Szoros tarcsai siker a megyei derbin

Ivanics Gergelyék (feketében) az első félidőben eredményesen tartóztatták fel a listavezetőt. Fotó: Székács KE

Megyei rangadóval kezdődött a tavaszi idény az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban. A házigazda tarcsaiak nagyot küzdöttek a kondorosiakkal, de végül otthon tartották a pontokat. Az újonc kígyósiak a címvédő otthonában igyekeztek helytállni, ami bő egy félidőn keresztül össze is jött nekik.

Köröstarcsai KSK–Kondorosi KK 25–24 (13–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 80 néző. Vezette: Katona, Konyári.
Köröstarcsa: PANKOTAI – Molnár K. 1, Polgár T. 3, KECSKÉS 8, CSIGE 5, Kovács I. 2, Lőrinczi 4. Csere: Domokos (kapus), Oláh 2, Lukács, Ásós. Edző: Molnár Zoltán.
Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 5, AMBRUS 2, RAFFAI 6, Bai 3, Kovács A. 2, ARNÓCZKI 6. Csere: Szebegyinszki (kapus), Kasnyik T., Kasnyik V. Edző: Kósa Balázs.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 0, ill. 4/3.
A megyei derbi a kondorosiak számára kezdődött jobban, akik Raffai András eredményességével 6–2-re léptek el a 12. percre. A hazaiak a visszatérő Lőrinczi Pál és Oláh Gábor találataival gyorsan felzárkóztak (5–6), de azután újból meglódultak a látogatók és a 19. minutára visszaállították a 4 gólos különbséget (6–10). Ekkor Kecskés Bence lépett elő főszereplővé, aki sorban szerezte a találtait, és egalizált az utolsó előtti percre. A második félidő elején először vezetett a Tarcsa, amely egy négyes szériával ellépett 19–15-re. Állandósult a hazaiak 4-5 gólos vezetése, az 53. percben 25–20-nál biztos nyerőnek tűntek, de innen már csak kondorosi találat született, így a sportszerű meccs izgalmas keretek között zárult.

Székács KE–Újkígyós FISE 41–33 (19–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Törökszentmiklós, 100 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Újkígyós: Kiss N. – Csatlós 2, Fekete L. 2, Ivanics 1, MURÁNYI 11 (3), Fekete G. 4, Mezei 1. Csere: Rákóczi (kapus), ENDREI 6, MASA 3, Tóth A., Farkas 3, Balázs. Edző: Szabó Zsolt. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 12, Berkes 9, Csanádi V. 6.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.
A négy kulcsemberét sérülés miatt nélkülöző kígyósiak az első félidőt nagy kedvvel küzdve, végig partiban tudták le a listavezető ellen. Többnyire a házigazdák vezettek, de háromnál több góllal nem tudtak ellépni, a látogatók pedig Murányi Bálint eredményességével rendre egalizáltak. Utoljára a 22. percben 12–12-nél volt döntetlen az állás, azt követően Berkes mellé Csanádi és Holló is beszállt a gólgyártásba, így a szünetre visszaállt a három „fás” különbség. A második félidő elején a hazaiak nyolc perces gólcsendre kényszerítették a viharsarkiakat, ez alatt egy hetes szériával lezárták a meccs érdemi részét (41. p.: 28–18). A kígyósiakat dicséri, hogy nem törtek meg és a 30–19-es mély pontról 31–26-ra felzárkóztak, ennél közelebb azonban már nem jutottak, a címvédő végül biztosan nyert.