Újvárosi elsőség az emléktornán

A csabai együttes a szülési szabadságra távozó Kiss-Walfisch Mercédesz nélkül is egyenrangú partnere volt az élvonalbeli riválisoknak. Fotó: Milyó Pál

Dunaújvárosi sikerrel fejeződött be szombaton Békéscsabán az első alkalommal lebonyolított Szabó Károly-emléktorna, melynek keretében a házigazdák három élvonalbeli női kézilabdacsapatot láttak vendégül. A fináléban az újvárosiak a második félidei jobb teljesítményükkel nyertek, a békéscsabai együttes a bronzmeccsen egyetlen góllal maradt alul a Kisvárdával szemben.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Kisvárda Master Good SE 25–26 (13–14)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Sándor, Szabó B.
Békéscsaba: Csizmadia – Iván 2, Török, Gyimesi 4, Giricz 3, Mayer 2, Borbély 7 (2). Csere: Szabó D. (kapus), Bucsi, Kobela 5, Kukely K. 1, Andróczki 1, Karacs. Vezetőedző: Papp Bálint. A Kisvárda legjobb góldobói: Siska 6, Udvardi 4.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 0/0.

A szombat délelőtti találkozón a vendégek kezdtek jobban, és a 12. percben 7–3-ra vezettek. Ekkor időt kért Papp Bálint, és azt mondta ébredjenek fel a lányok, mert azt a játékot folytatják, mint tegnap a Fehérvár ellen mutattak a második félidőben. Ezt követően megkezdte a felzárkózást az Előre NKSE, és a 21. percben, 9–10-es állásnál a kisvárdaiak mestere, Bakó Botond kért időt. A 26. percben Kobela Tamara távoli bombájával egyenlítettek a lila-fehérek (12–12). A szünetre egy gólos kisvárdai előnnyel mehettek a csapatok.
Fordulás után a 34. percben 15–15-re egyenlített a csabai együttes, de a vezetést nem tudta átvenni. Csizmadia kapus többször is bravúrosan védett, ennek ellenére a vendégek két-három gólos előnyre tettek szert (47. p.: 19–21). A végjáték izgalmasan alakult, kétszer is egalizált a Békéscsaba. A lefújás előtt 37 másodperccel, egygólos hátrányban időt kért Papp Bálint. A csabaiak támadása után a játékvezetők nyolc másodperccel a vége előtt szabálytalanságot láttak, így a Kisvárda megőrizte minimális előnyét.
Papp Bálint: – Hasznos kétnapos tornán vagyunk túl. Úgy látom, még fejben kell javulnunk, hiszen fizikálisan bírtuk az NB I.-es csapatok ellen mindkét mérkőzésen. A védekezésünk, és a kapusteljesítmény megfelelő volt, támadásban viszont jobban kell koncentrálnunk, sok ziccert rontottunk. Egy szerethető, egymásért küzdő fiatal kézilabdázókból álló csapat a mieink, amelynek a most mutatott játékára lehet építeni a jövőben, a jelentkező hibákat pedig igyekszünk majd kijavítani a jövőben.

Döntő:
Dunaújvárosi Kohász KA–Alba Fehérvár KC 29–23 (11–10).
Legjobb góldobók: Matucza 6, Borgyos 5, ill. Gerháth 4, Triscsuk 4.
A végig jobb teljesítményt nyújtó dunaújvárosi együttes fölénye a második félidőben mutatkozott meg. A korábbi orosházi edző, Vágó Attila által irányított újvárosi csapat megérdemelten győzött, és megnyerte az első Szabó Károly emléktornát.

Végeredmény: 1. Dunaújvárosi Kohász KA, 2. Alba Fehérvár KC, 3. Kisvárda Master Good SE, 4. EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE.
Különdíjasok. Legjobb játékos: Szalai Babett (Dunaújvárosi KKA). Legjobb kapus: Wéninger Alexa (Dunaújvárosi KKA). Gólkirálynő: Borbély Márta (Békéscsabai Előre NKSE) 11 góllal. Legjobb hazai játékos: Gyimesi Kitti.