LABDAJÁTÉKOK

Mérkőzés a tapasztalatszerzés jegyében

Az elődöntős Békéscsaba vereséggel zárta az alapszakaszt a női röplabda Közép-európai Ligában, miután csütörtökön három játszmában alulmaradt a Nova KBM Branik Maribor otthonában.

Nova KBM Branik Maribor–Swietelsky-Békéscsaba 3:0 (13, 20, 17)

A hosszú utazás kivette az erőt

Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata erőltetett menetének második állomása a szlovéniai Maribor volt, ahol az OK Calcit Kamnik Wolley csapata várt rá a Közép-európai Ligában. A második derbi már egyáltalán nem volt sima, meglehetősen fáradtan és ebből kifolyólag pontatlanul játszott a viharsarki alakulat, aminek egyenes következménye volt a vereség.

Swietelsky-Békéscsaba–OK Calcit Kamnik Wolley 1:3 (23, –22, –23, –18)

Linzi sikerével négyes döntőben a BRSE

Négy meccset vív ezen a héten a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapata. A Közép-európai Ligában a kedden az osztrák bajnokság éllovasa vendégeként lépett pályára Tóth Gábor alakulata, amely folytatta eddigi veretlen teljesítményét, a magabiztos sikerével pedig bebiztosíthatta a helyét a legjobb négy között.

Oberbank Steelvolleys Linz Steg (osztrák)–Swietelsky-Békéscsaba 0:3 (–20, –19, –17)

Nem lesz könnyű menet az Eb-program

A házigazda belga válogatott ellen kezdi meg szereplését az augusztusi Európa-bajnokságon a magyar női röplabda-válogatott. Az európai szövetség honlapjára kedden került fel a kontinenstorna, így a genti A csoportban szereplő magyar válogatott programja.

Másodszor is a Schwerin volt jobb

Az SSC Palmberg Schwerin női röplabdacsapata kettős győzelemmel jutott 16 közé a CEV-kupában, miután a hazai szett veszteség nélkül zárt találkozó visszavágóján öt játszmában múlta felül a házigazda Swietelsky-Békéscsaba együttesét.

Swietelsky-Békéscsaba–SSC Palmberg Schwerin 2:3 (–14, –21, 23, 29, –12)

Hazai visszavágó a CEV-kupa nyolcaddöntőjében

Nem jó, de nem tragikus a Swietelsky-Békéscsaba helyzete az SSC Palmberg Schwerin elleni CEV-kupa-nyolcaddöntő szerdai hazai visszavágója előtt. Egy biztos, komoly bravúrra lesz szüksége a továbbjutáshoz, de szombaton Nyíregyházán is bebizonyította, hogy nincs lehetetlen szituáció.

Legalább egy szett Schwerinben maradt

Nem sikerült szettet nyernie a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapatának a CEV-kupa nyolcaddöntőjének németországi első mérkőzésén. Tóth Gábor alakulata szoros csatára késztette a vendéglátó Schwerint, de nem volt meg benne az a plusz, ami szorosabb eredményhez segítette volna. A visszavágót egy hét múlva a megyeszékhelyen játssza a két együttes.

SSC Palmberg Schwerin–Swietelsky-Békéscsaba 3:0 (20, 25, 22)

Nemzetközi erőpróba előtt a BRSE

Reményeink szerint elsüthetjük még néhányszor májusig, mindenesetre most helyénvalónak tűnik, hogy a szezon legfontosabb kihívása előtt áll a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapata. Molcsányi Ritáékra szerdán a CEV-kupában vár komoly erőpróba a németországi Schwerinben.

Kettős győzelemmel a legjobb 16 között

Kettős győzelemmel jutott a CEV-kupa legjobb 16 együttese közé a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapata, amely a Boszniában aratott 3:1-es sikerét a szerda esti hazai visszavágón 3:0-s diadallal „fejelte meg”.

Swietelsky-Békéscsaba–Bimal-Jedinstvo Brcko (bosnyák) 3:0 (15, 14, 16)

Már két nyert szett is továbbjutást ér

A Boszniában aratott 3:1-es győzelem birtokában, viszonylag kényelmes helyzetből várhatja a szerdai hazai CEV-kupa visszavágót a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapata. Tóth Gábor alakulatának már két nyert szett is elegendő ahhoz, hogy a 16 közé jusson a második számú európai sorozatban, ettől függetlenül a vezetőedző vélhetően csak kettős győzelemmel egyezne ki a brckoi siker után.

Előnyből várhatja a visszavágót a BRSE

Egy szett eltékozlása ellenére, magabiztosan nyerte szerda esti boszniai CEV-kupa mérkőzését a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapata. Tóth Gábor hölgykoszorúja eleinte nagyszerű játékkal rukkolt ki, később viszont magára engedte a belelkesedő hazaiakat, ennek ellenére stabil előnyt szerzett magának a december 21-i hazai visszavágóra.

Bimal-Jedinstvo Brcko (bosnyák)–Swietelsky-Békéscsaba 1:3 (–8, –14, 23, –16)

Újabb sorozatban debütál a BRSE

Szerdán újabb sorozatban debütál a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapata, amely megkezdi szereplését Európa második legerősebb kupaszériájában, a CEV-kupában. A legjobb 32 között a bosnyák Brcko lesz az ellenfél, amelynek már a feltérképezése sem volt egyszerű feladat.

A házigazdákkal kezdenek a magyarok

A házigazda belga válogatottal játssza első mérkőzését a magyar válogatott a jövő nyári női röplabda Európa-bajnokságon. Az európai szövetség hétfő esti tájékoztatása szerint a magyarok augusztus 17-én a genti A csoport nyitómeccsén csapnak össze Belgiummal.

Román továbbjutás Nagyváradon

Udvardy Panna sima vereséget szenvedett Ana Bogdantól szombaton a Billie Jean King Kupa rájátszásában a nagyváradi párharc harmadik mérkőzésén, így a magyar női teniszválogatott 3-0-s, behozhatatlan hátrányba került, és nem jutott tovább a 2023-as finálé selejtezőjébe.

Vezetnek a házigazda románok

Bondár Anna kikapott Jaqueline Cristiantól pénteken a Billie Jean King Kupa rájátszásában a nagyváradi párharc második mérkőzésén, így a magyar női teniszválogatott 2:0-s hátrányból várja a szombati folytatást.

Bosnyák ellenfelet kapott a BRSE

A Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapata a bosnyák OK Mladoszt Brcko együttesével találkozik majd a CEV Kupa 32-es főtáblájának első fordulójában.

Kijelölte románok elleni keretét Babos Csaba

Babos Csaba szövetségi kapitány kijelölte a magyar női teniszválogatott keretét a november 10-én és 11-én Nagyváradon megrendezésre kerülő, Románia elleni Billie Jean King Kupa-összecsapásra.

Nagyváradon szerepelnek Bondár Annáék

Nagyváradon vívja a románok elleni idegenbeli mérkőzését a magyar válogatott a női tenisz Billie Jean King Kupa novemberi rájátszásában. A párharc győztese jut a jövő évi selejtezőbe.

Csabai győzelemmel zártak a magyarok

Az Európa-bajnoki résztvevő magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra legyőzte a vendég portugál csapatot a selejtezősorozat hatodik, utolsó fordulójában Békéscsabán. A német Andreas Vollmer vezette együttes így négy győzelemmel és két vereséggel, 13 ponttal csoportja második helyén végzett, és sorozatban ötödször lesz ott a kontinenstornán.

Szett nélküli vereség Ukrajnától

A már biztos Európa-bajnoki résztvevő magyar női röplabda-válogatott 3:0-ra kikapott Ukrajna csapatától a csehországi Kutna Horában szerdán rendezett selejtezőn, a csoportkör ötödik fordulójában. A német Andreas Vollmer három győzelemmel és két vereséggel, tíz ponttal biztosan a csoport második helyén záró együttese szombaton Békéscsabán a portugálok ellen fejezi be a sorozatot.

Könnyed magyar siker Ciprus ellen

A magyar női röplabda-válogatott a papírformának megfelelően 3:0-ra legyőzte a vendég ciprusi csapatot Budapesten az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában. A német Andreas Vollmer két győzelemmel és egy vereséggel, hét ponttal álló együttese jövő szombaton Cipruson folytatja szereplését.

Vereség 156 perces csata végén

A magyar női röplabda-válogatott 3:2-re kikapott a vendég ukrán csapattól Budapesten az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában. A német Andreas Vollmer egy-egy győzelemmel és vereséggel, négy ponttal álló együttese szombaton a ciprusiakat fogadja a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban.

Szettet sem engedtek a portugáloknak

A magyar női röplabda-válogatott 3:0-ra nyert a portugál csapat otthonában szombaton, az Európa-bajnoki selejtezősorozat nyitófordulójában. A német Andreas Vollmer irányította együttes szerdán az ukránok elleni budapesti mérkőzéssel folytatja szereplését.

Nagyot csatáztak a szlovákokkal

A magyar női röplabda-válogatott felkészülési mérkőzésen öt játszmában kikapott a szlovák csapattól pénteken Budapesten.

Két MEVZA-tornát is rendez idén a BRSE

Korábban már beszámoltunk arról, hogy a Békéscsabai Röplabda SE extraligás női csapata három évnyi kényszerű kihagyás után visszatér a Közép-európai ligába, azaz a MEVZA-kupába. A sorozat némileg átalakult azóta, hogy a viharsarki együttes 2017-ben és 2018-ban megnyerte, de miután új vezetés került a sorozat élére, elérkezett az idő, hogy ismét összemérhesse tudását a régió legjobbjaival. A módosításokról, a lebonyolításról és a résztvevőkről a BRSE technikai igazgatója, Varga Róbert árult el részleteket a klub honlapján.

Kerethirdetés az Eb-selejtezőkre

Három külföldön szereplő játékos került be az Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar női röplabda-válogatott pénteken kihirdetett keretébe. A BRSE két tagja, Bagyinka Fanni és Pintér Andrea is részese lehet a nemzeti együttes sikereinek.

Szeptemberben Csabán lép fel a nemzeti együttes

Mint arról a brse.hu beszámol, a magyar felnőtt női röplabda-válogatott szeptember 10-én (szombat) Békéscsabán játssza le a Portugália elleni Európa-bajnoki selejtezőjét.

Bajnokavatás a Fakupán

Szarvason a hatodik fordulóval véget ért a Fakupáért kiírt városi mixröplabda-bajnokság. A záróbankettel egybekötött szombati záró nap keretében öt csapat vívott körmérkőzést a Petőfi utcai sportcsarnokban.

Három csabai a megfiatalított keretben

Alaposan megfiatalított keretet jelölt ki Andreas Vollmer, a magyar női röplabda-válogatott szövetségi kapitánya az Európa-liga arany divíziójának csoportkörére. A 16 meghívott játékos közül három szerepel a bajnoki döntőbe jutó Swietelsky-Békéscsaba együttesében.