Továbbra is hibátlanul menetelnek a csabaiak

Giricz Laura 8 góljával a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult. Fotó: Antal János

Zsinórban tizedik győzelmét is megszerezte a békéscsabai női kézilabdacsapat, amely a szombati mérkőzésén a Népligetben múlta felül a Ferencváros U19-es tehetségeit. Papp Bálint alakulata továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti az NB I B-s bajnokság Keleti csoportját.

Ferencvárosi TC U19–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 30–35 (12–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 80 néző. Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófia.
Békéscsaba: CSIZMADIA – Andróczki 1, Török 3, Gyimesi 2, GIRICZ 8, KUKELY A. 7 (2), Kukely K. 1. Csere: Szabó D., Madera-Domokos (kapusok), Vámosi, Iván 2, Szögi 1, MAYER 5, Karacs 2, Bucsi 2, Bencsik 1. Vezetőedző: Papp Bálint. A Ferencváros U19 legjobb góldobói: Bánfai 7 (1), Simon 6 (2), Kármán 6.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

A szombat esti találkozó elején felváltva estek a gólok, az 5. percben 3–2-re vezettek a hazaiak, majd 4–4-re egyenlítettek a békéscsabaiak. A 8. minutában vette át a vezetést az Előre NKSE Mayer góljával (5–6). A folytatásban is nagy csata folyt a pályán, a 19. percben 11–10-es fővárosi előnyt mutatott az eredményjelző. Azután Kukely Anna góljaival fordítottak a látogatók. Ez megnyugtatta a lila-fehéreket, akik fokozatosan elhúztak 17–11-re, ebből öt gólt megtartottak a szünetig.
Fordulás után gyors két csabai gólt jegyezhettünk fel, így a 33. percben már 12–19 volt az állás. A lila-fehérek tartották az öt-hat gólos előnyüket, a 38. percben 23–18-ra vezettek. Irányították a játékot a vendégek, a kapu előtt határozottak voltak, így a 43. percben már kilenc gól volt az előnyük (18–27). A folytatásban a hazaiak megkezdték a felzárkózást. Az 54. percben már csak hat gól volt a lila-fehérek előnye (26–32), de a biztos sikerüket nem tudták veszélyeztetni a fővárosi fiatalok.
Papp Bálint: – Fontos két pontot szereztünk idegenben, örülünk a győzelemnek. Mindenki lehetőséget kapott a csapatból ezen a találkozón, amelyen megérdemelten győztünk.