A BRSE egy lépésre a bajnoki döntőtől

Glemboczki Zóra a kaposvári meccs egyik legjobb játékosának bizonyult. Fotó: Kuti István

Már csak egyetlen győzelem választja el a bajnoki döntőtől a Swietelsky-Békéscsaba extraligás női röplabdacsapatát. A végig magas szinten játszó viharsarki hölgykoszorú pénteken az elődöntő kaposvári második felvonásában tett egy jelentős lépést az aranycsata felé, amelyet a jövő keddi hazai összecsapáson biztosíthat be.

1.MCM-Diamant Kaposvár–Swietelsky-Békéscsaba 0:3 (–19, –20, –21)
Extraligás női röplabda-mérkőzés, elődöntő, második találkozó. Kaposvár, 500 néző. Vezette: Tillmann Gyula Zsolt, Sík Barbara.
Kaposvár: Grbac 5, Matics 9, Wirth 1, Bosnyakova 11, SZEDMÁK 10, LEMMENS 10. Csere: Szpin, hegyi (liberók), Budai. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Békéscsaba: KORNYIJENKO 5, Bondár 5, GLEMBOCZKI 10, Drpa 16, PEKÁRIK 7, KLISZURA 16. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:1, 3:5, 5:8, 7:11, 8:14, 13:17, 13:20, 16:22. 2. szett: 5:3, 10:6, 11:10, 12:13, 18:19, 18:21, 20:21. 3. szett: 3:0, 6:3, 6:6, 11:8, 14:11, 14:15, 16:18, 19:19, 21:20.

Sérülés miatt Zólyomi Rebeka és Ema Strunjak játékára nem számíthatott Tóth Gábor vezetőedző a csabai oldalon, a Kaposvár viszont a megszokott 9 tagú kerettel várta az első hazai rendezésű elődöntőt.
Két hazai ponttal indult a mérkőzés, aztán Wirth rossz adogatása eredményezte az első csabait. Szara Kliszura szerváival és Glemboczki Zóra sikeres támadásaival hamarjában fordult a kocka, 8:5-ös BRSE vezetésnél Vincent Lacombe ki is kérette csapatát a pálya szélére. Mindez nem zökkentette ki a vendégeket, akik magabiztosan fogadtak, jól működtek együtt a hálónál, az ütéseik pedig rendre ültek. Hat pontos előnyüknél újabb kaposvári időkérés jött. A szett közepén egyre olajozottabban működött somogyi oldalon a sáncmunka, ennek köszönhetően 13:17-re sikerült zárkóznia, ám ekkor Bodnár Dorottya pontjai lehűtötték az éledő reményeit. Csabai részről is akad egy kis döccenő, de azután Kliszura átsegítette csapatát a holtponton, amely hozta is a játszmát, 19:25.
A második etapot is koncentráltan kezdte a házigazda, a rutinos Grbac vezérletével pontosabban támadott és a védőmunkája is hatékonyabb lett (10:6). Tóth Gábor nyomban időt is kért, ami jótékony hatással volt a folytatásra. Kliszura és Glemboczki vizet fakasztó bombáival szemben tanácstalannak bizonyultak a somogyiak, Bodnár pontjával pedig 12:13-nál már a BRSE járt előrébb. Nem is maradt el a hazai játékmegszakítás. Továbbra is a BRSE vezetett egy-két ponttal, de jó ideig nem tudta leszakítani a fegyelmezetten küzdő ellenfelét. A játszma hajrájában először lett három a különbség, és egy újabb időkérést követően még visszajött a Kaposvár, de azután Bodnár szerváival behúzta szettet a Békéscsaba, 20:25.
A harmadik játszmát Lemmens és Szedmák pontjaival a házigazdák kezdték eredményesebben. A BRSE nem esett ugyanabba a hibába, mint idehaza, és Marta Drpa ütéseivel 6:6-nál beérte a Kaposvárt. A fordulat azonban elmaradt, mert a magára találó Bosnyakova hátára vette a jól védekező vendéglátókat. Állandósult a 2-3 pontos különbség, Pekárik Eszter igyekezete is csak a különbség megtartásához volt elegendő. Tóth Gábor 14:11-es állásnál kért időt, ami eredménnyel társult, hiszen zsinórban 4 pontot elérve már a Békéscsaba vezetett – először a szett során. Pekárik Eszterék továbbra is jól dolgoztak a hálónál, a támadójátékuk azonban akadozott, így viszont továbbra is nyílt maradt a meccs (19:19). Amikor a Kaposvár 21:20-nál ismét visszavette a vezetést, nyomban jött az újabb időkérés. Azt követően pedig már csak csabai pontok estek, ezzel pedig a meccset is megnyerték a látogatók, 21:25.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcot 2:0-ra vezeti a Békéscsaba.

Vincent Lacombe:
– A Békéscsaba a játék minden elemében jobb volt ma. A mi játékunkba sok hiba csúszott, nagyobb küzdőszellemet vártam volna a játékosainktól. Ennek ellenére akadnak biztató jelek, és még nem lefutott a párharc.
Tóth Gábor: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A támadó hatékonyságunk visszaesett a hazai meccshez képest, de nagyon jól fogadtunk, ami döntő momentumnak bizonyult, és a megnyitások is hatékony fegyvernek bizonyult.