Szorult helyzetben a Tarcsa és a „Belvár”

Molnár Sándor a tarcsaiak legeredményesebb tagjaként 11 alkalommal vette be a bajnokcsapat kapuját. Fotó: Székács KE/Facebook

A megyei együttesek többsége számára izgalmasan alakul az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság finise. A dobogós helyen álló Köröstarcsa számára sérülések miatt vált bizonytalanná, hogy a közvetlen riválisai előtt végül megtarthatja-e az érmes helyét, a Kondoros és a „Belvár” pedig egymással rivalizál a bennmaradást jelentő kiadó helyért. Előbbi csapat hét végén előre, utóbbi pedig visszalépett egyet, de elméletileg még fordulhat a kocka.

Törökszentmiklósi Székács KE–Köröstarcsai KSK 30–26 (14–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Törökszentmiklós, 100 néző. Vezette: Hajdu, Halász.
Köröstarcsa: DOMOKOS – Kovács L. 1, POLGÁR 5, Molnár K. 3, MOLNÁR S. 11 (2), Lőrinczi 4, Ivanics 1. Csere: Kiss N. (kapus), Kovács I. 1, Molnár B., Répási. Edző: Molnár Zoltán. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 7 (3), Nyári 7, Szöllősi 6, Csanádi V. 6.
Kiállítások: 8, ill. 18 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/2.
A már bajnok Törökszentmiklós ellen rossz előjelekkel készültek a tarcsaiak, mert Brezowszki és Bögre sem játszhatott sérülés miatt. Álmosan kezdtek a vendégek, ezért az 5. percben már 4–0 volt az állás. Ezt követően két hetest és több ziccert védett Domokos, de mivel társai továbbra sem tudták áttörni a hazaiak védőfalát, tovább nőtt az éllovas előnye (21. p.: 12–6). Ekkor valami csoda folytán összekapták magukat a vendégek és tetszetős játékkal a szünetig kiegyenlítettek. A második félidőben ismét a hazaiak akarata érvényesült (45. p.: 23–18). A tarcsaiak a sérült irányítójuk nélkül, rögtönözve, az egyéni kvalitásokra hagyatkozva kézilabdáztak. A játékvezetők sem egyformán ítélték meg a kiállításokat, így állandósult az 5-6 gólos különbség (51. p.: 27–21), amit csak a végjátékban tudtak csökkenteni a látogatók. A tarcsaiaknak az utolsó fordulóban legalább döntetlent kell elérniük az Algyő ellen, hogy megtarthassák dobogós helyüket.

Túrkevei VSE–Kondorosi KK 23–33 (11–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Túrkeve, 25 néző. Vezette: Csörgő, Vitális.
Kondoros: SZTANCSIK – ISTENES L. 8, RAFFAI 8, KOVÁCS A. 5, Kasnyik T. 2, Tóth G. 3, KOHLRUSZ 6 (2). Csere: Szebegyinszki (kapus), Ambrus 1, Istenes I. Edző: Kósa Balázs. A Túrkeve legjobb góldobói: Keresztes I. 5, Keresztes M. 5 (3), Debreczeni 5.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.
A fiatal túrkeveiek nehezen találtak rést a KKK védekezésén, míg a vendégek rendre góllal tudták befejezni támadásaikat. Szinte a teljes mérkőzés ilyen módon folyt annak ellenére, hogy a fokozatosan növekvő előny ellenére végig lelkesen küzdöttek a hazaiak. A végeredményt azonban nem tudták befolyásolni a többször parádés megoldásokat bemutató kondorosiakkal szemben. A vendégcsapat megérdemelten nyert, és vitte haza a bennmaradás szempontjából nagyon értékes két pontot.

Békéscsaba DKSE–Kunszentmárton KSE 26–28 (10–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Feind, Kathi.
Békéscsaba: Kecskeméti – Kéri I. 3, Gábor 8 (4), Benkő 2, BAI 2, Tóth Sz. 1, MURÁNYI B. 7. Csere: Újfaluczki (kapus), Szabó Zs., KÉRI B. 1, Pap, Machlik, Novák, Murányi Á. Edző: Vólent János. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 9 (4), Cselovszki 5.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc + Cselovszki kizárva. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4.
A csabai fiatalok nem tudtak alkalmazkodni a vendégek sajátos stílusához. A kunszentiek folyamatosan a játék lassítására törekedtek, szinte minden támadásukat passzívig játszották, ennek az eredménye lett a szünetig kialakult hatgólos vendégelőny. A második félidőre sokat javult a támadások befejezése hazai oldalon, így folyamatosan csökkent a különbség a felek között. Egyre feszültebbé vált a hangulat, a látogatók keménységgel ellensúlyozták a sebességbeli különbséget, a játékvezetők kezéből pedig szépen kicsúszott a meccs. A végjátékot egálról kezdhették a csapatok. A legfontosabb időszakban jobban koncentráltak a látogatók, a csabaiakon pedig ekkor ütközött ki leginkább a három sérültjük hiánya.

Csongrád KSE–Békéscsabai BDSK 34–31 (14–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Csongrád, néző. Vezette: Hajdu, Halász.
Békéscsaba: Mézes – dr. Sári 4, Fekete L. 4, Fekete G. 4, Vlcskó 4, Bagdi 4, Farkas B. 1. Csere: Olajos-Tóth (kapus), RADOJEVICS 7 (4), Kovács L. 2, Csige, Mezei 1, Edző: ifj. Skaliczki László. A Csongrád legjobb góldobói: Losonc 8, Sebők 7, Morva 5, Kovács D. 5.
Kiállítások: 12, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.
A bennmaradásért zajló versenyben a csabaiak számára volt fontosabb a két pont begyűjtése, a csongrádiak sorsa ugyanis már korábban megpecsételődött. Ennek megfelelően az első félidő túlnyomó részében a kezükben tartották a meccs irányítását a vendégek. Többször is elléptek két-három góllal, a szívósan küzdő házigazdák azonban rendre egalizáltak, így a szünet után kezdődhetett minden elölről. A kezdeti időszak hasonlóan alakult (35. p.: 17–20), azonban ekkor a csongrádiak egy öt-egyes szériával maguk javára billentették a mérkőzést. Ettől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, mígnem a lelkes házigazdák egy újabb ötös sorozatot produkálva 30–26-ra elhúztak a végjáték kezdetére. Ifjabb Skaliczki László második időkérését követően nagy hajrát nyitott a vendégcsapat, volt is alkalma egyenlítésre, de a lehetőségek sorra kimaradtak, így a „Belvár” nehéz helyzetbe hozta magát a bajnokság végére.

Kiskunmajsai KC–Kondorosi KK 33–31 (14–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunmajsa, 20 néző. Vezette: Snóbli B., Snóbli Gy.
Kondoros: Sztancsik – ISTENES L. 7, RAFFAI 9 (1), Krajcsovicz 2, KOVÁCS A. 6, KASNYIK T. 5, Istenes I. Csere: Szebegyinszki (kapus). Edző: Kósa Balázs. A Kiskunmajsa legjobb góldobói: Tan 7, Vadkerti Tóth 7.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1.
A Kondoros hónapok óta nem tud teljes kerettel pályára lépni, a 14. fordulóból pótolt hétközi meccsen is csak egy kapus ült a cserepadon. Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok hol egyik, hol másik fogott ki egy jó szériát. A második játékrészt a vendégek kezdték jobban, de 17–20-as állásnál a majsaiak védekezést váltottak, és ez kicsit megzavarta a Kondorost. Később ezt is sikerült feloldani, de a végjátékban néhány kihagyott ziccer megbosszulta magát és a hazaiak vonulhattak le győztesen a pályáról ezzel bebiztosítva az osztályban maradásukat. Ez is olyan mérkőzés volt, ahol a Kondoros teljes csapata dicsérhető a mutatott játék és a küzdelem miatt.