Szoros csatában maradt alul a Békés

Takács Szabolcson (16) ezúttal sem múlott csapata sikere, bravúrjaival többször tartotta meccsben az övéit. Gapixfotó

A Békési FKC NB I B-s férfi kézilabdacsapata már péntek este letudta a bajnokság 9. fordulójára kisorsolt tatai mérkőzését. A gólszegény találkozó izgalmas keretek között minimális különbségű hazai sikerrel zárult, ezzel a két gárda pozíciót cserélt a tabella 6. helyén.

Tatai AC–Optimum Solar-Békési FKC 22–21 (12–10)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Tata, 100 néző. Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter.
Békés: TAKÁCS – Hrabák 1, Horváth L. 4 (2), Varsandán 3, Rusznák, Mezei 1, Fedor 4. Csere: Kiss O. (kapus), LAUFER 4, Szász, Haszilló, Novák Zs., Balogh B., KOVÁCS R. 3, Kovács Sz. 1. Edző: Padla József. A Tata legjobb góldobói: Kreisz 5, Oláh 4, Sárosi 3, Vass 3 (2), Kiss M. 2.
Kiállítások: 14, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/2.

Két gyors gólváltás után a békésiek 8 percen át nem találtak a kapuba, ezt kihasználva a Tata 7–2-es vezetésre tett szert a 11. minutára. Padla József időkérését követően feljavult a vendégek támadójátéka, de ez csak a különbség megtartásához volt elegendő (19. p.: 11–6). A játékrész utolsó harmadára azután összeállt a védőmunka, a kapuban Takács Szabolcs is remekelt, így a 28. percre a látogatók újból meccsben voltak (11–9).
A második felvonás elejét is lendületesebben kezdték a békésiek, ennek következtében Hrabák hamarjában egalizált (13–13), a 41. percben Kovács Rajmund találatával rövid időre a vezetést is átvették. Aztán viszont sok pontatlanság vegyült a játékukba, Takács viszont versenyben tartotta őket a bravúrjaival. Az edzők kölcsönös időkéréssel próbálták pontosabb játékra ösztönözni csapatukat. Mintha a tataiak merítettek volna több erőt belőle, hiszen 18–18-as állást követően két góllal elléptek. A meccs végén hajrát indított a vendégcsapat, Kovács Rajmund két alkalommal is elérhető közelségbe hozta a pontszerzést, de izgalmas finisben a házigazdák megtartották a számukra kedvező eredményt.
Padla József: – Nehezen találtuk meg azt a szerkezetet, amelyik a mai napon működött. Nagyot küzdöttünk, lett volna esélyünk a pontszerzésre, azonban a kimaradt helyzeteink megbosszulták magukat.