Világsztároktól tanulhattak

A világbajnok francia Estelle Nze-Minko hatszor volt eredményes. Fotók: Csukás Zsolt

A címvédő és listavezető Győri Audi ETO KC 21 góllal a győzött a nyeretlenül sereghajtó Előre NKSE otthonában a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén. A lehetőségeket figyelembe véve más eredményt elképzelni sem lehetett, ugyanakkor a csabai fiataloknak élményt jelentett a világsztárok ellen pályára lépni.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE–Győri Audi ETO KC 20–41 (11–21)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Héjjas Tímea, Kránitz Andrea.
Békéscsaba: Szabó D. – Andróczki 2, RADOJEVICS 5 (2), J. Agbaba 3, Giricz 2, Mitrovics 1, Szabó P. Csere: Csizmadia, Mistina (kapusok), Bucsi 2 (2), Török F., Kukely K., PETIKA 4, Gyenes, Bencsik 1 (1). Mb. edző: Fábián Csaba.
Győr: Leynaud – Lukács 3, NZE MINKO 6, S. Oftedal 2, Edwige 2, Kristiansen 3 (2), FODOR 5. Csere: GLAUSER (kapus), Brattset 2, Görbicz 2 (1), HANSEN 4, Amorim 5, FALUVÉGI 7, Csekő. Vezetőedző: Danyi Gábor.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 10. p.: 4–8. 14. p.: 6–11. 20. p.: 8–16. 27. p.: 11–19. 43. p.: 14–29. 53. p.: 17–36. 59. p.: 19–40.

A Békéscsaba két játékosa is meghívót kapott a március 19. és 21. között Győrött sorra kerülő olimpiai selejtezőn a magyar válogatottal is találkozó szerb válogatott keretébe. A beálló Jelena Agbaba és az irányító Tamara Radojevics játékára is számít Ljubomir Obradovics szövetségi kapitány. A magyar válogatottban két volt békéscsabai nevelés, a ferencvárosi Kovács Anett és a Csiszár-Szekeres Klára szolgálataira számít Elek Gábor szövetségi kapitány.
Bátran kezdett a Békéscsaba, a lila mezes játékosokat láthatóan motiválta, hogy az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes ellen kézilabdázhatnak. A győriek szűk 10 perc elteltével léptek rá a gázpedálra és húztak el. A 13. percben a győri legenda, Görbicz Anita is pályára lépett, hogy elvégezzen egy hétméterest, amit a tőle megszokott magabiztossággal értékesített. A csabaiak sokszor szenvedtek a hatalmas győri védőfalban, ugyanakkor elől több váratlan és szép megoldással rukkoltak elő, gondolhatunk itt Radojevics „szemtelenül” meglőtt, góllal végződő lövésére, vagy Jelena Agbaba sikeres befordulásaira.

A helyzet magaslatán a brazil világbajnok, Eduarda Amorim

Danyi Gábor, a vendégek vezetőedzője már az első félidő közepén elkezdte rotálni együttesét, jöttek sorra a klasszisok helyére a klasszisok, így a brazil Eduarda Amorim és a dán Anne Mette Hansen. A 18. percben Fábián Csaba 8–15-ös állásnál időt kért, aki joggal kifogásolta lányainál a védőmunkát. A helyzet nem sokat változott, nem csoda, hogy szépen lassan hízott a kis-alföldiek előnye. Egy mókás jelenetet is feljegyezhettünk, amikor Csizmadia Fanni látványos lábbal történő védése után a labda kis híján a győri kapuban kötött ki. A 29. percben alakult ki először a 10 gólos különbség, a mezőny legeredményesebb játékosa, az 5 találatos Fodor Csenge révén és maradt is ez az állapot a szünetig.
Bombagóllal mutatkozott be a győrieknek a frissen beálló Tina Petika, bíztunk a jó folytatásban, ám ezután egyre ritkábban jöttek be a csabai próbálkozások, a bajnokcsapat pedig kevés hibával játszott. A vendégek a labdaeladások következtében gyors indítások után a villámgyors Faluvégi Dorottya révén sok könnyű gólt lőttek. A csabaiak támadásaiban már nem volt erő, elfáradtak a végére.
Az első és az utolsó találkozóján az történt, amire számítani lehetett, a Győr könnyedén lépett túl a lelkesen játszó békéscsabaiakon.

Fábián Csaba:
– Sajnos nem hittünk abban, hogy védekezésben tudunk nagyobb ellenállást kifejteni. Sok a kapott gól, de ez a Győr érdeme is, mert ezt a gyors kézilabdát nemcsak a BL-meccseken, hanem ellenünk is végig vitte. A tizenéves játékosainknak óriási élmény volt világsztárok ellen játszani, remélem, megérezték, hogy hová lehet fejlődni.
Danyi Gábor: – Sűrű menetrend közepén vagyunk. Mindig felkészülünk az adott ellenfélre. A koncentrációnk nem volt olyan, mint a korábbi mérkőzéseinken, ám dinamikusan kézilabdáztunk. Próbáltam elosztani a feladatokat, hogy mindenki egyforma lehetőséghez jusson.