Szegeden is magabiztosak voltak a csabaiak

Andróczki Flóra 3 gólig jutott a szombati mérkőzésen. Fotó: Antal János

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulójában Szegeden is magabiztos győzelmet aratott a Keleti csoport élén álló békéscsabai csapat, amely az alapszakasz feléhez érkezve is hibátlanul teljesít és 4 pont előnnyel vezeti a mezőnyt.

PC Trade Szegedi NKSE–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 27–36 (12–19)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 100 néző. Vezette: Maródi István Márk, Novák Péter.
Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki 3, Török 4, Kukely A. 3, GIRICZ 6, Gyimesi 1, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), MAYER 4, IVÁN 6, Bucsi 2, Karacs 1, BENCSIK 4, Gyenes, Szögi, Baráth. Vezetőedző: Papp Bálint. A Szeged legjobb góldobói: Csoknyai 9 (8), Nagy R. 9.
Kiállítások: 0, ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 0/0.

Autóbusznyi csabai szurkoló kísérte el a lányokat a találkozóra, végig harsányan segítve őket. Kukely Anna szerezte az első gólt, csapata az 5. percben már 4–0-ra vezetett. A lila-fehérek irányították a játékot, a 14. percben nyolccal jártak előrébb (2–10), a folytatásban pedig eredményesen tartották a tetemes fórjukat. A félidő hajrájában kettős emberelőnybe került a hazai csapat, amit kihasznált, és valamit csökkentett a különbségen.
Fordulás után tovább növelte előnyét a jobb erőkből álló csabai alakulat, a 36. percben először volt tíz gól a felek között (13–23). A vendégek nem álltak meg, jó ritmusban kézilabdáztak, és a 45. percre kialakították a legnagyobb különbséget (17–31). A mérkőzés utolsó tíz percében kétszer is üres kapus gólt kaptak a lila-fehérek, amikor a hét a hat elleni játékot gyakorolták. A finisben tovább csökkentette hátrányát a Szeged, miközben a vendégeknél a fiatalok is lehetőséget kaptak.
Papp Bálint: – Jól kezdtük a szegediek elleni mérkőzést, jelentős előnyre tettünk szert. Szünet után, a cserék is lehetőséget kaptak ekkor már nem játszottunk olyan sebességgel, mint korábban, de a győzelem egy percig sem forgott veszélyben.