Százgólos meccs Gyomaendrődön!

Az orosházi fiatalok ezúttal nem bírtak a vásárhelyiekkel. Fotó: Blaskovics Tibor

Csak a szarvasi csapat számlája gyarapodott pontokkal az NB II-es női kézilabda-bajnokság 20. fordulója során, amely a csoport sereghajtóját múlta felül. Nem jártak ilyen sikerrel a gyomaendrődiek a bajnokkal szemben, az orosházi fiataloknak sem termett babér a szomszédvárban, a csorvásiak pedig kiélezett csatában maradtak alul Szegeden. A gyulaiak hétvégi pihenőn voltak, mivel már korábban lejátszották a mezőtúri mérkőzésüket.

Szarvasi NKK–XVI. Kerületi KMSE 34–24 (15–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas 50 néző. Vezette: Major, Szuromi.
Szarvas: Nagy B. – BUZÁSI 7, Balogh V. 3, PAPP Zs. 5 (2), HAJDU 5, MAJOROS 5 (3), Kovács B. 2. Csere: Juhos (kapus), Jani 2, Nyerges 1, Száva, Tasgyik 3, Trnyik, Závoda 1. Edző: Száva Flórián. A XVI. ker. legjobb góldobói: Szabó K. 7, Illés 5.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3.
A hazaiak a 12. perctől melegedtek be és az addigi minimális előnyüket a szünetig négy gólra növelték. Fordulás után a Körös-partiak szigorúbbá tették a védekezésüket, amelynek a 42. percben tíz gólos különbség lett az eredménye (24–14). Az utolsó tíz percben Száva Flórián edző a cseréket vezényelte pályára, de a differencia a záró sípszóig megmaradt. Győzelmével a Szarvas bebiztosította dobogós helyét.

K. Szeged SE–Csorvási SK 25–24 (15–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Csorvás: MIKE – Gelegonya 2, Ivanics D., VALACZKAI 5, Baráth B. 12 (6), Tóth-Greksza, Gyenes 2. Csere: Zsiga (kapus), Major, Gömöri, Lévai, Biró, Kurucz 3, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A K. Szeged SE legjobb góldobója: Horváth N. 11 (5).
Kiállítások: 12, ill. 10 perc + Lévai kizárva. Hétméteresek: 7/6, ill. 8/6.
A rengeteg ziccert elpuskázó csorvási csapat egy nyerésre álló mérkőzést bukott el az utolsó másodpercben. A vendégek részéről sok gólszerzési lehetőség kimaradt

Hódmezővásárhelyi LKC–Orosházi NKC U22 33–26 (21–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely, 60 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.
Orosháza U22: GEDÓ – BUCZKU 3, Papp E. 7 (4), Szöllősi 2, Csompora, Mészáros 2, BALASKÓ 2. Csere: Szőke (kapus), Kollár, Prozlik 3, Bedron 2, Forrás 1, Patkós 3, Szecskó 1. Edző: Nagy Ferenc. A Hódmezővásárhely legjobb góldobója: Nagy E. 10.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5.
A tartalékosan kiálló Orosháza hamar négy-öt gólos hátrányba került, amit nem nagyon tudott csökkenteni.

Gyomaendrődi NKSE–Kecskeméti NKSE 35–65 (14–30)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 100 néző. Vezette: Juhász I., Szilágyi G.
Gyomaendrőd: Botos – Kovács Sz. 1 (1), Kereki N. 7, Fekécs 1, Pomázi 2, FARKASINSZKI Z. 9 (2), Farkasinszki M. 4. Csere: Gellai 1, Pintér 1, Urbán 5, Werle 4 (1). Edző: Lakatos Tibor. A Kecskemét legjobb góldobói: Jámbor-Herceg 25 (3), Berkes-Kaiser 20, Menyhárt-Hanusz 9 (2).
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5.
A Kecskemét valósággal legázolta, a mindössze 11 játékost benevező Gyomaendrődöt. A hazaiak nem tudták kikapcsolni a játékból a már bajnok vendégek két extra dobóteljesítményt nyújtó játékosát, a 25 találatig jutó Jámbor-Herceg Rékát és a 20 gólos Berkes-Kaiser Melittát.