Az ötödik helyet célozhatják meg

Krisztics Danijel lett a meccs MVP-je, de a 31 pontja és 8 asszisztja is kevésnek bizonyult a békésiek sikeréhez. Fotó: Hunbasket

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportjában az 5–8. helyért folytathatják a békési kosarasok, akik a negyeddöntő szombati második mérkőzését is elveszítették a kiváló erőket felvonultató Újpesttel szemben. Hiába akadt több kimagasló teljesítmény hazai oldalon, most ez is kevésnek bizonyult. Folytatás következik a Pénzügyőr SE–Óbudai Kaszások párharc vesztesével.

Békési SZSK–Újpesti TE-Megyeri Tigrisek 88-106 (25-26, 19-31, 16-24, 28-25)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Negyeddöntő, 2. találkozó. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Nyilas, Vadász, Földi.
Békés: Krisztics (31/9), Széphelyi (8/6), Balog G. (3/3), Meleg (19/3), Hargitai (9/3). Csere: Olics (4), Cvijin (8/3), Frikker (6), Vass, Karsai. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. Az Újpest legeredményesebb pontszerzői: Ivosev (22/3), Horváth Á. (19/15), Kelemen (18/6), Csaba (16/6), Horváth K. (10/3).

Az Újpesten elszenvedett vereség után az volt a békésiek célja, hogy az első perctől kezdve nagy csatára késztessék vendégeiket, ne adják meg könnyen magukat. Jól kezdtek, hiszen azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést és a 7. percben már hét ponttal is vezettek. A vendégek azonban gyorsan felzárkóztak és a negyed végére minimális előnyt harcoltak ki.
A hazaiak igyekeztek lépést tartani a fővárosiakkal és minél inkább kikapcsolni az első mérkőzésen 42 pontig jutó Ivosev Tamást. Azzal viszont nem tudtak mit kezdeni, hogy az újpestiek extrán dobálták a hármasokat. A 2. negyedben nőtt a távolság a két gárda között, a hazai pad részéről egyre többet foglalkoztak a játékvezetéssel, ami kihatott a csapat teljesítményére. Ellépett az UTE, amely a 2. negyedben 31 pontot szerzett. A békésiek sok labdát eladtak, több volt a rossz dobáskiválasztás, így a 2. félidőt 13 pontos hátrányban kezdték meg.
A folytatásban igyekezett fogyasztani hátrányából a házigazda, de arra nem maradt erő, hogy meg is fordítsa az eredményt. Egy percig sem adta fel a hazai együttes, de a hosszabb kispaddal, s ott is minőségi játékosokkal rendelkező vendégek ellen nem tudták kicsikarni a harmadik mérkőzés lehetőségét.
Balog Vilmos: – Az újpestiek bajnokesélyeshez méltóan hozták le a párharcunkat, felkészítetten érkeztek. Gratulálok a saját csapatunknak, játékosainknak! Megráncigáltuk az oroszlán bajszát, nagyon motiváltan, fegyelmezetten játszottak a fiúk. Megpróbáltunk még egy mérkőzést kiharcolni, de ennyivel jobb volt az ellenfél.