Az Ybl igazolta előzetes jó hírét

Budai Tamásnak két korosztályban is fontos szerep jutott. Fotó: T. Petka Anita

Az országos utánpótlás-bajnokság A2 csoportjának éllovasait fogadták Swietelsky-Békéscsaba korosztályos vízilabdacsapatai. Különösen a gyermek korosztály mérkőzésére lehettek kíváncsiak az érdeklődők, hiszen 10 forduló után a két veretlen találkozott a békéscsabai Árpád fürdőben.

Swietelsky-Békéscsaba–Ybl Water Polo Club Budapest 6–18 (2–3, 0–6, 0–4, 4–5)
Országos vízilabda-bajnokság, ifjúsági korosztály, Békéscsaba. Vezette: Pásztor, Juhász.
Békéscsaba: Beregszászi – Budai, Dobos 3, Hajdu A., Gémesi 1, Szanyi, Fodor Zs. 2. Csere: Korcsok P. (kapus), Kovács B., Freiberger, Tasnádi, Pojendán, Zimbran. Edző: Ajtai Miklós.
Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 6/2. Büntetők: 0, ill. 3/3. Kipontozódott: Budai, Zimbran.
Az első és az utolsó negyedben egyenrangú felek küzdöttek egymással, a két középsőben azonban kidomborodott a fővárosiak fölénye.
Az élcsoport a 11. forduló után: 1. Ybl Water Polo Club Budapest 30 pont, 2. PannErgy-MVLC-Miskolc 27, 3. Oázis SC Budapest 24, … 9. Swietelsky-Békéscsaba 9.

Swietelsky-Békéscsaba–Ybl Water Polo Club Budapest 6–10 (0–4, 4–1, 2–1, 0–4)
Serdülő korosztály. Vezette: Szabó Xénia, Pásztor.
Békéscsaba: Korcsok P. – Budai 1, Hajdu A., Tasnádi, Szanyi 1, Fodor Zs. 3, Freiberger 1. Csere: Beregszászi (kapus), Szathmáry Zs., Bazsó, Pojendán, Kovács B., Szatmári L., Rácz. Edző: Fodor Ádám.
Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 7/3. Büntetők: 1/0, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Kovács B. Kipontozódott: Budai.
Repülőrajtot vettek a vendégek, ám a négygólos hátrányt szívós munkával ledolgozták a csabaiak (6–6). Az utolsó negyed gólképtelensége végül eldöntötte a pontok sorsát a fővárosiak javára.
Az állás a 11. forduló után: 1. Ybl Water Polo Club Budapest 33, 2. Ceglédi VSE 27, 3. Oázis SC Budapest 24, … 5. Swietelsky-Békéscsaba 21.

Swietelsky-Békéscsaba–Ybl Water Polo Club Budapest 3–9 (1–1, 1–3, 0–2, 1–3)
Gyermek korosztály. Vezette: Juhász, Szabó Xénia.
Békéscsaba: Krizsán – Szatmári L. 1, Szathmáry Zs., Zimbran, Rácz, Pónya O. 1, Nánási. Csere: Such, Suhajda Z., Bazsó 1, Csüllög. Edző: Katona Péter.
Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 4/2. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.
A második negyed közepéig nyílt volt a találkozó (2–2), a folytatás már kevésbé volt sikeres a hazaiak számára, amely így elvesztette veretlenségét a bajnokságban.
Az állás a 11. forduló után: 1. Ybl Water Polo Club Budapest 33, 2. Ceglédi VSE 27, 3. Swietelsky-Békéscsaba 27.