Kosárlabda

Ledolgozhatónak tűnő hátrány

Egyetlen pontos hátrányból várják a május 22-i visszavágót a békési kosarasok, az NB I B-s bajnokság Zöld csoportjának helyosztóján. A viharsarki gárda a Kecskemét fiataljaival csatázik a hetedik pozíció megszerzéséért. A párharc két mérkőzés eredménye alapján dől el, így bár a kiskunságiak szereztek vezetést, mégis a békésiek helyzete tűnik kedvezőbbnek.

Kecskeméti TE U23–Békési SZSK 62–61 (15–13, 17–20, 7–21, 23–7)

Egyoldalú volt a csoportrangadó

Nem a tervek szerint alakult a nyíregyházi rangadó a békéscsabai kosárlabdacsapat számára. A Keleti csoport rájátszásának két legerősebb alakulata csapott össze pénteken a szabolcsi megyeszékhelyen, a várt nagy küzdelem azonban elmaradt.

Kevés lett a 11 pontos előny a visszavágóra

Nem bizonyult elégnek a hazai pályán megszerzett 11 pontos előny a miskolci visszavágóra, így az NB I B-s Zöld csoport rájátszás záró párharcát a hetedik helyért vívhatja a békési kosárlabdacsapat.

MEAFC-Miskolc–Békési SZSK 89–72 (19–21, 21–21, 20–10, 29–20)

Előnyben a békési kosarasok

Megnyerte hazai mérkőzését a békési kosárlabdacsapat az 5–8. helyért zajló rájátszás nyitányán, ezzel előnyt szerzett a miskolci visszavágóra és jók a kilátásai arra, hogy a végső csatát az 5. pozíció megszerzéséért vívhassa.

Békési SZSK–Miskolci EAFC 79–68 (24–15, 9–17, 35–16, 11–20)

Hazai sikerekkel indult a rájátszás

Megkezdődtek a rájátszás küzdelmei az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti csoportjában. Az érmekért küzdő csabai együttes sima hazai győzelemmel rajtolt a DEAC fiataljai ellenében. A további három viharsarki gárda a 9–12. helyekért csatázik javarészt egymással. Itt a hazai pályán szereplők örülhettek a végén.

Harmadszor sem bírtak a Tigrisekkel

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokságban az 5–8. helyek egyikéért folytatja a rájátszást a Békési SZSK csapata, miután az Újpest-Megyeri Tigrisek elleni negyeddöntő harmadik felvonását is elveszítette szerdán. A viharsarki együttes a párharc során most festette magáról a legkedvezőbb képet, ám ez is kevésnek bizonyult a negyedik mérkőzés kivívásához.

Újpest-Megyeri Tigrisek–Békési SZSK 95–83 (17–14, 33–22, 15–26, 30–21)

Berényi győzelemmel kezdődött a rájátszás

Megkezdődött az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság második szakasza. A rájátszás keretében az 1–4., az 5–8. és a 9–12. helyért csatáznak a csapatok oda-vissza alapon az alapszakasz során elért helyezéseik alapján. A Békéscsabai KK a bajnoki címért verseng, de a Szolnok elleni nyitányt a vendégek kérésére elhalasztották. A többi viharsarki együttes a 9–12. pozíciókért csatázik. A berényiek és a csabaiak nyomban egymással találkoztak.

Újabb újpesti siker

Az Újpest-Megyeri Tigrisek csapata vasárnap Békésen is győzni tudott, az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportja felsőházi rájátszása negyeddöntőjében, így már csak egy sikerre van szüksége ahhoz, hogy az 1–4. helyért folytathassa. Ez ellen szerdán tehetnek legközelebb a viharsarkiak.

Békési SZSK–Újpest-Megyeri Tigrisek 64–82 (22–19, 16–27, 18–14, 8–22)

Előnyben a Megyeri Tigrisek

Az Újpest-Megyeri Tigrisek szerzett vezetést az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportja felsőházi rájátszása negyeddöntőjében. A fővárosi együttes az egyik fél harmadik nyert mérkőzéséig tartó párharc szerdai nyitányán már a nagyszünetig tekintélyes előnyre tett szert a mérsékeltebb dobóformát mutató Békés ellen, amit még növelni is tudott a folytatásban.

Újpest-Megyeri Tigrisek–Békési SZSK 98–76 (21-13, 22-16, 30-28, 25-19)

A Megyeri Tigrisek vár a békésiekre

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségében elkészítették az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportja felsőházi rájátszásának menetrendjét. Az alapszakaszt 6. helyen végző Békési SZSK a harmadik legjobb mutatókkal záró Újpest-Megyeri Tigrisek csapatával küzd meg az elődöntőbe jutásért.

Az alapszakaszban közeleg a záróra

Hajrájához érkeztek a küzdelmek az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának küzdelmei. Már csak néhány mérkőzés maradt erre a hétre, áprilistól pedig a rájátszás csatározásai kerülnek napirendre. Az elmúlt heti megyei meccseken a berényiek és a gyulaiak hazai környezetben maradtak alul képzett riválisokkal szemben, a csabai házi ugyancsak a várakozások szerint alakult.

Bravúrral zárták az alapszakaszt

Bravúros győzelemmel zárta az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportja alapszakaszát a Békési SZSK. A legmagasabb szinten jegyzett viharsarki alakulat a listavezető Ceglédet fektette két vállra, ezzel a hatodik helyen végzett, így a harmadik Újpest ellen folytatja a rájátszást.

Békési SZSK–Ceglédi KE 78–74 (27–17, 13–19, 24–15, 14–23)

Visszavágott a Nyíregyháza

A nyíregyházi kosarasok visszavágtak a csabaiaknak, az őszi viharsarki vereségért, sikerükkel pedig az alapszakaszt is megnyerték az NB II-es bajnokság Keleti csoportjában. A fiatalokból álló csabai együttes Debrecenben maradt alul, míg a hétvégi megyei derbit a berényiek nyerték Gyulán.

Nyolc között a Békés

A békési kosárlabdacsapat az alapszakasz utolsó előtti játéknapján Tiszaújvárosban biztosította helyét a felsőházi rájátszásban. A tízpontos viharsarki győzelem mellett a Dunaharaszti veresége is kellett ahhoz, hogy az utolsó játéknapnak már ne legyen tétje a Balog edzőpáros tanítványai számára.

Tiszaújvárosi Phoenix KK–Békési SZSK 75–85 (19–9, 27–24, 13–32, 16–20)

A várakozásoknak megfelelő eredmények

A várakozásoknak megfelelően alakultak a megyei együttesek elmúlt heti mérkőzései az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. A csabai első számú együttes magabiztos sikerrel hangolt a pénteki nyíregyházi csoportrangadóra, amely a rájátszás szempontjából sem lehet közömbös. A többi viharsarki gárdának csak részsikerek jutottak.

Felsőházi rájátszást is érhet ez a győzelem

Fontos hazai győzelmet arattak a békési kosarasok a vasárnapi hazai bajnoki mérkőzésen, amely akár a felsőházi rájátszást is biztosíthatja számukra. Két fordulóval az alapszakasz zárása előtt stabil a helyük a nyolc között, de annak véglegesítéséhez, vagy Tiszaújvárosban, vagy a listavezető ellen még nyerniük kell.

Békési SZSK–Atomerőmű SE Bonyhád 90–68 (21–14 21–17, 20–27, 28–10)

Nem született meglepő eredmény

A négy megyei vonatkozású mérkőzésből csak egyen született viharsarki siker az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság elmúlt heti „epizódja“ során, az viszont előre borítékolható volt, mivel Gyulán két békési csapat mérkőzött. Újabb győzelmükkel a csabaiak megtartották második helyüket a Keleti csoport élmezőnyében, számukra a közelgő nyíregyházi rangadó jelenti majd az igazi mércét március 18-án.

Nem termett babér a bajnokesélyes ellen

Tizenhat pontos vereséggel zárta a péntek esti miskolci bajnoki mérkőzését a békési kosárlabdacsapat, amely ennek hatására még mindig nem érezheti magát a Zöld csoport felsőházi rájátszásában. A viharsarki együttes két negyeden át tudta tartani a lépést a feljutásra pályázó házigazdákkal, ami kevésnek bizonyult.

MEAFC-Miskolc–Békési SZSK 81–65 (13–8, 13–16, 29–19, 26–22)

Csabai sikerek hétvégéje

A békéscsabai csapatok sikerével zárult az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hétvégére kisorsolt mérkőzései. Az egyes számú gárda a tavaly még NB I B-ben szereplő Egert győzte le hosszabbításban, a fiatalok pedig a Gyula elleni megyei derbin bizonyultak jobbnak. A fürdővárosiak mellett ezúttal a tartalékos berényi együttesnek sem jutott sikerélmény.

Visszavágott a Vásárhely

Szoros, kiélezett mérkőzésen szenvedett vereséget a békési kosárlabdacsapat a szomszédvárnak számító vásárhelyiek ellen, az NB I B-s bajnokság Zöld csoportja szombati hazai mérkőzésén, ezzel még nem érezheti magát a felsőházi rájátszásban. A vendégek visszavágtak az őszi kétpontos vereségért, így életben tartották a nyolc közé jutási reményeiket.

Békési SZSK–Vásárhelyi Kosársuli 73-75 (19-20, 22-21, 17-15, 15-19)

Csak a csabaiaknak termett babér

A Keleti csoport aranyérméért versengő békéscsabai csapat mellett a többi megyei gárda számára nem termett siker az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság elmúlt heti mérkőzésein. A berényi és a második számú megyeszékhelyi alakulat nagyon tartalékosan kényszerült kiállni, a gyulaiakon pedig a jó képességű ellenfelek fogtak ki.

A négyes döntő küszöbén botlott meg a BKK

Nem sikerült a nagy bravúr a Békéscsabai KK férfi kosárlabdacsapata számára, amely az NB II-es bajnokság Közép A-csoportját veretlenül vezető Budafok otthonában búcsúzott el a Hepp Kupától, így a fővárosi gárda jutott a második számú hazai kupasorozat négyes döntőjébe.

Budafoki KK-Békéscsabai KK 80-58 (24-18, 17-22, 22-12, 17-6)

Kár volt az eltékozolt negyedért

Hétpontos vereséget szenvedett Győrben a békési kosárlabdacsapat, amely hiába nyert meg két negyedet a közvetlen riválisa otthonában, mert akadt egy kifejezetten gyenge etapja is, amelyet nem tudott feledtetni, csupán kozmetikázni.

Széchenyi Egyetem-Győri KC–Békési SZSK 87-80 (14-18, 33-17, 32-25, 8-20)

A csabaiak egységesen 93 pontig jutottak

Mindkét békéscsabai kosárlabdacsapat nyert az NB II-es bajnokság hétvégi játéknapján. Érdekesség, hogy a felnőttek és a fiatalok egyaránt 93 pontot dobtak aktuális ellenfelüknek, és kevés híján ugyanannyit is kaptak. A gyulaiaknak nem igazán volt sanszuk az élvonalbeli DEAC utánpótlásával szemben, a berényiek pedig a legjobbjuk hiánya okozta űrt nem tudták betölteni a Szolnok II ellen.