Tét nélküli meccset vívtak Szegeden

Fedor Bence és Székely Nikola a tét nélküli szegedi meccsen is tette a dolgát, de a békési csapat már nem igazán volt éles. Gapixfotó

A 13. fordulóból elmaradt szegedi mérkőzésének pótlásával zárta az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokságot a békési csapat. Az ezüstérmes Tisza-patiak jobb második félidei teljesítménnyel, 3 gólos győzelemmel zárták a DEAC előző napi veresége miatt már tét nélküli találkozót, melynek eredményétől függetlenül a viharsarki alakulat 7. helyen végzett a Keleti csoportban, így sikerült elkerülnie az osztályozót.

Pick Szeged U22–Optimum Solar-Békési FKC 29–26 (15–15)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged, 150 néző. Vezette: Sándor György, Szabó Balázs.
Békés: Borbély 1 – Kecskés 2, GÁL 5, Varsandán 1, ÁRPÁSI 5, SZÁSZ 5 (1), Fedor 3. Csere: Pajkó (kapus), Székely, Kohlrusz, Osgyán 1, dr. Czina, Mezei, Csuzi 1, Kiss R. 2, Dénes. Edző: Papp Bálint. A Szeged legjobb góldobói: Lőrincz 5, Bajus 4, Szilágyi 4 (2), Hegedűs 4.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1.

Négygólos szériával villámrajtot vettek a békésiek, később játékba lendültek a szegedeiek is, akik a 12. percre átvették a vezetést (7–6). Kecskésnek sikerült megtörnie a vendégek 8 perces gólcsendjét a félidő közepén, ettől kezdve fej-fej mellett haladt a két gárda, egyik sem tudta leszakítani ellenfelét. A második játékrész első harmada is a látogatók számára alakult jobban, akik Borbély védéseivel 3 gólos előnyt tudtak kiépíteni (40. p.: 17–20). Itt azonban ismét megrekedtek. A szegedeiek egy négyes sorozattal maguk javára fordították a mérkőzést, és a folytatásban is eredményesebben teljesítettek. A vendégek már nem tudtak váltani, így a két csapat között megmaradt az utolsó 10 percre kialakult 3 gólnyi távolság.
Papp Bálint: – Az év elején kitűzött célunkat sikerült elérnünk, ehhez gratulálok mindazoknak, akik segítették a munkánkat. További sok sikert kívánok a klubnak, és köszönöm mindazt, amit az elmúlt tizenkét évben kaptam tőle.