Anna alulmaradt a magyar rangadón

Bodár Anna két győztes meccset követően nagy csatában maradt alul honfitársnőjével szemben. Fotó: Reuters

Magyar rangadót rendeztek pénteken a hágai 25 ezer dollár összdíjazású női ITF tenisztornán. A szeghalmi származású, 6. helyen kiemelt Bondár Anna (241.), a világranglistán nála 5 pozícióval előkelőbb helyen álló Udvardy Pannával meccselt a négy közé jutásért.

Az első szett során 2:1-es vezetésénél a 22 éves Udvardy Panna brékelt, de 4:2-nél Annának sikerült ledolgozni ezt a hátrányt, és 4:4-nél utolérte ellenfelét. A játék finisében azonban elég volt egy rövid kihagyás, és az újabb adogatásvesztéssel a játszma is elúszott (4:6).
A hajdúszoboszlói egyesületben készülő 24 esztendős sárréti lány a második szett elején két gyors brékkel kezdett, ami megadta számára a lendületet. Magabiztosan hozta adogatásait, és 6:2-vel egalizálta a meccset.

A döntő játszmát mindkét játékos rendkívül koncentráltan kezdte, ennek megfelelően 3:2-ig szoros gémekben ki-ki hozta a saját adogatását. Ekkor break-ponthoz jutott Udvardy Panna, amit nyomban ki is használt. Anna ezt követően mindkét fogadó gémjében nagy erőket mozgósított annak érdekében, hogy visszavegye riválisa adogatását, de a balatonakarattyai lány már nem engedte ki kezéből a meccset, így Bondár Anna számára a 2 óra 25 perces csata végén a torna is lezárult.

Eredmény. Negyeddöntő: Bondár Anna–Udvardy Panna 4:6, 6:2, 3:6.