Váratlan tarcsai üzemzavar

Raffai Andrásék (feketében) rutinjukkal sokáig versenyben tudták tartani magukat

A megyei együttesek részéről változatlanul az őszi mérkőzések pótlása volt terítéken az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban, a Köröstarcsa viszont annyira nincs lemaradva, hogy már a jövő hét végére esedékes meccsét is letudta. A továbbra is igen foghíjas „Belvár” és Kondoros veresége tulajdonképpen borítékolható volt, a tarcsaiaké meglepetés erejével hatott.

Kiskunmajsai KC–Békéscsabai BDSK 44–34 (22–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunmajsa, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovacsik, Polgár Cs.
BDSK: Mézes – dr. Sári 2, TÁRNYIK 9 (1), BAGDI 8, Ozsgyán Zs. 2, FEKETE L. 10 (3), Mezei 3. Csere: Olajos-Tóth (kapus), Tóth A. Edző: ifj. Skaliczki László. A Kiskunmajsa legjobb góldobói: Vadkerti-Tóth 12 (1), Matanovity 9, Tan 8 (3), Benkő 5 (1).
Kiállítások: 8, ill. 0 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4.
Az őszi 9. fordulóból pótolt mérkőzésre mindössze egyetlen mezőnycserével tudott kiállni a békéscsabai együttes, ami tulajdonképpen már a kezdés előtt megpecsételte sorsát a hozzá hasonlóan nehéz helyzetben lévő, rutinos majsai gárda otthonában. Hiába kezdtek ígéretesen a vendégek és vezettek az első negyedóra jelentős részében, megfelelő rotáció hiányában kezdtek el-el maradozni a góljai. Ezt kihasználva a frissebb házigazdák előbb megszilárdították a vezetésüket, majd 5 gólra hizlalták az előnyüket (23. p.: 17–12), amit a szünetig meg is tartottak. A folytatás hasonlóan alakult. Amíg bírta erővel, tartotta a lépést a „Belvár” (42. p.: 28–24), azt követően azonban egy villám ötös szériával lezárta a meccs érdemi részét a Kiskunmajsa. A csabaiakat dicséri, hogy a nehéz helyzetükben sem ismertek lehetetlent, az utolsó erőtartalékjaikat mozgósítva döntetlenre hozták az utolsó negyedórát.

Kondorosi KK–Makói KC 31–39 (16–20)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Feind, Kathi.
Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 3, Ambrus 2, RAFFAI 6, TÓTH G. 6, KASNYIK V. 6, Istenes I. 2. Csere: KASNYIK T. 6. Edző: Kósa Balázs. A Makó legjobb góldobói: Gazsó 7, Miksi 6, Fodor 6.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.
A 7. fordulóból elhalasztott meccs pótlásán a csapatok felállása előre jelezte a csata végkimenetelét. A Makó majdnem két teljes sorral, a Kondoros az öregfiúk csapatokat is „megszégyenítő” átlagéletkorral, egy cserével lépett pályára. A vendégek hamar előnyt tudtak szerezni, de a KKK szívvel-lélekkel küzdött a különbség folyamatos csökkentéséért. Tudatosan, jól lassította a játékot, ami a Makónak nem feküdt. Az első félidő 20. percében Ambrus sérülése pecsételte meg végleg a hazaiak sorsát, Kósa edzőnek „nem kellett” tovább bajlódnia a cserékkel. A maroknyi csapat a tisztes helytállásra törekedett. Ez olyan jól sikerült, hogy a második félidőben még az egygólos különbség eléréséért is támadtak. Később néhány hibát gyorsan megtorolva hamar nagyobb előnyt alakítottak ki a makóiak, de az 50. percben kialakult különbséget már nem tudták tovább növelni. A KKK maroknyi csapata az eredmény ellenére is emelt fővel vonulhatott le a pályáról.

Köröstarcsai KSK–Kunszentmárton KSK 24–25 (13–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, zárt kapuk mögött. Vezette: Dohány, Nagy L.
Köröstarcsa: DOMOKOS – Molnár K., BÖGRE 4, Brezowski 3, Molnár S. 3, LŐRINCZI 4, Kovács I. 2. Csere: Kiss N. (kapus), Kovács L., Papp D., Rácz, POLGÁR 6 (5), Molnár B., Répási 2. Edző: Molnár Zoltán. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 11 (3), Békési 4.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 6/4.
A hazaiak kezdtek jobban, de a vendégek határozott játékkal mégis átvették a vezetést (12. p.: 3–5). Ezt követően a tarcsaiak feljavultak és a látogatók kiállításait kihasználva visszavették a vezetést (19. p.: 7–6), majd egy jó sorozattal megnyugtatóvá tették annak különbségét. A második félidőben tovább tartott a nagy küzdelem, a 39. percre a hazaiak kialakították a legnagyobb különbséget a csapatok között (17–13). Ezt az előnyt a játékrész közepéig stabilan tartották (21–18), de a meccs utolsó negyedében a Kunszentmárton óriási rohamba kezdett. A házigazdákat megbénítva, sorra lőtte a góljait és az 57. percre kiegyenlített. A végjátékban két hetest is lőhettek a vendégek, ezzel a vezetést is átvéve. A házigazdáknak fél percük maradt az egyenlítésre, de az akciójuk végén néma maradt a játékvezetők sípja, így elmaradt a pontszerzés. A parázs hangulatú mérkőzés elvesztésének azonban nem csak a tarcsai játékosok voltak az okozói.