A horvát éllovas látogat Békéscsabára

Bodnár Dorottyáék részéről a Vasas ellen mutatott teljesítményre lesz szükség szerdán. Fotó: Vasas Attila/Vasas SC

Közel két hónap után játszik újból nemzetközi tétmérkőzést a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapata. Tóth Gábor alakulata a Közép-európai Liga rangadója keretében a horvát HAOK Mladost Zagreb együttesét látja vendégül szerda este 18 órás kezdéssel.

A csabai együttes több év kihagyás után tért vissza a sorozatba, és a hazai rendezésű tornát kettős győzelemmel kezdte. Október 11-én a jó erőkből álló ukrán SC Prometey Dnyipro gárdáját múlta felül, két nappal később pedig a másik horvát rivális, az OK Marina Kastela kapitulált ellene. A szett veszteség nélkül lehozott két találkozó jó kiindulóalapot jelenthet a mostani rangadóhoz.
A Zágráb a mezőny másik veretlen alakulatának számít, amely a csabaiakkal párhuzamosan a maribori és a linzi csapatot múlta felül egyaránt 3:1-re, novemberben pedig a két horvát gárda rangadóját húzta be 3:0 arányban. Hazája bajnokságát is veretlenül vezeti a Mladost 9 forduló után, méghozzá a Kastela előtt. Egyeduralmát jelzi, hogy mindössze két szettet veszített az eddigi mérkőzései során.
Lujić Dragan vezetőedző egy hazai fiatalokból álló keretet gyúrt össze eredményesen. A legidősebb játékosuk Klara Perić, aki harmadmagával 24 esztendős, a társak viszont döntő többségben az ezredforduló után születtek. A nemzetiséget tekintve is egységesek. Csupán az osztrák állampolgársággal rendelkező Aida Mehić nem számít horvátnak, de származását tekintve ő is az.