Tizenhárom hónap után ismét csabai siker!

Mistina Kitty és Tamara Radojevics főszerepet vállalt a sikerből. Fotó: Antal János

Az első bajnoki győzelmét ünnepelte kedden a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata, amely a szintén kieső helyen tanyázó Szombathelyt fektette két vállra. A csabai lányok ezt megelőzően 2020. február 8-án nyertek utoljára, amikor is az MTK volt a kárvallott. A mostani sikerükkel életben maradtak az élvonalbeli reményeik, de még további bravúrokra lesz szükségük, hogy elkerülhessék az utolsó két pozíciót.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Hungast Szombathelyi KKA 23–20 (11–10)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Őri Erika, Pozdena Erika.
Békéscsaba: MISTINA – Andróczki 2, Iván, RADOJEVICS 7 (4), J. Agbaba 4, MITROVICS 5, SZABÓ P. 4. Csere: Csizmadia (kapus), Petika, Giricz, Török F. 1. Vezetőedző: Vida Gergő.
Szombathely: TOMASEVICS – Varga N., M. Agbaba 1, GORILSZKA 9 (2), Bandelier 1, PŐDÖR R. 4 (1), Wald 1. Csere: Mayer Sz., Pődör B., Orbán 4. Edző: Marosán György.
Kiállítva: 10 perc + J. Agbaba az 55. percben kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–0. 7. p.: 3–3. 10. p.: 5–3. 17. p.: 5–6. 23. p.: 9–8. 27. p.: 11–9. 40. p.: 16–13. 43. p.: 17–16. 48. p.: 18–16. 53. p.: 21–17. 56. p.: 21–20.

Mivel a sereghajtó békéscsabaiaknak a meccs előtt 3 pont hátrányuk volt a szintén kieső helyen tanyázó vasiakkal szemben, ezért mindenképpen győzelemre kellett játszaniuk ahhoz, hogy a bajnokság hátralévő része ne legyen érdektelen számukra.
Ennek megfelelő vehemenciával is kezdtek a lilák, két és fél perc alatt háromszor mattolták a szerb válogatott kapusát, Katarina Tomasevicset. Aztán magukra találtak a vendégek és hamarjában egalizálták az eredményt. Jelena Agbaba és Ivana Mitrovics újfent előnyhöz juttatta az Előrét, Gorliszka triplájával a 17. percben így is először vezetett a Szombathely. Mindkét oldalon a légiósok tartották a frontot, a magyar játékosoknak epizódszerep jutott a góllövés tekintetében. Ilyen üde kivételt jelentett a 20. perc táján Andróczki Flóra két egymást követő találata, mellyel a hazaiak kétszer is egyenlítettek. Rajta kívül az első játékrészben csabai oldalon csak Szabó Pannának sikerült a kapuba találnia. A félidő utolsó harmada egyébként változatlanul szoros küzdelmet hozott, kevés találattal, végül minimális viharsarki előnnyel térhettek pihenőre a felek.

Szünet után aktívabban kezdtek a csapatok, de rendre a házigazdák jártak előrébb egy-két találattal. Sőt, Tamara Radojevics hétméteresével a 40. percben hosszú idő után ismét három gólra nőtt a különbség a két gárda között. Egyre feszültebbé vált a hangulat, megnövekedett a kiállítások és a büntetők száma és a fáradtság jelei is előjöttek a játékrész középső harmadára. Radojevics törte meg a majd hat percnyi kölcsönös gólcsendet. Hazai részről a folytatásban is becsúsztak bosszantó hibák, de Mistina Kitty a kapuban folyamatosan parádézott, vele alaposan meggyűlt a szombathelyiek baja. A hálóőrnek oroszlánrésze volt abban, hogy az 53. percre a legnagyobb előnyt tudta kiépíteni a csabai alakulat (21–17). A vendégek azonban nem adták meg magukat, a malmukra hajtotta a vizet, hogy Jelena Agbaba a harmadik kétpercesét követően végleg kivált a játékból. Három vasi találat után ismét kiélezett lett a mérkőzés. Vida Gergő nyomban időt kért, és a hátralévő fontos időszakra sikerült rendeznie a soraikat. A végjátékban az az Ivana Mitrovics vette kézbe a dolgokat, aki tavaly éppen a vasiaktól került Békéscsabára. Sorsdöntő szituációkban kétszer is betalált, ezzel pedig első sikerét érte el az Előre NKSE.

Vida Gergő:
– Egész héten azt sulykoltam, hogy a kapusteljesítményen múlhat a sikerünk. Tudtuk, hogy lerohanásból, rendezetlen védekezés ellen kell könnyű gólokat lőni. Sokan temettek bennünket, de „visszajelentkeztünk” az NB I -be. Büszke vagyok a csapatra!
Marosán György: – Védekezésben végrehajtottuk a feladatot, de rengeteg helyzetet kihagytunk, ami felőrölt bennünket. Sokat dolgozunk, mindenki akar, nem adjuk fel, s egyszer áttörjük a gátat.