Újabb szoros csata, erős partner ellen

Varsandán Áron lett a békésiek legeredményesebb tagja a szombati találkozón. Gapixfootó

Két napon belül második hazai rendezésű tesztmeccsét is minimális különbséggel vesztette el a békési NB I B-s férfi kézilabdacsapat. Padla József alakulata a jelentősen megerősített DEAC ellen maradt alul szombat este, ám ezúttal egy rövid hullámvölgyet leszámítva mindvégig megfelelő teljesítményt nyújtott.

Optimum Solar-Békési FKC–Debreceni EAC 27–29 (13–12)
Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 50 néző. Vezette: Paska Dániel, Vastag Sámuel.
Békés: Kiss O. – Osgyán 2, Haszilló 2, Varsandán 5 (4), Dávid 1, Mezei 4, Kohlrusz 1. Csere: Borbély, Takács (kapusok), Árpási 1, Laufer 4 (3), Csuzi 1, Fedor 3, Kiss R., Hrabák 2, Balogh B. 1. Edző: Padla József. A DEAC legjobb góldobói: Pethő 7 (1), István 6.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc + Balázs kizárva. Hétméteresek: 7/7, ill. 1/1.

Az Orosháza elleni pénteki mérkőzéssel ellentétben, ezúttal lendületesen kezdett a békési csapat, jobbára vezetett is a nyáron sokat acélosodó debreceniek ellen. Szorosan alakult a találkozó, döntetlen körüli eredménnyel, a félidő utolsó másodperceiben szerzett találattal, békési előnnyel térhettek pihenőre a csapatok.
A második játékrész is jól indult hazai szempontból, szinte minden támadásból sikerült gólt elérniük Varsandán Áronéknak (40. p.: 22–16). Ekkor még semmi jele nem volt annak, hogy egy néhány perces hazai rövidzárlat következik. Ezt kihasználva, egy hatos szériával nyomban eltüntette az addigi különbséget a Debrecen. A vendégek lendülete az utolsó tíz percre is kitartott, így a végén maguk javára fordították a mérkőzést.
Padla József: – Két nap alatt ez volt a második edzőmérkőzésünk. Jó volt látni, hogy az Orosháza ellen nagy hátrányból is vissza tudtunk jönni, ma pedig koncentráltan, stabilan tudtunk játszani. Mindkét mérkőzés jól szolgálta a felkészülésünket, köszönjük a kilátogató szurkolók biztatását.