A hazai mérkőzéseken javíthatnak

A debreceni fiatalok védőmunkában és ponterőben is felülmúlták a békésieket. Fotó: Hunbasket

Vereséggel indította az évet a békési kosárlabdacsapat. A legmagasabb szinten jegyzett megyei alakulat a az élvonalban szereplő DEAC U23-as alakulatával maradt szemben, mert a játékrészek második felében nem tudta tartani az addigi teljesítményét.

Debreceni EAC U23–Békési SZSK 89-63 (21-21, 27-7, 17-18, 24-17)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Debrecen, 20 néző. Vezette: Gál, Gergely, Földi.
Békés: Acsimovics 11, Balog G. 7, Vass 18/15, Kelechi 3, CVIJIN 20. Csere: Kónya, Csorba 4, Karsai, Balikó, Szugyiczki. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Debrecen legjobb pontszerzői: Ságodi 21/15, Pollák 16/6, Neuwirth 16/9.

A békésiek legeredményesebb játékosuk, Krisztics Dániel, valamint három fiatal, Olics Milos, Balogh Zétény és Balog Ákos nélkül érkeztek Debrecenbe, de a házigazdák is nélkülöztek két kulcsembert.
A békési „Gladiátorok” a körülményekkel nem törődve, becenevükhöz méltó hozzáállással léptek pályára, és agresszív játékukkal meg is lepték a döcögősen rajtoló hajdúságiakat. A Cvijin Patrik és Vass Dominik vezette békésiek védekezésben és támadásban is betartották az edzői utasításokat és egészen a 9. percig jobban álltak a cívisvárosiaknál, akik egy 7-0-s sorozattal pillanatok alatt eltüntették az addigi hátrányt. A folytatásban szétesett a békésiek támadójátéka, a hazaiak védekezése pedig alaposan felkeményedett, és labdaszerzések, illetve kikényszerített hibák révén, gyors lerohanás után szereztek pontokat. A hajdúságiak emellett a triplákat 50 százaléknál is jobb arányban értékesítették, a félidőre 20 pontos előnyt dolgoztak ki.
A térfélcserét követően megpróbáltak 10 pont közelébe jutni a békésiek, biztatóan is alakult számukra a mérkőzés (25. p.: 55-43), de a negyed második öt percében már nem bírták a tempót, a játékrészben mindössze egy pontot faragtak a hátrányból. A 4. negyedben már csak a különbség volt kérdéses, a vendégek pedig – tartalékolva a vasárnapi Dunaharaszti elleni hazai mérkőzésre – pihentették kulcsembereiket és szerephez juttatták az éles mérkőzésen máskor kevesebb játékpercet kapó fiatalabbakat.
Balog Vilmos: – A Debrecen nagyon erős hazai pályán, ahol a szezonban eddig csak a Cegléd tudta őket megverni. Sajnos nem sikerült feltörnünk a védekezésüket. Az a célunk, hogy a januárban sorra kerülő három hazai mérkőzésünkön javítsunk.