszavágni a néhány nappal korábbi gyulai vereségért. Meg is tettek ezért mindent. Keményen védekeztek, gyors támadásszervezéssel igyekeztek zavarba ejteni a gyulai lányokat, de egyszer sem sikerült átvenniük a vezetést. A 45. percben egy gólra ugyan megközelítették a vendégeket, akik azonban egy pillanatra sem adták ki kezükből a kezdeményezést. Zöldi-Tóth Kata edző időkérései mindig jó időben érkeztek. A kapuban Antal Xénia több esetben parádézott, két büntetőt is hárított, de Milyó Szandra, Lukoviczki Beáta és Lukács Nóra góljai mindig jó időben érkeztek. A 2. félidőt ugyan döntetlenre hozták a kecskemétiek, de a mérkőzést a fürdővárosiak nyerték.