Szünet után tették sínre a meccset

Iván Emese volt a legeredményesebb csabai játékos a 7 góljával. Fotó: Antal János

Egy döcögősebb és egy koncentráltabb félidő után gyűjtötte be sorrendben a 16. bajnoki győzelmét a békéscsabai női kézilabdacsapat, ezzel változatlanul pontveszteség nélkül vezeti az NB I B-s bajnokság Keleti csoportjának tabelláját.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Hajdúnánás SK 29–20 (14–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Dulai Ádám, Pisák Bence Károly.
Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki 1, IVÁN 7, Gyimesi 2, Giricz 3, Kukely A. 6 (3), Kukely K. 1. Csere: SZABÓ D. (kapus), Vámosi 3, Török, Szögi, Mayer 2, Karacs 2, Bucsi 2, Bencsik, Borbély. Vezetőedző: Papp Bálint. A Hajdúnánás legjobb góldobói: Kovács D. 7 (3), Nyakó 7.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Iván Emese és Gyimesi Kitti góljaival jól kezdett a csabai együttes, de azután nem tudta lerázni a lelkes hajdúságiakat. A vendégek többször is egalizáltak Nyakó Rozália és Kovács Dorina eredményességével, negyedóra után pedig a vezetést is átvették. Hazai oldalon sok volt a pontatlanság ebben az időszakban, emiatt közel 7 percig nem találtak kapuba Papp Bálint tanítványai. Kukely Anna hétméteresből törte meg a kellemetlen gólcsendet, de a házigazdák a folytatásban sem remekeltek. A 22. percben először jártak három találattal a vendégek mögött (8–11). Jött is a menetrendszerű időkérés és a gyors egyenlítés, ami újabb játékmegszakítást vont maga után, de ezúttal már a nánásiak részéről. A végjátékban hol itt, hol ott volt a minimális előny, végül a liláknak jött ki jobban a lépés.
A hazaiak öltözőjében komoly eligazítás lehetett a szünetben, mert lényegesen motiváltabban és hatékonyabban folytatták a játékot. Ennek megfelelően folyamatosan nőtt a csabaiak előnye (43. perc: 20–15). A kisebb rotációs lehetőséggel rendelkező látogatók kulcsemberei egyre inkább elfáradtak, így pedig nem kerülhették el a sorsukat. Hazai oldalon Szabó Dóra a kapuban remekelt, Iván Emese pedig a góljaival tett sokat csapata magabiztos győzelméhez.
Papp Bálint: – Egy nagyon motivált Hajdúnánás érkezett Békéscsabára, az első félidőben mi nem azon a hőfokon játszottunk, ahogy kellett volna. A második félidőben már azt a játékot nyújtotta a csapat, amit látni szeretnénk, feljavult a védekezése, támadásban hatékonyabbá vált, és teljesen megérdemelten győzött.