Az Extraligában elkezdődik a rájátszás

Ha nem borul a papírforma, akkor a csabai együttes az elődöntőben a Kaposvárral csaphat össze. Fotó: Csukás Zsolt

Az MTK kaposvári vendégjátékával szerdán elkezdődik a női röplabda Extraliga rájátszása, ahol a legnagyobb csatára a Vasas és az UTE negyeddöntőjében van kilátás. Az ötszörös bajnok Swietelsky-Békéscsabai RSE gárdája az újonc Szent Benedek Röplabda Akadémia ellen harcolhatja ki a 4 közé jutást, melynek edzője Kormos Mihály lett, aki több nagy siker részese lehetett a Viharsarokban.

A 2019-ben aranyérmes Vasasnak a bajnokság maradt az egyetlen lehetősége az éremszerzésre, mivel a Magyar Kupában – ahol ugyancsak címvédő – a negyeddöntőben, bár 3-1-re megnyerte a Kaposvár elleni visszavágót, aranyjátszmával búcsúzott.
Az UTE az alapszakaszban megnyerte a fővárosi riválisával szembeni különmeccset, mert hazai pályán ugyan 3-2-re veszített, a Vasas otthonában 3-0-s sikerrel vágott vissza, így Horváth András együttese jó emlékekkel készülhet az óbudaiak ellen.
Két negyeddöntőben a papírforma az alapszakaszban előrébb végzett csapatok sima sikerét ígéri: a Nyíregyháza a DVTK, a BRSE a Balatonfüred ellen eddig játszmát sem veszített. Utóbbi párharc Kormos Mihály személye miatt azonban biztosan érdekes lesz: a szakember, aki múlt pénteken vette át a Szent Benedek vezetőedzői posztját a menesztett Milodanovic Andreától, korábban három bajnoki címet nyert a Békéscsabával.

A negyedik negyeddöntőben a papíron esélyesebb Kaposvár dolgát koncentrált játékkal megnehezítheti az MTK, amely másfél héttel ezelőtt csak öt játszmában kapott ki riválisától. Szasa Nedeljkovics tanítványainak a menetrendje ráadásul igen sűrű lesz, hiszen a somogyi csapat február 24-én és március 3-án oda-visszavágós Challenge Kupa-elődöntőt vív a román Alba Blaj (Balázsfalva) csapatával.
A negyeddöntőben az 1–4. helyen végzett csapatok helyezési számuk szerint növekvő sorrendben választhattak maguknak ellenfelet az 5–8. helyezettek közül. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.