Békési bravúr szoros végjátékban

Az itt a listavezető Cegléd ellen küzdő Széphelyi Tamás nagyon odatette magát egykori csapata ellen. Fotó: Hunbasket

Bravúros győzelmet arattak szombat este a békési kosarasok, akik a Zöld csoport egyik bajnokesélyes csapatát múlták felül szoros csatában. Tették mindezt úgy, hogy soraikból hiányzott karmesterük, az eltiltás miatt nélkülözött Danijel Krisztics.

Békési SZSK–Újpest-Megyeri Tigrisek 97-95 (20-24, 29-21, 22-28, 26-22)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Gergely, Domán, Drenyovszki.
Békés: Vass (3/3), Balog G. (19/3), Frikker (16/9), Meleg (21), Hargitai (12/6). Csere: Milosevics (10/6), Széphelyi (16), Cvijin. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. Az Újpest legjobb pontszerzői: Ivosev (21), Horváth Á. (19/15), Horváth K. (17/9), Kelemen (13/3).

A békésiek úgy készültek, hogy minél jobban megnehezítsék a bajnokesélyes ellenfelük dolgát. Ennek megfelelően mindenki nagyon motiváltan játszott. Az a Széphelyi Tamás is, aki a nyáron éppen Újpestről igazolt Békésre és eddig jobbára a védekezés volt a feladata, most viszont a pontgyártásból is kivette a részét. A fiatal Balog Gábor is ponterősnek bizonyult, középtávoli dobásaival nem nagyon tudott mit kezdeni az Újpest.

A találkozón egyik csapat sem tudott 5 pontnál nagyobb előnyt kidolgozni. Az első és a harmadik negyed az fővárosiaké, a második és a negyedik a hazaiaké volt. A véghajrá is izgalmasan alakult. A 38. percben 93:93 volt az állás, majd Balog Gábor hárompontosával, Meleg büntetőjével 4 ponttal vezetett a Békés. Kelemen két büntetőjével ugyan szűkített az eredményen a vendégcsapat, de másfél másodperccel a dudaszó előtt a Békés támadhatott és Balog két büntetőt is dobhatott. Mindkettőt kihagyta, de ez nem is volt akkora baj, mert a vendégeknek már nem maradt idejük támadás indítására.
Balog Vilmos: – Minden elismerésem a csapatnak a győzelemhez! Nagyon nehéz munka volt! Ilyen nagy skalpot még nem szerzett együttesünk a szezon során. Sikerült kijavítani a múlt heti bonyhádi vereséget.