Túl hosszúra nyúltak a hullámvölgyek

Török Fanni igazán jól végezte a dolgát, sajnos az igyekezete sem volt elég. Fotó: Antal János

Hét gólos vereséget szenvedett a Békéscsabai Előre NKSE élvonalbeli női kézilabdacsapata a bajnokság 9. fordulója keretében lejátszott szerda esti székesfehérvári mérkőzésen. A koronavírus-járvány miatt több játékosukat is nélkülöző lilák időnként jól játszottak, de az üresjárataikat nem tudták korrigálni, így azután tovább rontották a helyzetüket.

Alba Fehérvár KC–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 35–28 (18–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert.
Fehérvár: PIJEVIC 1 – TÖPFNER 5, Boldizsár 2, TRISCSUK 6 (2), Bardi 3, Gerháth K. 2, Szarka 3. Csere: Dányi (kapus), Afentaler 4, SZABÓ-MÁJER 5, Utasi, Háfra L. 1, Varga E. 3, Temes, Rózsás. Vezetőedző: Józsa Krisztián.
Békéscsaba: Szabó D. – Andróczki 3, Iván 2, TÖRÖK F. 4, J. AGBABA 8, Kukely A. 4, Szabó P. Csere: Csizmadia (kapus), Mitrovics 1, Giricz 2, Radojevics 2 (1), Csepregi 1, Török Cs. 1, Bakonyi. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4; 17. p.: 10–5; 20. p.: 11–8; 27. p.: 15–11; 28. p.: 15–13; 34. p.: 19–15; 42. p.: 23–16; 44. p.: 24–20; 53. p.: 31–21; 55. p.: 31–24.

A szerda esti találkozón, ahogy a békéscsabai klub előző napi közleményéből kiderült öten nem vehettek részt koronavírus-fertőzés miatt. Ott volt viszont a keretben a szerb válogatott irányító, Radojevics Tamara, akinek ez volt az első NB I.-es bajnoki mérkőzése a lila-fehér egyesületben. A hazaiak a találkozó előtt fogadkoztak, hogy kijavítják a legutóbbi Kisvárda elleni otthoni vereséget, és legyőzik az Előrét. A fehérváriaknál a volt csabai balszélső, Szarka Adrienn a kezdőcsapatban kapott helyet.
Az első percekben a hazaiak szereztek előnyt, majd a 8. percben Török Fanni góljával egyenlítettek a vendégek (4–4). A folytatásban a fehérváriak szereztek előnyt, de a lila-fehérek tapadtak a hazaiakra. A 13. percben Csizmadia Fanni állt a csabai kapuba, és Vida Gergő idő is kért, hogy rendezze a sorokat. A 14. percben az idei szezonban először lépett pályára őszi műtétje után Ivana Mitrovics a vendégek szerb átlövője. A fehérváriak erősítettek, és a 18. percben már öt góllal vezettek (10–5). Az Előre Jelena Agbaba harmadik góljával szépített, majd Radojevics hétméteresből háromra csökkentette a hátrányt. A 22. percben Józsa Krisztián négygólos fehérvári előnynél kikérte az idejét. A csabaiaknál Szabó Dóra visszaállt a kapuba, míg a házigazdák a két szélsőt cserélték, Háfra Luca és Szabó-Májer Krisztina lépett pályára. A félidő hajrájában felváltva estek a gólok, majd az utolsó két percben a hazaiak háromszor is betaláltak, így a szünetben 18–13-es Alba Fehérvár vezetést mutatott az eredményjelző.
Fordulás után gyors gólváltást követően, a székesfehérváriak próbálták növelni a tempót. Pijevic kapus többször is bravúrosan védett. Kukely Anna kiállítása után Szabó Dóra ziccerben mentett. Ebben az időszakban Pijevic kapus üres kapus góllal növelte a hazaiak előnyét. A 39. percben Vida Gergő időt kért, és elmondta bátrabb támadójátékot vár a csapat tagjaitól. A félidő közepén zsinórban két gólt szerzett a Békéscsaba, amikor a 42. percben Józsa Krisztián időt kért. A lila-fehérek a 44. percben 24–20-ra feljöttek, ám Triscsuk büntetőből növelte az előnyt. Az utolsó tíz percben a házigazdák akarata érvényesült, kihasználták a vendégek hibáit, és az 53. percben már tiz góllal vezettek (31–21). A látottak alapján a Alba győzelme megérdemelt, a helyenként ügyes megoldásokat bemutató csabaiak ellen.