A listavezető és a sereghajtó más kategória volt

A játékos-edző, Ajtai Miklós mindkét szegedi csapatnak háromszor zörgette meg a hálóját. Fotó: csabapóló.hu

A Csongrád megyei Mórahalom adott otthont az OB II-es vízilabda-bajnokság Déli csoportja harmadik körére kisorsolt mérkőzéseknek. A békéscsabai együttes a mezőny két szegedi alakulatával, a listavezetővel és a sereghajtóval találkozott és ennek megfelelő felemás eredménnyel zárta a játéknapot.

Swietelsky-Békéscsaba–Szegedi VTK 9–7 (4–4, 0–2, 2–1, 3–0)
OB II-es vízilabda-mérkőzés, Mórahalom. Vezette: Horváth J.
Békéscsaba: Vozár B. – Lukácsi S., Csendes, Laczó P. 4, Mucsi, Ajtai 3 (2), Csatári 2. Csere: Gyebnár, Károlyi, Paksi B., Dávid. Játékos-edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. A Szeged legjobb góldobói: dr. Nádasdi 2, Godó 2.
Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 4/2. Büntetők: 2/2, ill. 1/0. Az eredmény alakulása: 0–2, 3–3, 4–7.
Remek rajt után (2–0) kissé visszafogottabb teljesítményt nyújtott a Békéscsaba, olyannyira, hogy a harmadik negyed elejére háromgólos előnyre tettek szert a Tisza-partiak (4–7). Ám jött egy huszáros hajrá, és a zsinórban dobott öt góllal fordított csapatunk, és végül behúzta a fontos három pontot.

Swietelsky-Békéscsaba–Szegedi UVTE 4–13 (1–4, 1–3, 2–2, 0–4)
OB II-es vízilabda-mérkőzés, Mórahalom. Vezette: Duray.
Békéscsaba: Vozár B. – Lukácsi S., Csendes, Laczó P. 1, Ajtai 3 (1), Dávid, Csatári. Csere: Gyebnár, Károlyi, Mucsi, Paksi B. Játékos-edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. A Szeged legjobb góldobói: Major 6 (1), Király 2, Boros 2.
Gól emberelőnyből: 1/1, ill. 6/1. Büntetők: 2/1, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 1–1, 1–7, 3–7, 4–9.
Az első félidőben nyomatékosította a másik szegedi csapat, hogy ezen a napon számukra csak a győzelem elfogadható. Az egykor Békéscsabán is megfordult Major Levente gólerősségének köszönhetően végül megszerezte a három pontot.

Ajtai Miklós: – Erősen tartalékosan utaztunk, az első mérkőzésen így is rendben volt a védekezés, és a támadásokra sem lehetett panasz egy kisebb intervallumtól eltekintve. A második meccsen viszont a korábbi teljesítmény ötven százalékát sem nyújtottuk, sok volt a hiba. Nem volt ekkora különbség a két gárda között, s ha már vereség, tisztességesebb eredményre számítottam előzetesen.

További eredmények: Kecskeméti VE–Szegedi UVTE 8–19. Invictus SC, Szolnok–Kecskeméti VE 13–13. Szegedi VTK–Csongrádi VVSE 16–15. Csongrádi VVSE–Invictus SC Szolnok 13–14.
Az állás a harmadik kör (hat forduló) után: 1. Szegedi UVTE 13, 2. Kecskeméti VE 10, 3. Csongrádi VVSE 9, 4. Swietelsky-Békéscsaba 7, 5. Invictus SC Szolnok 6, 6. Szegedi VTK 6.