Kosárlabda

Gyorsan eldőlt a megyei derbi

Magabiztos békési sikerrel zárult az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi rájátszása viharsarki derbije. A listavezetővé előlépő békéscsabaiak kifejezetten gyengén kezdték a derbit, ezzel pedig már az első negyed során megpecsételték a saját sorsukat.

Békési segítséggel élen a csabai kosarasok

Mindkét megyei alakulat sikerrel járt az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi rájátszása keretében. A békéscsabaiak Szolnokon arattak 10 pontos győzelmet ezzel pedig a vezető helyet is átvették a Keleti csoportban. Ehhez azonban kellett a békésiek segítsége is, akik erős csapattal fogadták a listavezetőt, és 8 ponttal túl is szárnyalták.

A hetedik helyért játszhat a Békés

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportjának végjátékában a 7. helyért csatázhat a békési csapat, miután az 5–8. helyért zajló rájátszás második mérkőzését is elveszítette a Pénzügyőrrel szemben. A viharsarki egységnek abban az esetben lett volna az előkelőbb pozícióért csatába szállnia, ha az első mérkőzésen elszenvedett 15 pontos vereségnél többel nyert a pénteki békéscsabai visszavágón.

Békési SZSK–Pénzügyőr SE 83-85 (25-25, 15-18, 22-18, 21-24)

Tartalékosan nyertek rangadót a csabai kosarasok

Tartalékos csapattal aratott rendkívül fontos győzelmet Nyíregyházán a Békéscsabai KK férfi kosárlabdacsapata, amely előtt ezzel megnyílt az út, hogy megnyerje az NB II-es bajnokságot. A 6 pontos siker Gura Norbert, Vágvölgyi Ádám és Lippai Gábor hiányában komoly bravúrnak számít, és erőt is adhat az idény végére.

Tizenöt pontot kell ledolgozni

Tizenöt pontos hátrányt szedett össze  békési kosárlabdacsapat az NB I B-s bajnokság Zöld csoportjának 5–8. helyéért folyó rájátszása fővárosi első mérkőzésén. Mindez annyit jelent, hogy a Pénzügyőr péntek esti, békéscsabai vizitje során ennél nagyobb  különbséggel kell nyerni, hogy az előkelőbb pozícióért harcolhasson az első számú viharsarki együttes.

Pénzügyőr SE–Békési SZSK 92-77 (19-22, 28-18, 23-18, 22-19)

Szolnokon nyert a békésiek U23-as együttese

Az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság keretein belül javában tart a rájátszás. A Békéscsaba és a Békés U23-as együttese a bajnoki címért, a Mezőberény és a Gyula az alsóházban csatázik. A négy megyei együttes közül három volt érdekelt az elmúlt hét végén, de csak a békésiek öröme lehetett igazán őszinte.

Az ötödik helyet célozhatják meg

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportjában az 5–8. helyért folytathatják a békési kosarasok, akik a negyeddöntő szombati második mérkőzését is elveszítették a kiváló erőket felvonultató Újpesttel szemben. Hiába akadt több kimagasló teljesítmény hazai oldalon, most ez is kevésnek bizonyult. Folytatás következik a Pénzügyőr SE–Óbudai Kaszások párharc vesztesével.

Békési SZSK–Újpesti TE-Megyeri Tigrisek 88-106 (25-26, 19-31, 16-24, 28-25)

Lépéshátrányba került a Békés

Elkezdődött a rájátszás a honi harmadik vonalnak számító NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportjában. Az alapszakaszt 6. helyen záró békésiek a 3. pozícióban záró Újpest-Megyeri Tigrisek ellen vívják az egyik fél második győzelméig tartó párharcot, amely a négy közé jutásért zajlik. A fővárosi első ütközet a házigazdák sikerét hozta szombaton.

Újpest-MT–Békési SZSK 92-75 (28-15, 21-18, 20-18, 23-24)

Tét nélkül zárult az alapszakasz

Hazai vereséggel zárta az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportja alapszakaszát a békési csapat, amely a Pápával szemben maradt alul 5 ponttal. A vasárnapi találkozó, amolyan felkészülés volt a rájátszásra, mivel már korábban eldőlt, hogy a viharsarki alakulat a hatodik, a veszprémi pedig az ötödik helyen végez.

Békési SZSK–Conoil Motax KC Pápa 97-102 (21-20, 35-34, 18-21, 23-27)

Hosszabbításban dőlt el a Dél-alföldi derbi

Hosszabbítás után veszítette el a Dél-alföldi kosaras rangadót a békési csapat, így annak a lehetőségét is, hogy a 6. helynél előrébb végezzen az NB I B-s bajnokság Zöld csoportja alapszakaszában. Könnyen megeshet azonban, hogy nem utoljára találkozott a két szomszédvár, hiszen még összekerülhet a rájátszásban is.

Békési SZSK–Vásárhelyi Kosársuli 91-102 (27-24, 23-26, 14-22, 23-15, 4-15)

Megyei derbi zárta az alapszakaszt

A Keleti csoport két sereghajtó megyei alakulatának mérkőzésével lezárult az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának küzdelme. A berényiek szoros sikere annyit jelent, hogy három győzelemmel tudták le ezt az időszakot, szemben a nyeretlenül záró házigazdákkal.

Visszavágtak a Győrnek

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportjában szereplő békési kosarasok magabiztos győzelmet arattak péntek este Győrben, ezzel visszavágtak a házigazdáknak a decemberi békéscsabai vereségért. Szerencsés esetben még előreléphet a 6. helyről a viharsarki gárda, amennyiben az alapszakaszból hátralévő két hazai mérkőzésén sikerrel jár a Hódmezővásárhely és a Pápa elleni hazai mérkőzésén.

Győri KC–Békési SZSK 70-85 (20-23, 17-19, 17-23, 16-20)

Rangadót nyertek a csabai kosarasok

Rangadót nyertek a békéscsabai kosarasok az NB II-es pontvadászat hétvégi játéknapján. A megyeszékhelyi alakulat az élen álló nyírségi gárdát látta vendégül és múlta felül élvezetes csatában. Hosszú idő után ismét nyertek a berényiek is, akik a tartalékos debreceni akadémistákat múlták felül, a békésiek pedig Kiskunfélegyházán tettek eredményes vizitet.

Izgalmas meccs, békési sikerrel

Élvezetes, szoros mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a békési kosárlabdacsapat a Pénzügyőr elleni szombati hazai bajnoki mérkőzésén. A sikerrel az is eldőlt, hogy a 6. helynél lejjebb már nem csúszhatnak az alapszakaszban, ugyanakkor további sikerek esetén a feljebb lépésre még minden esélyük megvan a harmadik vonalnak számító Zöld csoportban.

Békési SZSK–Pénzügyőr SE 89-83 (26-23, 16-16, 22-18, 25-26)

Nem adták könnyen a bőrüket a gyulaiak

Négy megyei vonatkozású mérkőzést játszottak az elmúlt héten az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. A csabaiak dupláztak és mindkét debreceni ellenfelüket legyőzték, de a gyulaiak, illetve a berényiek teljesítményét sem érheti szemrehányás, mivel a csoport élgárdáival „pariban” tudtak lenni.

Átmentek a debreceni egyetemi „vizsgán”

A várakozásoknak megfelelően, magabiztos győzelemmel folytatták szereplésüket a honi harmadosztályú bajnokságban érdekelt békési kosarasok. A Balog edzőpáros tanítványai az élvonalban szereplő DEAC U23-as alakulatát múlták felül, amely a tabella alján helyezkedik el a Zöld csoportban. Ennél vélhetően már csak nehezebb csaták várnak a Viharsarok topcsapatára.

Debreceni EAC U23-Békési SZSK 69-83 (22-16, 19-23, 18-17, 10-27)

Meglepetésmentes megyei kosaras derbik

Megyei derbiket rendeztek hét végén az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. Nem borult a  papírforma, hiszen az esélyesebb csapatok hozták meccseiket, ennek ellenére a gyulaiak sem lehettek elégedetlenek, hiszen alaposan feladták a leckét a békésieknek.

Szünet után lépett el az éllovas

Nem bírt az éllovassal a békési kosárlabdacsapat, a Zöld csoport péntek esti derbijén. Pedig a meccs első félidőben partiban volt a viharsarki gárda, de a záró negyedre teljesen „kimerült” a játéka és minden egyes pontjára kettővel válaszolt a hazaiak együttes.

Ceglédi KE–Omnia Pub&Food Békés 100-72 (22-19, 21-22, 27-16, 30-15)

Izgalmas végjáték a megyei rangadón

Egy sor mérkőzést letudtak a megyei csapatok az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. Az élen a békésiek jártak, akik néhány napon belül háromszor is pályára léptek. Ezek közül a Békéscsaba elleni megyei rangadó hozta a legnagyobb csatát, melyet szoros végjátékban nyert a megyeszékhelyi gárda.

Kiválóan finiseltek a csabaiak

Csoportrangadó és megyei derbi is szerepelt az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti divíziójának aktuális hét végi műsorrendjében. Előbbit a békéscsabai csapat vívta, amely a óriási csatában múlta felül a Szolnokot, a két addig nyeretlen viharsarki gárda meccsén pedig a házigazda Berény bizonyult jobbnak.

Érvényre juttatták a papírformát

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld-csoportjának sereghajtója otthonában ért magabiztos sikert a békési csapat, a szombaton megvívott egri mérkőzésen. A viharsarki együttes gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, ezzel pedig akár a dobogó is elérhető távolságba került számára.

EKE-Eger KOK–Békési SZSK 66-79 (12-24, 22-26, 20-11, 12-18)

Csere nélkül szerepelt a Berény

Egy korábban elhalasztott mérkőzést pótoltak szerdán a berényi kosarasok, akik a félegyháziak pozitív hozzáállásának köszönhetően ismételhettek. A mostani kiállás sem volt gondmentesen, mindössze öt játékossal, csere nélkül léptek pályára, így az eredmény tulajdonképpen másodlagos volt.

Felemás kosaras hétvége

Valamennyi megyei NB II-es kosárlabdacsapat pályára lépett az elmúlt hét végén, igaz váltakozó eredménnyel tudták le az aktuális penzumot. A békésiek és a békéscsabaiak jó képességű ellenféllel szemben diadalmaskodtak, a gyulaiak és a berényiek viszont továbbra is sikerélmény nélkül teljesítenek.