Újabb lépés a felsőház felé

Vörös Bettina és Moharos Vivien az orosházi csapat két húzóembere volt a szombati mérkőzésen

Rendkívül értékes győzelemmel folytatta bajnoki szereplését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor hölgykoszorúja egy nagyszerű első félidővel gyűjtötte be a két pontot Gyálon, a jó erőt képviselő Tempo ellen, ezzel újabb jelentős lépést tett a felsőházi szereplés biztosítása felé.

Tempo KSE–OXXO Energy Orosházi NKC 27–29 (11–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Gyál, 50 néző. Vezette: Barna Viktor Bálin, Kovács Bence.
Orosháza: Bálint – MALÁTI 4, MÁRCZY 4, Kenyeres 3, Gara 2, Vörös 3 (2), MOHAROS 6. Csere: HORVÁTH B. 5, Ács 2, Antal, Papp E., Patyi. Edző: Herbert Gábor. A Tempo KSE legjobb góldobói: Hegedüs 10, Vereszky 4.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.

A vendégek kezdtek jobban, a 2. percben 2–0-ra vezettek, majd a 6. percben 3–3-ra egyenlített a Tempo. A folytatásban az ONKC vette át a vezetést, a 8. percben 4–6 volt az állás. Három perccel később a hazaiak edzője, Nádasdi Máté időt kért, amikor az orosháziak már négy gólos előnyben voltak (4–8). A 16. percben a taktikusan játszó vendégek 11–5-re vezettek. A folytatásban is tartotta előnyét az ONKC, a 20. percben 8–14 volt az állás. A 24. percben ötgólos orosházi vezetésnél időt kért Herbert Gábor, hogy rendezze a sorokat. A félidő hajrájában még egy gólt közé tett az Orosháza, így a szünetben 17–11-es vendég vezetést mutatott az eredményjelző.
Fordulás után lendületesen kezdtek a hazaiak, és a 34. percben négy gólra feljöttek (14–18). Felváltva estek a gólok, a 40. percben 21–17-re vezetett az ONKC. A vendégek egy perc alatt két gólt lőttek, így a Tempo mestere ismét időt kért. Mindez használt, hiszen a hazai együttes nem adta fel, és a 47. percben négy gólra felzárkózott (21–25), amikor időt kért Herbert Gábor, ami használt, hiszen tanítványai két gólt lőttek, amire nem érkezett válasz. Az 51. percben ismét időt kért Nádasdi Máté, hogy a hajrára tanácsokkal lássa el csapatának tagjait. Mindez használt, hiszen az 57. percben a csabai nevelésű, Petrovszki Katalin góljával 28–26-ra jött fel a Tempo. Az ONKC ezt a kétgólos előnyt végül megtartotta, és értékes két ponttal távozott Gyálról.
Herbert Gábor: – Amiért jöttünk azt megcsináltuk. A második félidőben nem sikerült megvalósítani mindent amit elterveztünk, de az utolsó két meccsen mutatott teljesítményért dicséret jár a lányoknak.