Tekintélyes előnyt adtak le az orosháziak

Kenyeres Barbara két gólt tett a közösbe Kecskeméten. Fotó: Antal János

Az utolsó kötelezettségét is letudta a Liga Kupában az Orosházi NKC női kézilabdacsapata. Herbert Gábor együttese a szombat délutáni kecskeméti találkozó félidejében még öt góllal vezetett, de a szünet után Borbély Márta vezérletével fordított a hazai gárda, amely hibátlan teljesítménnyel lett csoportgyőztes.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 26–25 (10–15)
Liga Kupa női kézilabda-mérkőzés. Kecskemét, zárt kapuk mögött. Vezette: Marton Zsófia, Szabó Eszter.
Orosháza: Cseh – Bíró 2, Maláti, Nemes 1, Mikula 1, Márczy 6, Moharos 4. Csere: Magó 3, Vörös 2, Szabó D. 1, Antal 2 (2), Kenyeres 2, Ács, Horváth B., Szöllősi D. 1. Edző: Herbert Gábor. A Kecskemét legjobb góldobói: Borbély 8, Lengyel 5, Jámbor-Herceg 5.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2.

Jól kezdett az Orosháza a listavezető otthonában a szombati találkozón. A 4. percben 2–1-re vezettek a vendégek, majd a 10. percben 6–5-ös orosházi előnynél Varga József, a hazaiak mestere időt kért. A folytatásban az ONKC akarata érvényesült, a 17. percben már három góllal vezettek (6–9). Herbert Gábor időkérése után fokozta a tempót az Orosháza, és a 27. percben 14–8-es előnyre tett szert. A szünetben ötgólos orosházi vezetést mutatott az eredményjelző.
Fordulás után az első tíz percben még tartotta előnyét az ONKC (40. p.: 14–19), majd a kecskemétiek egyre inkább feljöttek kihasználva a vendégek hibáit. A 48. percben 20–21-nél időt kért Herbert Gábor, ám egy perc múlva egyenlített a Kecskemét. Ezt követően felváltva estek a gólok. Az 55. percben 23–23-ról kezdte a találkozó véghajráját a két együttes. Az utolsó percben hazai időkérést követően a volt békéscsabai Borbély Márta lőtte a kecskemétiek győztes gólját. Az orosháziak jelentős előnyről vesztettek, mert a kritikus pillanatokban nem koncentráltak megfelelően.
Herbert Gábor: – Gratulálok a Kecskemétnek a csoport elsőséghez! Meg kell tanulnunk győzni!
A G-csoport végeredménye: 1. Kecskeméti NKSE 8 pont, 2. OXXO Energy Orosházi NKC 2 (121–127), 3. Szegedi NKSE 2 (127–144).