LABDAJÁTÉKOK

Remekül rajtolt a nemzeti együttes

A magyar válogatott 3-0-ra legyőzte Izraelt a női röplabda Európa-bajnoki selejtezősorozat első fordulójában pénteken, az E csoportnak otthont adó franciaországi Belfortban. A magyarok szombaton a házigazda franciákkal találkoznak, míg vasárnap a dánokkal csapnak össze, mielőtt jövő péntektől vasárnapig Budapesten, a Ludovika Arénában ismét megmérkőznek mindhárom csapattal.

Magyarország–Izrael 3:0 (18, 14, 12)

A fiatalítás ellenére is Eb-részvétel a cél

Szakmáry Gréta csapatkapitány szerint a fiatalítás ellenére is a kijutás a célja a magyar női röplabda-válogatottnak az Európa-bajnoki selejtezősorozatban, melyet pénteken Franciaországban Izrael ellen kezd a csapat.

A hokisok sporttörténelmet írtak

Békés megye legjelentősebb felnőtt jégkorong sikerét aratta a szarvasi és a békéscsabai 3×3-as jégkorongcsapat, amely kategóriájában bejutott az országos bajnokság négyes döntőjébe. A Final Four-nak szombaton az Óbudai Hoki Akadémia adott otthont Budapesten, a két viharsarki alakulat mellett két Nyugat-magyarországi együttes küzdött meg az érmekért.

Négyes döntőben a szarvasi felnőtt hokisok

A Szarvasi JSE felnőtt csapata bejutott a 3×3-as magyar jégkorong-bajnokság négyes döntőjébe, miután a középdöntőben legyőzte a Csabai Farkasokat. A versenykiírás szerint a három csoport első és második helyezettjeit sorsolták össze, a párharcokat egyetlen találkozó döntötte el. A Final four-ba a győztesek mellett a legtöbb gólt elérő vesztes is bekerült.

Pekárik Eszter a válogatott keretben

Kihirdette az Európa-bajnoki selejtezőre és az Európa-ligára készülő keretét Jakub Gluszak, a magyar női röplabda-válogatott lengyel szövetségi kapitánya. A szakember 18 játékost hívott meg az edzőtáborba, várhatóan közülük kerül majd ki a kontinenstorna kvalifikációján szereplő 14 röplabdázó.

Nyíregyházára került az év első serlege

A Fatum Nyíregyháza nyerte a női röplabda Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben 3:0-ra legyőzte a Swietelsky-Békéscsabai RSE csapatát a fővárosi Ludovika Arénában. A BRSE csak rövid időszakokra tudta megnehezíteni a szabolcsiak dolgát, akik végig irányításuk alatt tartották a találkozót és megérdemelten nyerték meg történetük kilencedik Magyar Kupa-címét. A nyírségi klub összességében 14. alkalommal, sorozatban pedig negyedszer játszott döntőt a sorozatban, a Békéscsabának ez volt az ötödik fináléja, amelyből a harmadikat veszítette el.

Fatum Nyíregyháza–Swietelsky Békéscsabai RSE 3:0 (20, 21, 17)

Újabb történelmi siker küszöbén a BRSE

A Swietelsky-Békéscsabai RSE csapata bejutott a női röplabda Magyar Kupa döntőjébe, miután a második szombati elődöntőben 3:0-ra nyert a Kaposvár ellen a Ludovika Arénában.  A kétszeres aranyérmes BRSE a vasárnapi aranycsatában a Nyíregyházával találkozik, míg a bronzmérkőzésen a Kaposvár az UTE-val csap össze.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–1. MCM-Diamant Kaposvár 3:0 (20, 19, 26)

Nagyüzem az utánpótlás bajnokságokban

Az időszaknak megfelelően, nagyüzem zajlik a jégkorongozók utánpótlás bajnokságaiban. A két megyei klub, a Csabai Farkasok és a Szarvasi Jégkorong SE a 3×3-as változatban érdekelt. A megyeszékhelyiek szinte valamennyi korosztályban érdekelt, a Körös-parti város képviseletében U10-es és U14-es gárda versenyez.

Jeges hétvége megyei fiatalokkal

A jégkorong sport megyei képviselői két korosztályban is érdekeltek voltak, a szövetségi keretek között működő 3×3-as bajnokságokban. A Csabai Farkasok U12-es gárdája Debrecenben lépett jégre, az U14-es együttes pedig a szarvasiakkal egyetemben Algyőn csatázott környező ellenfelekkel.

Fúzióra léptek a Jászberénnyel

Hamarosan elrajtolnak a hazai amerikaifutball-bajnokságok. A Viharsarki Vitézek csapata egy fúziónak köszönhetően a Divizió II-es bajnokságban mérettetheti meg magát.

Bondár Anna számára jól indult az év

Bár nemzetközi teniszversenyek továbbra sincsenek olyan számban, mint a járvány kitörése előtt, pár külföldi tornán már kipróbálták magukat a magyar játékosok. Az eddigi legaktívabb női versenyzőnek Bondár Anna bizonyult. A 23 éves szeghalmi származású sportoló Abu Dhabiban feljutott a WTA viadal főtáblájára, azt követően pedig Hamburgban szerepelt egy 25 000 dolláros erőpróbán, ahol egyénben a negyeddöntőben búcsúzott, párosban azonban meg sem állt a tornagyőzelemig. a szlovák Tereza Mihalikovával az oldalán.