A bronzért meccselnek a berényiek

Sebestyén Péter a berényiek egyetlen győzelmét jegyezte. Fotó: MOATSZ

A papírforma dominált a férfi asztaliteniszezők extraligás csapatbajnoki négyes döntőjének vasárnapi programjában. Az alapszakaszt élen záró Pécs nagy csatában múlta felül a kiválóan küzdő mezőberényieket, a másik elődöntőt pedig a Celldömölk nyerte a Szécsénnyel szemben, így ez a két gárda csatázhat hétfőn délután az aranyéremért.

PTE PEAC Kalo-Méh I.–HED-LAND Mezőberényi SE 4:1
Extraligás férfi csapatbajnoki asztalitenisz-mérkőzés, elődöntő, Budapest.
Eredmények: Demeter, Pető–Szabó K., Vajda V. 3:2, Demeter–Sebestyén P. 0:3, Pető–Szabó K. 3:0, Gerold–Vajda V. 3:2, Pető–Sebestyén P. 3:2.
A párost drámai csatában 2:2, és 10:10 után nyerte a Demeter, Pető kettős a Szabó Krisztián, Vajda Viktor duó ellen. Egyéniben Sebestyén Péter jó játékkal magabiztosan nyert 3:0-ra, a korábbi válogatott Demeter Lehel ellen. A szerb válogatott Pető Zsolt ezután 3:0-ra győzött Szabó Krisztián ellen. Nagy csatát hozott a két balkezes csatája, Gerold Gábor már 2:0-ra vezetett, de Vajda Viktor nem adta fel, és 2:2-re egyenlített. A döntő szettben a jobban összpontosító Gerold szerezte meg a győzelmet 3:2-re. A jó formában lévő Sebestyén Péter meglepte a balkezes Pető Zsoltot, és 2:1-es előnyre tett szert. A negyedik szettben egyenlített a pécsi légiós, majd a döntő játszmában 9:9 után ő szerzett két pontot, így a pécsiek nyerték a találkozót, de a jól küzdő mezőberényiek emelt fővel veszítettek.

A berényiek hétfőn 15 órakor a Szerva ASE Szécsény csapatával mérkőznek a bronzéremért, miután a Celldömölk 4:2-re legyőzte a Nógrád megyei együttest.a Demeter, Pető pécsi kettős a Szabó K., Vajda V. duó ellen.