Vendégsikerek a megyei derbiken

Milyó Alexandra a gyulai csapat egyik legeredményesebb tagjaként ötször vette be a gyomaendrődi kaput. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Idegenbeli sikerekkel zárultak az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi megyei rangadói. A Dél-keleti csoport negyedik játéknapján a hibátlanul menetelő Csorvás az újonc orosházi fiatalok otthonából rabolta el a két pontot, a gyulaiak pedig Gyomaendrődön bizonyultak jobbnak a házigazdáknál. Hazai környezetben egyedül a Szarvas győzött, amely a Deszk elleni sikerével ötven százalékosra javította mérlegét.

Orosházi NKC U22–Csorvási SK 20–27 (10–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 100 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Orosháza U22: GEDÓ – Nagy R., Révész 1, Szöllősi 5 (1), Ács 3, Patkós K., Balaskó. Csere: Patkós P., Szőke (kapusok), Buczku 1, Jáhn 1, Keszeli, Mészáros, Nagy A., Papp E. 5 (5), Patyi 4. Edző: Nagy Ferenc.
Csorvás: MIKE – Major, KURUCZ 5, BARÁTH ZS., BARÁTH B. 8 (2), GELEGONYA 2, VALACZKAI 3. Csere: Zsiga (kapus), Biró R., TÓTH-GREKSZA 5, Ivanics D., Réti 2, Zahoránné, Márton R. 2. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 3/2.
Az első félidőben jól játszott mindkét csapat. A lelkes hazaiaknál támadásban akadtak nehézségek. A szünet után rögtön három labdát is eladtak az orosháziak, a rutinos csorvásiak pedig éltek a lehetőséggel és taktikus játékkal, remek kapusteljesítménnyel, valamint védekezéssel megérdemelt győzelmet arattak.

Gyomaendrődi NKSE–CZ-Gyulasport 21–27 (8–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 80 néző. Vezette: Biri, Kiss S.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 1, Kereki 5, Németh K. 4, Farkasinszki Z. 4 (1), Szűcs 1, Mag 1. Csere: Csernyeczki 3, Fekécs, Gellai 1, Gyuricza, Werle 1, Pomázi. Edző: Lakatos Tibor.
Gyula: Antal – Csapó-Kovács H. 4, Papné Lukoviczki 5 (2), Milyó 5, Nagy P. 2, Kovács K., Ladics 4. Csere: Juhász P. (kapus), Farkasinszki 5 (1), Lukács 2, Kovács A. Vólent, Németh Cs., Anderlik, Kertes. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.
A gyulaiak a szünetig gyors labdajáratással, a beállót jól megjátszva, pontos támadásbefejezéssel építettek ki hétgólos vezetést. A második félidőben tovább hízott a gyulai előny (51. p.: 13–27). A vendégek edzője folyamatosan küldte pályára fiatal játékosait, akik kissé megilletődötten játszottak. A gyomaendrődiek a hajrában hat gólra meg tudták közelíteni vendégeiket, mert szinte minden támadásuk góllal végződött, ugyanakkor a gyulai együttes az 51. perctől nem tudott eredményes lenni.

Szarvasi NKK–Deszki SC 28–26 (15–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Mészáros Márta, Kardos-Szűcs Anna.
Szarvas: Nagy B. – Paska 1, MAJOROS 11 (6), Hajdú 1, PAPP Zs. 5 (1), Balogh V. 3, Buzási 3. Csere: JUHOS, Skorka (kapusok), NYERGES 1, TASGYIK 3, Fodor, Száva, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Deszk legjobb góldobója: Pocsai 15 (1).
Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 10/7, ill. 5/3.
A 14. percig főként a vendégek birtokoltak előnyt, ám ekkor egyenlített a Szarvas, majd elhúzott három góllal. A szünet előtti öt percben Pocsai Dorina ötös sorozatára Majoros csak eggyel tudott válaszolni, így deszki vezetéssel fordultak a felek. A minimális előny egészen a hajráig megmaradt, ám a Szarvas nagy hajrába kezdett és Juhos Eszter védéseit követően az 53. percben átvette a vezetést. A hazaiak lendülete már a végéig kitartott és otthon tartották a két pontot.