Kosárlabda

Meglepetésmentes megyei kosaras derbik

Megyei derbiket rendeztek hét végén az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. Nem borult a  papírforma, hiszen az esélyesebb csapatok hozták meccseiket, ennek ellenére a gyulaiak sem lehettek elégedetlenek, hiszen alaposan feladták a leckét a békésieknek.

Szünet után lépett el az éllovas

Nem bírt az éllovassal a békési kosárlabdacsapat, a Zöld csoport péntek esti derbijén. Pedig a meccs első félidőben partiban volt a viharsarki gárda, de a záró negyedre teljesen „kimerült” a játéka és minden egyes pontjára kettővel válaszolt a hazaiak együttes.

Ceglédi KE–Omnia Pub&Food Békés 100-72 (22-19, 21-22, 27-16, 30-15)

Izgalmas végjáték a megyei rangadón

Egy sor mérkőzést letudtak a megyei csapatok az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. Az élen a békésiek jártak, akik néhány napon belül háromszor is pályára léptek. Ezek közül a Békéscsaba elleni megyei rangadó hozta a legnagyobb csatát, melyet szoros végjátékban nyert a megyeszékhelyi gárda.

Kiválóan finiseltek a csabaiak

Csoportrangadó és megyei derbi is szerepelt az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti divíziójának aktuális hét végi műsorrendjében. Előbbit a békéscsabai csapat vívta, amely a óriási csatában múlta felül a Szolnokot, a két addig nyeretlen viharsarki gárda meccsén pedig a házigazda Berény bizonyult jobbnak.

Érvényre juttatták a papírformát

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld-csoportjának sereghajtója otthonában ért magabiztos sikert a békési csapat, a szombaton megvívott egri mérkőzésen. A viharsarki együttes gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, ezzel pedig akár a dobogó is elérhető távolságba került számára.

EKE-Eger KOK–Békési SZSK 66-79 (12-24, 22-26, 20-11, 12-18)

Csere nélkül szerepelt a Berény

Egy korábban elhalasztott mérkőzést pótoltak szerdán a berényi kosarasok, akik a félegyháziak pozitív hozzáállásának köszönhetően ismételhettek. A mostani kiállás sem volt gondmentesen, mindössze öt játékossal, csere nélkül léptek pályára, így az eredmény tulajdonképpen másodlagos volt.

Felemás kosaras hétvége

Valamennyi megyei NB II-es kosárlabdacsapat pályára lépett az elmúlt hét végén, igaz váltakozó eredménnyel tudták le az aktuális penzumot. A békésiek és a békéscsabaiak jó képességű ellenféllel szemben diadalmaskodtak, a gyulaiak és a berényiek viszont továbbra is sikerélmény nélkül teljesítenek.

Békési bravúr szoros végjátékban

Bravúros győzelmet arattak szombat este a békési kosarasok, akik a Zöld csoport egyik bajnokesélyes csapatát múlták felül szoros csatában. Tették mindezt úgy, hogy soraikból hiányzott karmesterük, az eltiltás miatt nélkülözött Danijel Krisztics.

Békési SZSK–Újpest-Megyeri Tigrisek 97-95 (20-24, 29-21, 22-28, 26-22)

Magabiztos hazai győzelmek

A hazai csapatok hétvégéjét hozta az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság aktuális fordulója. A békési U23-as együttes már az első félidőben eldöntötte a berényiek elleni megyei derbit, a Békéscsaba is megnyomta az első játékrészt, esélyt sem adva a Kiskunfélegyházának.

Hosszabbításos vereség Bonyhádon

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokságban a 17. fordulóra kisorsolt mérkőzését játszotta pénteken este a békési csapat. Meleg Károlyék Bonyhádon végletekig kiélezett csatában, hosszabbítás után szenvedtek 6 pontos vereséget, ezzel együtt stabilan tartják 6. helyüket a Zöld csoport tabelláján.

Atomerőmű KSE Bonyhád–Békési SZSK 82-76 (20-13, 25-27, 14-18, 12-13, 11-5)

Eredményes csabai dupla

Az elmúlt hét során három megyei vonatkozású találkozót is lebonyolítottak az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti csoportjában. A csabai együttes mindkét viharsarki derbijét várakozás szerint húzta be, a berényieknek viszont nem termett babér a duplázás során.

Hullámzó játékkal nyert a Békés

A békési kosárlabdacsapat az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportjában másodszor is legyőzte a jó erőkből álló soproni együttest. A viharsarki alakulat a 16. forduló keretében lejátszott szombati találkozón az első negyedet követően még minimális hátrányban volt, de azután szoros csatában sikerült fordítania.

Békési SZSK–Soproni MAFC 85-74 (21-22, 19-13, 21-19, 24-20)

Felemás békési mérleg

A megyei alakulatok közül csak a gyulai és a békési együttes volt érdekelt az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hét végi programjában. A gyulaiaknak az aranyéremre hajtó Nyíregyháza otthonában  nem volt sanszuk, a duplázó békésiek viszont felemás eredménnyel zártak.

Tiszaújvárosban gáláztak a békésiek

A békési kosárlabdacsapat a péntek esti bajnoki mérkőzésén Tiszaújvárosban is érvényre tudta juttatni a papírformát. A viharsarki alakulat másfélszer annyi pontot dobott, mint amennyit kapott, így azután a Balog edzőpárosnak ezen a napon nem kellett hasonló infarktus közeli állapotot átélnie, mint legutóbb az éllovas ellen.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK–Békési SZSK 61-92 (15-30, 20-23, 15-19, 11-20)

Bravúr közelben járt a Békés

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság évnyitó mérkőzésén kis híján meglepetést okozott a békési csapat. A viharsarki alakulat a 14. játéknapra esedékes keddi hazai rendezésű találkozón, roppant izgalmas finisben szenvedett egyetlen pontos vereséget a hibátlanul menetelő éllovassal szemben.

Békési SZSK–Óbudai Kaszások 71-72 (20-13, 13-22, 23-21, 15-16)

Békési siker a megyei kosaras rangadón

Az óesztendő utolsó mérkőzéseit vívták az NB II-ben szereplő megye kosárlabdacsapatok. A Békéscsaba és a Békés U23-as alakulata nyomban duplázott is, mivel a korábbról elhalasztott egymás elleni meccsét is letudta. Az évzáró az utóbbi együttesnek sikerült a legjobban, amely mindkét párharcát megnyerte, a megyeszékhelyi és a berényi együttes ellenben sikerélmény nélkül maradt.

A békésiek kikosarazták a Pápát

Idegenbeli győzelemmel zárták az évet a békési kosarasok, akik a Zöld csoport 13. fordulójában a Pápa otthonában arattak értékes sikert. A viharsarki alakulat az utolsó negyedet leszámítva sokkal eredményesebben játszott, mint a Koma Dániel vezérelte házigazdák, akik csak a végjátékban tudtak kibontakozni, igaz, akkor sikerült ráijeszteniük a látogatókra.

Conoil Motax KC Pápa–Békési SZSK 93-95 (21-29, 25-29, 18-29, 29-8)

Tartalékos megyei csapatok

Két megyei együttes tudta lejátszani az NB II-es kosárlabda-bajnokságban kiírt hét végi penzumot, igaz egyiknek sem volt sok öröme benne. A tartalékos gyulaiak és a mezőberényiek egyaránt magasabb szintű ellenféllel csaptak össze, nem is tudták velük versenyre kelni.

Mire felvették a ritmust, elment a meccs

A pocsék kezdés miatt tulajdonképpen már az első negyedben megpecsételte saját sorsát a békési kosárlabdacsapat, a harmadosztályú pontvadászat szombati dél-alföldi rangadóján. A házigazda vásárhelyiek az ekkor szerzett 20 pontos előnyből 14-et megőriztek, ezzel pedig dobogós pozíciójukat is megtartották a Zöld-csoportban.

Vásárhelyi Kosársuli–Békési SZSK 96-82 (37-17, 20-26, 20-20, 19-19)

A Győr koncentráltabb volt a végjátékban

Szoros csatában, hazai pályán szenvedtek vereséget a békési kosarasok, az NB I B-s pontvadászat Zöld csoportjának 11. fordulójában  lejátszott szombati mérkőzésen, ahol a Kertész Dániel vezette Győr  látogatott Békéscsabára. Sikerükkel a vendégek felzárkóztak a tabella 6. helyén álló megyei alakulat mögé.

Omnia Pub&Food Békés–Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 87:92 (13:25, 31:17, 21:23, 22:27)

Egyoldalú megyei derbi

Két csapat lépett pályára a hét végén az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban érdekelt  Békés megyei résztvevők közül. A gyulaiak hosszabb szünet után, erősen tartalékosan vállalták a fellépést az NB I B-s Békési SZSK utánpótlása ellen, ami az eredményen is kiérződött.

Idegenben nyertek a békési kosarasok

Idegenbeli sikerrel folytatta remek őszi szereplését a békési férfi kosárlabdacsapat. A honi harmadik vonalban érdekelt együttes a Zöld csoport 10. fordulója keretében a Pénzügyőr vendégeként nyert 7 pontnyi különbséggel, ezzel 6 győzelemmel és 3 vereséggel áll és megerősítette 6. helyét a tabellán.

Pénzügyőr SE–Omnia Pub&Food Békés 64-71 (23-19, 8-14, 14-20, 19-18)

Izgalmas finisben nyertek a békésiek

Az NB I B-s férfi bajnokság 9. fordulója keretében az élvonalbeli DEAC U23-as együttesét látták vendégül a békési kosárlabdázók. Bár a meccs rosszul indult, a hazaiak később feljavultak, fordítottak és izgalmas finisben az idény 5. győzelmét is megszerezték.

Omnia Pub&Food Békés–Debreceni EAC U23 94:88 (20:28, 29:18, 22:17, 23:25)

Jobb volt az éllovas

Mindössze egyetlen mérkőzést játszottak le hétvégén az NB II-es kosárlabda-bajnokságban. Megyei vonatkozása is volt, azonban a békésieknek nem sok sikerélmény jutott a Keleti csoporto veretlenül vezető nyíregyháziak ellen.

Nem tudták megszorongatni a bajnokesélyest

Mindössze egyetlen megyei érdekeltségű találkozót játszottak le az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. A BKG-Prima Akadémia Debrecen–Békési SZSK U23, a Gyulai Color KE–Kiskunfélegyházi KC és a Békéscsabai KK–Debreceni EAC II. mérkőzés egyaránt elmaradt.

„Kidobták” a veretlen Bonyhádot

A 4. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak a békési kosarasok szerdán este, amikor is zárt kapuk mögött fogadták az addig veretlenül teljesítő Bonyhádot. A hazaiak extra dobóteljesítménnyel rukkoltak ki, ami a második negyedben ellenállhatatlan játékkal társult, így végül magabiztos győzelmet arattak.

Omnia Pub&Food Békés–Atomerőmű KSE Bonyhád 108-83 (21-22, 33-13, 22-21, 32-27)

A végjátékban „csúsztak el”

A bajnokság 7. fordulója keretében szoros meccsen szenvedett vereséget a békési kosárlabdacsapat szombaton, a Cegléd elleni hazai fellépésén. Három negyeden keresztül kiélezett versenyt vívtak a felek, a végjátékban azonban a vendégek voltak koncentráltabbak.

Omnia Pub&Food Békés–Ceglédi KE 78-92 (23-22, 17-19, 24-28, 14-23)

Triplaesőt zúdítottak az Egerre

A koronavírus-járvány az egri kosarasokat sem kíméli napjainkban. A harmadik vonalban nyeretlenül sereghajtó hevesi alakulat több emberét is nélkülözve lépett pályára Békéscsabán, a mérkőzés előtt ötven százalékos teljesítménnyel álló békésiek ellen. A hazaiak a kiváló dobóformát mutató Krisztics Danijel vezérletével magabiztos győzelmet arattak.

Omnia Pub&Food Békés–EKF Eger KOK 100-79 (30-15, 26-22, 25-22, 19-20)

Búcsúztak a békésiek a Hepp-kupától

A Békési SZSK férfi kosárlabdacsapata a sorozat 3. fordulójában búcsúzott a Hepp-kupától, amely az NB I B-s és NB II-es együttesek Magyar Kupájának számít. A viharsarki együttesnek a Vásárhelyi Kosársuli parancsolt megálljt.

Berényben „udvariatlanok” voltak a békésiek

A négy megyei csapatból kettőnél dörzsölhették elégedetten a tenyerüket, az NB II-es kosárlabda-bajnokság hétvégi játéknapját követően. A feljutásra pályázó békéscsabaiak a végjátékban robbantottak Félegyházán, a gyulaiak viszont nem bírtak a tavalyi csonka idény legjobbjával, míg a berényi szomszédvári derbin a békésiek bizonyultak „udvariatlan” vendégnek.

A nagyszünet után leblokkoltak a békésiek

Vereséggel zárta szombati fővárosi bajnokiját a a békési kosárlabdacsapa. A viharsarki alakulat a még hibátlan teljesítménnyel menetelő Újpest otthonában szenvedtek súlyos vereséget, noha a nagyszünetig kiválóan tartották magukat.

Újpesti Megyeri Tigrisek–Omnia Pub&Food Békés 100-63 (21-19, 17-17, 34-13, 28-14)

Nagy különbségű palánkcsaták

Békéscsabai sikerrel zárult az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hétvégi megyei derbije. A bajnoki cím elnyerésére is esélyes megyeszékhelyi alakulat majd kétszer annyi pontot dobott, mint a házigazda gyulai együttes. A fürdővárosiakhoz hasonló sors várt a berényi gárdára is, amely a Szolnokkal nem boldogult.

Eredményes soproni túra

Eredményesen zárták a szerdai Nyugat-magyarországi turnét a békési kosarasok, akiknek az útja az NB I B-s bajnokság Zöld csoportja 3. körében Sopronba vezetett. A hosszú utazás még rányomta bélyegét az első negyedre, ám azt követően a tartalékos házigazdák már nem tudták megnehezíteni a dolgukat.

Soproni MAFC–Omnia Pub&Food Békés 59-84 (20-15, 12-26, 17-23, 10-20)

Négy vereséggel indult a bajnokság

Balszerencsésen alakult a megyei csapatok rajtja az NB II-es kosárlabda-bajnokságban. Egyetlen viharsarki alakulatnak sem termett babér, még a bajnokesélyesnek kikiáltott békéscsabaiak is alulmaradtak egyetlen ponttal, a címvédő elleni debreceni rangadón.

Kétszáz fölötti ponttermés, békési siker

Az NB I B-s férfi bajnokság Zöld csoportjában a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK csapatát látta vendégül csütörtökön a Békési SZSK. Mindkét csapat vereséggel kezdett a bajnokságban, így mindkét oldalon a javítás szándékával léptek parkettra. Ez végül kosárban gazdag mérkőzésen a házigazdáknak jött össze.

Omnia Pub&Food Békés–Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 112-95 (28-29, 27-23, 25-29, 32-14)

Az utolsó negyed különbsége döntött

A megyei kosárlabda-csapatok párharcában a papírforma dominált a Hepp Kupa 2. fordulójában. A sorozat az NB I B-s és az NB II-es együttesek között biztosít átjárhatóságot, mint ahogy ez most is történt a Békéscsaba és az egyel magasabb szinttel versengő Békés között. Bár a házigazda nagyon „felszívta magát”, végül elmaradt a meglepetés.

Békéscsabai KK–Békési SzSK 58-65 (16-13, 6-6, 21-24, 15-22)

Jobban dobott és lepattanózott az Óbuda

A játékosok, edzők és szurkolók egyaránt nagyon várták már, hogy elkezdődhessen az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság. Az Óbudai Kaszások–Omnia Pub&Food Békés mérkőzés a járványügyi helyzet miatt zártkapus volt, de legalább volt mérkőzés.

Óbudai Kaszások–Omnia Pub&Food Békés 84:64 (24:14, 18:21, 22:17, 20:12)