A vártnál szorosabb lett a megyei derbi

A csabai együttes a vártnál nehezebben küzdött meg a lelkes berényi alakulattal. Fotó: Krajcsó László

A várnál szorosabb csatát hozott Mezőberényben, az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hétvégi megyei párharca. A vendég csabaiak az első negyedben megszerzett előnyükre alapozva tudták megszerezni a győzelmet a várakozáson felül teljesítő házigazdákkal szemben. A Gyula és a másik csabai együttes számára nem jutott bajnoki pont.

Mezőberényi KK–Békéscsabai KK A 53-71 (12-23, 14-16, 15-19, 12-13)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Mezőberény, 40 néző. Vezette: Zahorán Kitti Mária, Kovács M.
Mezőberény: Kapelláró 16/12, Mihácsi 3, Sipaki 8, Kis G. 2, Zsíros 16/6. Csere: Lakatos 3/3, Földi 2, Zolnai 3, Ignácz, Bánszki D. Edző: Kis Gergő.
Békéscsaba: Kovács 9/3, Vágvölgyi 11, Szarvas 15/6, Milosevics 8, Perák 8. Csere: Farkas 6, Czifrák, Korcsmáros 2, Salamon 3/3, Vas 4, Botos 3/3, Plavecz 2. Edző: Jancsika Árpád.
Nehezen pörögtek fel a békéscsabaiak, és emiatt nem mindig a legjobb megoldást választották. Amikor kellett azonban, mindig volt valaki, aki visszaverte a berényiek felzárkózási kísérleteit, ezért a vendégek győzelme nem forgott veszélyben. A hazaiak nem adták könnyen a bőrüket, kicsit jobb dobóformával még szorosabbá tehették volna az eredményt.

BKG-Prima Akadémia Debrecen II.–Békéscsabai KK B 94-76 (21-15, 22-22, 25-15, 26-24)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Debrecen. Vezette: Takács Z., dr. Nagy Zs.
Békéscsaba B: Lippai 14, Erdős 16/6, Hajdu 12/6, Bencsik 13/9, Karancsi 2. Csere: Scherber 4, Sebők 3, Sajti 7/3, Vodila 5. Edző: Jancsika Árpád.
Kiválóan tartotta magát a fiatal békéscsabai csapat, a 25. percben a vezetést is átvette. Ezután azonban mintha megijedtek volna a lehetőségtől, három perc rövidzárlat következett, ami megpecsételte a viharsarkiak sorsát.

Kiskunfélegyházi KC–Gyulai Color KE 86-46 (26-3, 14-23, 22-16, 24-4)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Kiskunfélegyháza, 40 néző. Vezette: Czékmán, Fekete.
Gyula: Szűcs 7, Fórián 11/9, Hajdú 8, Gyepes 6/6, Gergely12. Csere: Osgyáni 2, Gyarmat. Edző: Hajdu Zoltán János.
Már az első negyed mérsékelt kezdése megpecsételte a gyulaiak sorsát. Bár a folytatásban derekasan küzdöttek a vendégek, a végjátékra újra erősített a Félegyháza, amely így fölényesen győzött.