Továbbra is hibátlanul menetelnek

Török Fanni igazán remek napot fogott ki és rendkívül gólerős is volt. Fotó: Antal János

Eltérő félidők után, magabiztos sikerrel zárta az őszi 11. fordulóból elmaradt hazai mérkőzését az Előre NKSE NB I B-s női kézilabdacsapata. Papp Bálint alakulata önmagához mérten mérsékeltebben kezdett, de szünet után fokozatosan feljavuló támadójátékkal őrizte meg hibátlan összteljesítményét, növelve ezzel előnyét a Keleti csoport élén.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Kispest NKK 31–24 (11–10)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Gulybán, Juhász.
Békéscsaba: SZABÓ D. – Andróczki 3, TÖRÖK 6, KUKELY A. 7 (1), Giricz 2, GYIMESI 4, Kukely K. 2. Csere: Madera-Domokos (kapus), Mayer 2, Vámosi 3, Iván, Karacs, Bucsi 2. Vezetőedző: Papp Bálint. A Kispest legjobb góldobói: Szabó E. 6, Barján 4, Gazsovics 4, Puskás 4.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 0/0.

A Városi Sportcsarnokban folyó felújítási munkálatok miatt az Evangélikus Gimnázium Sportcsarnokában mérte össze tudását a két csapat. Az első percek kapkodó játéka után a 3. percben a fővárosiak szereztek vezetést Gazsovics révén, majd a második góljukat is belőtték. A lila-fehérek az 5. percben Kukely Anna révén szépítettek. A Kispest csapatában két korábbi békéscsabai kézilabdázó is pályára lépett, a kapuban Binó Boglárka védett, míg átlövőben Barján Bianka szerepelt. A 8. percben 4–1-re vezettek a vendégek, a csabai lányok csak nehezen találták a ritmust. A 10. percben 5–3-as kispesti előnyt jegyezhettünk fel. A lila-fehérek a 13. percben Török góljával egyenlítettek (5–5). A 18. percben Gyimesi kiállítása után ismét a vendégek szereztek vezetést (6–7). Az első félidő hajrájában a kispestiek erősítettek, és a 25. percben már két góllal vezettek (7–9). A lila-fehérek azonban nem adták fel, jól hajráztak, és a játékrész végére egy gólos előnyre tettek szert.
A második félidőt Mayer Szabina gólja nyitotta, a 33. percben 14–11-re vezetett az Előre NKSE. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 37. percben 18–15-öt mutatott az eredményjelző. A 42. percben alakult ki a találkozón az addigi legnagyobb különbség, Andróczki és Gyimesi góljai után már öttel vezettek a csabai lányok (21–16). Ekkor a fővárosiak mestere Béki Nagy Bertalan időt kért, mert érezte, ha a meccsben akarnak maradni most kell megállítani a házigazdákat. Ezt követően felválva estek a gólok, az Előre NKSE tartotta négy-öt gólos előnyét a jól küzdő fővárosiak ellen. Az utolsó 10 percben a Kispest megpróbált közelebb zárkózni, az 53. percben a csoport góllövő listáját vezető, rutinos Szabó Edina találatával 26–23-ra jöttek fel a vendégek. A csabaiak azonban erősítettek, gyorsan három gólt szereztek, így nem volt véletlen, hogy az 57. percben 29–23-nál ismét időt kért a Kispest vezetőedzője.
A küzdelmes mérkőzésen, a második félidei jobb teljesítménye alapján teljesen megérdemelten győzött a lila-fehér alakulat.
Papp Bálint: – Döcögősen kezdtük a mérkőzést, az első félidőben támadásban sok volt a hiba. A második játékrészben feljavult a támadó játékunk, de még így is több hibát vétettünk. Azon dolgozunk, hogy a jövőben még hatékonyabb legyen a csapat mind támadásban, mind védekezésben.