Szoros rangadót nyert az Eger

Mikula Dóráék kemény védekezéssel tartották versenyben magukat. Fotó: Facebook/Kispest NKK

Az Orosházi NKC női kézilabdacsapata kétgólos vereséget szenvedett Egerben, az NB B-s bajnokság Keleti csoportja rangadóján, ezzel átmenetileg a dobogós helyét is át kellett adnia. Herbert Gábor tanítványai mindvégig szoros csatára késztették a házigazdákat, de az a plusz nem volt meg bennük, ami pontszerzést eredményezett volna számukra.

Eszterházy SC–OXXO Energy Orosházi NKC 27–25 (15–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Eger, 150 néző. Vezette: Hajdu Tamás, Halász András.
Orosháza: Bálint – Bíró 3, Márczy 3, Gara 4, Mikula, Vörös 7, Moharos 3. Csere: Cseh (kapus), Antal 1 (1), Papp 4 (4), Horváth B., Ács. Vezetőedző: Herbert Gábor. Az Eger legjobb góldobói: Bató 6 (1), Pankotai 6 (3), Szecsődi 5 (1).
Kiállítások: 8 perc + Szecsődi kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5.

A szombat esti találkozón a vendégek kezdtek jobban, a 6. percben 4–3-ra vezettek. Az egriek két perc múlva 5–5-re egyenlítettek. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 14. percben 7–7 volt az állás. Ezt követően is fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a 24. percben 12–10-es előnyt szerzett a hazai együttes, amikor Herbert Gábor időt kért. A játékrész hajrájában növelte előnyét az egri alakulat, így a szünetben 15–12-et mutatott az eredményjelző.
A második félidő elején felváltva estek a gólok, a 34. percben a hazaiak gólerős játékosa Szecsődi Laura piros lapot kapott. A 40. percben Vörös Bettina két góljával 19–18-ra feljött az ONKC. Elég volt néhány figyelmetlenség, és az egriek újból három gólos előnyre tettek szert, amikor a 42. percben Herbert Gábor időt kért, hogy rendezze a sorokat. A hazaiak lendületbe jöttek, és fokozatosan elhúztak, a 49. percben már 25–20-ra vezettek. A hajrában is tartani tudta az előnyt az egri együttes, a kétgólos sikere megérdemelt. A két csapat egymás elleni eredményét tekintve az ONKC jobban áll, hiszen hazai pályán három góllal győzte le az Egert.
Herbert Gábor: – Büszke vagyok a csapatomra, a lányok erőn felül teljesítettek Egerben. Most elmegyünk egy kis pihenésre, és januárban reméljük, hogy a felépült sérültjeinkkel együtt kezdhetjük el a munkát, hogy kiharcoljuk a célunkat, a legjobb öt közé jutást.