Változatos rangadót nyertek a csabai lányok

Mayer Szabinát nem tudták tartani az egriek. Fotó: Antal János

Megnyerte az NB I B-s női kézilabda-bajnokság csúcsrangadóját, ezzel 8 fordulót követően is hibátlan teljesítménnyel vezeti a Keleti csoport mezőnyét a békéscsabai csapat. Papp Bálint alakulata a rutinos Mayer Szabina vezérletével változatos meccset vívott a jól küzdő Egerrel, de végül megadásra késztette, így 4 pontra növelte előnyét vele szemben.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Eszterházy SC Eger 29–25 (12–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 700 néző. Vezette: Rózsahegyi Brigitta, Südi Péter.
Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki, Török, KUKELY A. 7 (1), Giricz 2, GYIMESI 4, Karacs 1. Csere: Szabó D. (kapus), MAYER 9, KUKELY K. 4, Szögi 1, Iván 1. Vezetőedző: Papp Bálint. Az Eger legjobb góldobói: Alaxai 5, Bató 5, Szecsődi 4.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.

A szombat esti rangadón az első perctől kezdve nagy csata folyt pályán. A 7. percben 3–3 volt az állás, majd a vendégek átvették a vezetést (4–5). A 16. percben 8–7-re fordított az Előre NKSE. A 19. percben egy gólos hátrányban időt kért Papp Bálint, ami használt, hiszen három góllal elhúztak a hazaiak (25. p.: 12–9). Az Eger azonban lelkes játékkal visszajött és a szünetig kiegyenlített.
Fordulás után felváltva estek a gólok, a 39. percben kétgólos előnyt szerzett a vendégcsapat (15–17). A lila-fehérek azonban elmozdultak a holtpontról, előbb egyenlítettek, majd a 43. percben 20–18-ra fordítottak. A békéscsabaiak elsősorban a volt válogatott Mayer Szabina, és Kukely Anna góljaival fokozatosan elhúztak, a 49. percben már 24–19-re vezettek. Az egriek nem adták fel, és az 54. percben 26–25-re felzárkóztak. Az utolsó percekben jól védekeztek a csabaiak, és még három gólt lőttek, így végül nagy küzdelemben megérdemelten nyerték a rangadót, és továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát.
Papp Bálint: – Gratulálok a lányoknak, egy fontos rangadót nyertünk meg egy jól felkészített Eger ellen a második félidő alapján teljesen megérdemelten. Dolgozunk tovább, hiszen a jövő héten két mérkőzés is vár ránk, szerdán az NB I-es Érd csapatát fogadjuk a Magyar Kupában.