Valamennyi csapatunk két ponttal gazdagodott

Tarcsai öltözői hangulat a Mezőtúr legyőzése után. Fotó: Kovács-Goda József

Sikeres napot zártak a megyei csapatoknak az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportja hétvégi fordulójából. A négy viharsarki együttes közül a „Belvár” későbbre halasztotta az aktuális  kunszentmártoni fellépését, a másik három gárda viszont pályán volt és nem is akárhogyan teljesített. A tarcsaiak a végjátékban kerekedtek felül a Mezőtúron, a kondorosiaknak nem volt sok gondjuk a tartalékos Csongráddal, míg a DKSE fiataljai nagy küzdelemben verték a rutinos „rókákat” is felvonultató Kiskunmajsát.

Köröstarcsai KSK–Mezőtúri AFC 28–22 (9–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, zárt kapuk mögött. Vezette: Paska, Vastag.
Köröstarcsa: DOMOKOS – Molnár K. 2, POLGÁR 9 (5), Brezowski 2, Molnár B. 2, MOLNÁR S. 3, Ivanics 1. Csere: Kiss N. (kapus), Kovács I. 2, Bögre 1, Répási 1 (1), LŐRINCZI 6, Kovács L. 1, Rácz, Papp D. Edző: Molnár Zoltán. A Mezőtúr legjobb góldobói: Zalai 5, Soós 5.
Kiállítások: 18, ill. 6 perc + Papp K. kizárva. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3.
A vendégek az őszi 31–18-as vereség miatt visszavágásra készültek, ennek megfelelő elszántsággal kezdtek. Harcosabbak és eredményesebbek voltak, de kevés gól esett (19. p.: 3–6). A tarcsaiak szinte lemásolták az előző heti első félidei játékukat, sokat hibáztak, amit az ellenfelük igyekezett kihasználni (27. p.: 6–9). Az utolsó percek lehetőségeit jól használták ki a hazaiak, így a szünetig minimálisra csökkentették a hátrányukat. A folytatásra mindkét gárda fokozta a lendületét, és keménységét. A tarcsaiak védekezése több kiállítást eredményezett, amit kihasználtak a vendégek (38. p.: 13–15). A félidő első felében szorosan alakult az eredmény, a házigazdáknak a 45. percben sikerült átvenniük először a vezetést. Egy ideig még felváltva estek a gólok, de a vendéglátók egyre inkább magukra találtak, és a paprikás hangulatú utolsó 10 percben a kihagyott mezőtúri hetest követően, szinte állva hagyták a fáradni látszó riválisukat. A hazaiak 10 percnyi jó játékkal szereztek értékes két pontot.

Kondorosi KK–Csongrádi KSE 30–18 (13–9)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Z., Simó.
Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 7, AMBRUS 10, RAFFAI 3, GAZSÓ 5, Kasnyik T. 1, Istenes I. 1. Csere: SZEBEGYINSZKI (kapus), Kasnyik V., Tóth G. 1, Krajcsovicz, Hanyecz 2. Edző: Kósa Balázs. A Csongrád legjobb góldobói: Sebők 3, Kovács 3, Morva 3, Csőke 3.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0.
Csongrádi góllal kezdődött a mérkőzés, sőt az elején kétgólos vezetésre is szert tettek a vendégek, de már a 10. percben megfordította az eredményt a KKK. A mérkőzés későbbi szakaszában többször is öt percen túli gólcsendre voltak ítélve a vendégek. A második játékrész elején még megpróbáltak egy rohamot, de ennek is ellenállt a Kondoros, amely a mérkőzés végéig növelni tudta a különbséget. A tartalékosan kiálló Csongrádnak egy sérülés miatt tovább nehezedett a dolga, míg a másik oldalon a cserék is jó teljesítményt nyújtottak, így egyértelművé vált a mérkőzés végkimenetele. Jó védekezésének, kapusbravúroknak köszönhetően a Kondorosnak többször is gyors indítással sikerült befejeznie a támadását, felállt fal ellen pedig Ambrus keze sült el többször, így a második játékrészre a beállós-játékra is lehetősége nyílott.

Békéscsaba DKSE–Kiskunmajsai KC 25–23 (14–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Gulybán, Juhász D.
DKSE: KECSKEMÉTI – Kéri I., Gábor 3, Benkő 2, Kocsor 1, MURÁNYI B. 9, Tusjak. Csere: Ujfaluczki (kapus), NÉMETH 4, Kéri B. 2, Tóth Sz., Bai 1 (1), Machlik, Pap, Szabó Zs 2, Murányi Á. Edző: Vólent János. A Kiskunmajsa legjobb góldobói: Vadkerti Tóth 8 (1), Tan 5 (1).
Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/2.
A kiesés által veszélyeztetett vendégeknek égető szükségük van minden pontra, ennek megfelelően keményen, helyenként a durvaságtól sem megriadva védekeztek, a játékvezetők pedig hagyták ezt a stílust érvényesülni. Persze a csabai fiatalok is „felvették a kesztyűt”, így azután mindvégig szoros eredményt hozott a mérkőzés, hol az egyik, hol a másik fél járt előrébb. A vendégeket szünet után Vadkerti Tóth góljai tartották életben, hazai oldalon viszont jól funkcionált a védőmunka, ami kiváló kapusteljesítménnyel párosult, Murányi Bálint mellé pedig Németh is felnőtt a gólgyártásban. Ennek köszönhetően szoros végjátékban a fiatalos lendület diadalmaskodott a rutin felett.