Szoros megyei csatát nyertek a gyulaiak

A gyulaiak legeredményesebb játékosa, Milyó Alexandra sok gondot jelentett az orosházi lányoknak. Fotó: Rusznyák Csaba

Hétvégén szünet volt az NB II-es női kézilabda-bajnokságban ugyanakkor két viharsarki vonatkozású mérkőzést is megrendeztek. Az orosháziak és a gyulaiak az előttünk álló forduló egymás elleni találkozóját hozták előre, a csorvásiak pedig a májusra esedékes utolsó előtti játéknap párharcát vívták meg. Orosházán a vendégek, Békéscsabán a házigazdák sikerével zárult a vasárnapi összecsapás.

OXXO-Orosházi NKC U22–CZ-Gyulasport 24–26 (12–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 100 néző. Vezette: Biri, Kiss S. Zs.
Orosháza U22: Gedó – Horváth B., Révész 2, Szöllősi 1, Ács 3, Mészáros 2, BALASKÓ 3. Csere: Szőke (kapus) 1, PAPP E. 5 (3), Orovecz 4, Nagy A. 1, Jáhn 1, Keszeli 1, Nagy R., Patkós. Edző: Nagy Ferenc.
Gyula: Antal – Lukács 2, Hős K. 3 (1), Milyó 6 (2), Kertes, Szabó K. 5, Kovács K. Csere: Madera-Domokos (kapus), Csapó-Kovács H. 3, Farkasinszki, Kovács A., Ladics 2, Lukoviczki 2, Nagy P. 3, Vólent, Németh Cs. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.
Az elejétől kezdve mindkét csapat komolyan vette a mérkőzést. A 15. percben a Gyula háromgólos vezetésre tett szert (6–9), de az Orosháza ezt megfordította 11–9-re. A szünet előtt két perccel a hazaiaknál jött egy rövidzárlat, amikor négy gólt kaptak. A második félidőben próbált visszakapaszkodni az Orosháza, egy gólra meg is közelítette vendégét, de győznie nem sikerült. Döntőnek bizonyult, hogy a hazai fiatalok negyven percig nem találták a gyulai beálló körüli védekezést.

Csorvási SK–Mezőtúri AFC 29–21 (13–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Csorvás: MIKE – KURUCZ 8, GELEGONYA 3, Baráth B. 7 (5), Baráth Zs., Valaczkai 2, Márton R. Csere: Zsiga (kapus), GYENES 4, Lipták, Lévai, Tóth-Greksza 1, IVANICS D. 3, Réti, Zahoránné 1, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Mezőtúr legjobb góldobói: Németh K. 6 (1), Négyesi 5 (3).
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4.
A jobb játékerővel rendelkező hazai csorvási csapat magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott, a mérkőzés egyes részeiben jól játszó vendég mezőtúriak ellen.