Bodár Anna első WTA-s győzelmét aratta

Annára jóval keményebb ellenfél vár a folytatásban

Bondár Anna sikerrel vette az első fordulót a lengyelországi Gdyniában zajló 235 ezer dollár (71,5 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán. A szeghalmi származású játékos a szabadkártyával főtáblára kerülő orosz Valeria Olianovszkaját múlta felül a várakozásoknak megfelelve.

Az aktuális heti világranglista 231. helyén jegyzett 24 esztendős teniszező szoros első szettben szerzett vezetést. Ennek során 6:5-ig mindenki hozta a saját adogatását, ám ekkor a nyurga orosz lány belehibázott a sajátjába, ezzel pedig Anna jutott előnyhöz.

A sárréti lány a folytatásban is hosszú labdákkal tartotta távol a hálótól ellenfelét, miközben zsinórban háromszor is „brékelni” tudta. Olianovszkaja azonban nem adta egykönnyen a „bőrét”, kétszer vette el Anna adogatójátékát, harmadikra viszont már nem sikerült, ez pedig a magyar teniszező sikerét jelentette, aki első főtáblás sikerét érte el WTA tornán.
Bondár Anna a torna második fordulójában a 26 éves szlovák Anna Karolina Schmidelovával (123.) találkozik, aki a torna harmadik legmagasabban rangsorolt játékosát, az orosz Anna Blinkovát (83.) búcsúztatta két 6:3-as szettben.
Eredmény. 1. forduló: Bondár Anna (231.)–Valeria Olianovszkaja (orosz, 682.) 7:5, 6:3.