Tavaszi rajt váltakozó sikerrel

Murányi Bálint 8 góllal segítette győzelemre csapatát Túrkevén. Fotó: V. Csuvarszki Ella

Eltérően teljesítettek a megyei csapatok az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportja hétvégi tavaszi nyitányán. Az október 24-ike után újra pályára lépő Kondoros nem járt sikerrel az aranyérem első számú várományosa otthonában, a DKSE viszont simán nyert a sereghajtó otthonában. A másik csapai gárda színvonalas csatában kényszerült főhajtásra a Mezőtúr ellen, a tarcsaiak pedig hősies küzdelemben hoztak el pontot Kiskunmajsáról.

Kiskunmajsai KC–Köröstarcsai KSK 24–24 (12–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunmajsa, zárt kapuk mögött. Vezette: Juhász I., Szilágyi G.
Köröstarcsa: DOMOKOS – Molnár K., POLGÁR 11 (5), Brezowski 1, Kovács I. 2, MOLNÁR 3, Ivanics 1. Csere: Kiss N. (kapus), Molnár B., Rácz N., KOVÁCS L. 3, LŐRINCZI 4, Galamb. Edző: Molnár Zoltán. A Kiskunmajsa legjobb góldobói: Matanovity 9 (3), Tan 6 (2).
Kiállítások: 14, ill. 10 perc + Brezowski kizárva. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5.
A jelentősen átalakult vendégcsapat tartalékosan, de nagy lelkesedéssel kezdte a mérkőzést. Az első félidőben egyik fél sem tudott elhúzni a másiktól, nagy volt az iram és sok a hiba mindkét oldalon. Szünet után a kiállítások ellenére a házigazdák kialakították a legnagyobb különbséget (36. p.: 15–12). A tarcsaiak görcsösen küzdöttek és 10 minutával később egyenlítettek (18–18). Egyre izgalmasabbá vált a meccs, amiből a játékvezetők is kivették a részüket. Az 56. percben Brezowskit kiállították, majd 4 perces büntetéssel kizárták a játékból. A vendégek hősiesen küzdöttek, a hajrában az ifi korú Kovács László három szép góljával maradtak versenyben. Az utolsó percben még vezettek a hazaiak, de a látogatók kiharcoltak egy büntetőt, mellyel pontot mentettek, bár az összkép alapján győzelmet érdemeltek volna.

Túrkevei VSE–Békéscsaba DKSE 27–42 (15–21)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Túrkeve, zárt kapuk mögött. Vezette: Feind, Kathi.
DKSE: Kecskeméti – KÉRI I. 4, Benkő 3, Gábor 6 (1), KOCSOR 4, MURÁNYI B. 8, TUSJAK 6. Csere: Újfaluczki (kapus), Németh 3, Tóth Sz., Tóth B. 2, Murányi Á., BAI 3, Novák 1, Kéri B., Machlik 2. Edző: Vólent János. A Túrkeve legjobb góldobói: Simon 9 (1), Nagy I. 8 (1), Keresztes M. 7.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1.
A csabai fiatalok egy hármas gólszériával kezdtek, ami megadta a mérkőzés alaphangját számukra. Jól védekeztek a vendégek, lendületesen támadtak, ennek eredményeként szűk negyedórát követően már 11–4-re vezettek. A félidő második felében már a házigazdák is egyre gyakrabban megtalálták a csabai kapuba vezető utat, azonban 6 gólon belülre nem tudtak kerülni. Vólent János szünet után folyamatosan rotálta a csapatát, a fiatalok így is fokozatosan előnyüket, és végül több remek teljesítménnyel fűszerezve, fölényes győzelmet arattak a sereghajtó ellen. A találkozó jól szolgálta a csapat szerdai I. osztályú ifjúsági bajnoki mérkőzését.

Törökszentmiklósi Székács KE–Kondorosi KK 28–21 (16–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Törökszentmiklós, zárt kapuk mögött. Vezette: Csörgő, Vitális.
Kondoros: Pankotai – Istenes L. 3, Ambrus 3, Kovács A. 3, Gazsó 2, Raffai 4, Kohlrusz 5. Csere: Sztancsik (kapus), Kasnyik V., Istenes I. 1, Kasnyik T. Edző: Kósa Balázs. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 8, Szollár 5, Csanádi V. 5, Szöllősi 5.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 0.
A Kondoros több hónapi kihagyás után tudott újra pályára lépni tétmérkőzésen. Ennek ellenére az elején úgy tűnt, jól sikerült a pár hetes rövid felkészülés. Remek védekezésének és pontos támadásainak köszönhetően a mérkőzés elején előnyhöz jutott a KKK. A 17. percben tudtak fordítani a hazaiak, de elhúzni nem tudtak. A 24. percben Kovács sérülése megváltoztatta a játék képét. A játékrész utolsó öt percében csak a Törökszentmiklós szerzett gólt, így el is döntötte a mérkőzést. A második félidőben a jól küzdő kondorosiaknak már csak arra volt erejük, hogy a különbséget tartani tudják.

Békéscsabai BDSK–Mezőtúri AFC 32–34 (15–18)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Parádi, Ujhelyi.
Békéscsaba: Mézes – dr. Sári 1, RADOJEVICS 3, Bagdi 4 (1), VLCSKÓ K. 9 (1), Fekete G. 2, Farkas B. 3. Csere: TAKÁCS, Csörgő (kapusok), Mezei 1, Tárnyik 4 (1), FEKETE L. 4, Kádas 1, Kovács L., Márton, Tóth A. Edző: ifj. Skaliczki László. A Mezőtúr legjobb góldobói: Papp K. 8 (4), Sütő 7 (1), Zalai 5 (1), Soós 5.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 8/7.
Álmosan kezdtek a hazaiak, ezt kihasználva a Mezőtúr a 11. percben már 7–3-ra is vezetett. A félidő középső harmadában jelentősen feljavult Vlcskó Kelemenék védekezése, ennek hatására a 20. minutára ledolgozták a hátrányukat (10–10). A fordítás azonban elmaradt, mert jött egy rövidebb hullámvölgy, a vendégek pedig az ekkor szerzett előnyt megőrizték a szünetig. A második félidő eleje ellentétesen alakult, mint a meccs eleje. A csabaiak öt találatára válaszul egy érkezett, így a 37. percben először vezetett a „Belvár” (20–19). Ez a lendület a félidő derekán tört meg, amikor 24–22-nél zsinórban négyet lőttek a látogatók. A házigazdák próbáltak visszakapaszkodni, de a hibáikat kihasználva a Mezőtúr behozhatatlan előnyre tett szert. Jó színvonalú, magas hőfokú találkozót vívott a két csapat, amely jobb játékvezetést érdemelt volna.