Tucatnyi góllal volt jobb a Békéscsaba

Giricz Laura jó játékkal rukkolt ki a pénteki bajnokin. Fotó: Antal János

Miként másfél hete a Magyar Kupában, pénteken a bajnokságban is rendkívül magabiztosan nyert a csabai női kézilabdacsapat az NB II-ből a második vonalba előlépő Csepel ellen. Papp Bálint alakulata a hatodik játéknapon a remek védekezésével alapozta meg a sikerét, mellyel továbbra is hibátlanul vezeti a Keleti csoport mezőnyét.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Csepel DSE 31–19 (15–9)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Bíró Eszter, Kavelecz Klaudia.
Békéscsaba: Csizmadia – ANDRÓCZKI 5, Török 1, Kukely A. 3, GIRICZ 4, Gyimesi 1, Karacs 3. Csere: Szabó D. (kapus), MAYER 3, Bucsi 4 (2), Kukely K. 2, Szögi, Bencsik 1, Iván 4, Gyenes, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A Csepel legjobb góldobói: Pervein 5 (2), Kajdácsi 4.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/2.

A találkozó elején nehezen estek a gólok, az 5. percben 3–1-re vezetett az Előre NKSE. A lelkes vendégek nem adták fel, és a 8. percben 4–4-re egyenlítettek. A folytatásban a csabaiak kétgólos előnyt szereztek, majd hétméterest hibáztak. A fővárosiak kapujában Kaffka Eszter több bravúros védést mutatott be. A 16. percben 9–5-ös hazai vezetést mutatott az eredményjelző, amikor Varga Márta a csepeliek vezetőedzője időt kért. A csepeliek a 20. percben 10–7-re feljöttek, de két gyors hazai találattal öt gólra nőtt a különbség. A félidő hajrájában még egyet hozzá tettek a csabaiak, így a szünetre 15–9-es lila-fehér előnnyel mehettek a csapatok.
A második félidő elején Szabó Dóra állt a csabai kapuba. A hazaik irányították a játékot, és tartották az 5-6 gólos előnyt (35. p: 18–12). A 39. percben már nyolccal vezetett (20–12) az Előre NKSE, a jól küzdő újonc ellen, majd ismét időt kértek a vendégek. A 43. percben alakult ki a tíz gólos különbség a két együttes között (23–13). A lila-fehérek egyre nagyobb fölénybe kerültek, és növelték előnyüket (47. p.: 26–14). A hajrában a cserék is lehetőséget kaptak a hazaiaknál, és ők is tartani tudták a különbséget.
A 17 gólos Magyar Kupa győzelem után bő egy héttel a bajnokságban is fölényesen nyert a békéscsabai együttes, és százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.

Papp Bálint: – A Csepel nagyon motiváltan érkezett, és végig jól küzdött. Nem vagyok annyira elégedett, mivel nem azzal a sebességgel játszottunk, amit elvártam, tudat alatt a lányokban volt a múlt heti 17 gólos kupagyőzelem, de összességében biztosan nyertünk.