Több sikerélmény volt, mint csalódás

A szarvasi lányok (rózsaszínű mezben) hozták a tabella alapján elvárható győzelmet, a gyomaendrődiek viszont nem tudtak versenyre kelni az éllovassal. Fotó: Babák Zoltán

Váltakozó szerencsével zárták az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi játéknapját a megyei alakulatok.  A gyulaiak és az orosháziak számlája hazai környezetben, a szarvasiaké idegenben gyarapodott két ponttal. A csorvásiak  ugyanakkor a dobogóra pályázó együttesek rangadóján nem bírtak a szegediekkel, a gyomaendrődiek pedig a listavezető otthonában maradtak alul. Mutatjuk a 9. forduló megyei vonatkozású történéseit.

Csorvási SK–K. Szeged SE 20–26 (12–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Hajdu T., Hársfalvi Zsófia.
Csorvás: Mike – Major, Valaczkai 5, Ivanics D., Tóth-Greksza 2, Baráth B. 7 (2), Gelegonya 2. Csere: Zsiga (kapus), Baráth Zs., Biró R., Réti, Kurucz, Zahoránné 4 (2), Márton R. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A K. Szeged SE legjobb góldobói: Forgó 5 (2), Kertész 5.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2.
A szezon leggyengébb játékát produkálták a hazai lányok. Számtalan lehetőséget hibáztak el, így a mérkőzés összképe alapján a vendégegyüttes győzelme teljesen megérdemelt.

XVI. Kerületi KMSE–Szarvasi NKK 16–29 (8–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Mogyoród, 40 néző. Vezette: Mezei Fruzsina, Rubint Alexandra.
Szarvas: Nagy B. – BUZÁSI 8, Balogh V. 1, PAPP Zs. 7 (1), HAJDU 5, MAJOROS 7 (5), Paska. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Nyerges 1 (1), Fodor, Jani, Száva, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A XVI. Kerületi KMSE legjobb góldobója: Molnár 5.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/7.
A vendéglátók sok-sok adogatással lassították a játékot, olykor a passzívig, nem véletlen, hogy a félidő közepéig szoros volt az állás. A szarvasiak ritmust váltottak ezután és szerzett labdákkal ötgólos előnyt építettek ki. A fordulás utáni három gyors szarvasi gól végleg eldöntötte a találkozó sorsát (38. perc: 10–20). Sportszerű találkozón folytatta győzelmi sorozatát az NKK és fellépett a dobogó második fokára.

Kecskeméti NKSE–Gyomaendrődi NKSE 41–28 (21–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Kecskemét, 80 néző. Vezette: Hajdu T., Hársfalvi Zsófia.
Gyomaendrőd: Burai – Werle 4, Dinya 3, Kereki N. 4, Farkasinszki 7 (2), Csernyeczki 4, Németh K. 3 (1). Csere: Kereki L., Pomázi 3, Pintér. Edző: Lakatos Tibor. A Kecskemét legjobb góldobója: Jámbor-Herceg 17 (3).
Kiállítások: 16 perc + Radva kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.
A Kecskemét bajnokesélyeshez méltóan kézilabdázott, a mérkőzésre mindössze tíz játékost benevező Gyomaendrőd ellen.

CZ-Gyulasport–Mezőtúri AFC-Syngenta 39–19 (20–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 50 néző. Vezette: Matic, Nádasdi.
Gyula: Antal – Csapó-Kovács H. 4, Papné Lukoviczki 2, Milyó 5, Vólent, Ladics 5, Lukács 8. Csere: Juhász (kapus), Farkasinszki, Kertes 2, Kovács K. 1, Hős, Németh Cs. 1 (1), Anderlik 4, Kovács A., Szabó K. 7. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Mezőtúr legjobb góldobója: Négyesi 7.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1.
A gyulaiak jó tíz perc után lendültek bele igazán, és felszabadult játékkal, kemény védekezéssel, szélsőgólokkal a szünetig egy 12–3-as szériát produkáltak. A hazaiak a második felvonásban sem álltak le, a 43. percében 30–15-nél Zöldi-Tóth Katalin teljes sorcserét hajtott végre, tehetséges ifjúsági és serdülő játékosokat pályára küldve. Meghálálták a bizalmat és egy 9–4-es sorozattal tették még magabiztosabbá csapatuk győzelmét.

Orosházi NKC U22–Hódmezővásárhelyi LKC 26–25 (14–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 50 néző. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Orosháza: GEDÓ – Horváth B. 2, Révész 1, Bedron 3, ÁCS 5, SZÖLLŐSI 6 (2), Balaskó 3. Csere: Patkós P., SZŐKE (kapusok), KESZELI, Buczku, Jáhn 2, Papp E. 4, Orovecz, Patyi, Mészáros. Edző: Nagy Ferenc. A Hódmezővásárhely legjobb góldobója: Berei 9 (4).
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5.
Végig az Orosháza irányított, de amikor elhúzott volna, mindig belehibázott. A második félidő elején öltözőben maradt az Orosháza, fordított a Vásárhely, amely 10 percig őrizte 1-2 gólos előnyét. A 45. percben aztán ismét fordult a kocka, és szoros végjátékban végül a nagyot harcoló hazai fiatalok javára dőlt el a találkozó.