Anna lemaradt a dohai torna főtáblájáról

Bondár Anna nem bírt az esélyesebb riválisával

A kvalifikáció második fordulója jelentette a végállomást Bondár Anna számára a Dohában zajló, 2,3 millió dollár (734 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A 24 éves szeghalmi versenyző a svéd Mirjam Björklund (WTA 188.) pénteki legyőzését követően szombaton nem bírt a WTA-rangsorban 58. helyen jegyzett német Andrea Petkoviccsal, így pedig az ellenfele jutott főtáblára.
Anna meglehetősen könnyedén, nyert gém nélkül veszítette el az első szettet. Az egyetlen bréklabdáját 4:0-s állásnál hárítani tudta a 34 esztendős riválisa, aki 26 percnyi játék után szerzett vezetést.
A folytatásban jobban koncentrált, már az első gémben közel járt, ahhoz, hogy elvegye Petkovic adogatójátékát, de a német végül semmi-negyvenről fordított, és innen már nem is lehetett megállítani. A Hajdúszoboszlói SE versenyzője 5:0-s hátrányban húzta be a „becsületgémet”, azután brékelte is a rutinos riválisát, de a továbbjutását már nem tudta meggátolni. Az esélyesebb Petkovics 71 perc alatt 6:0, 6:2-es győzelemmel jutott főtáblára.